Ali İsmail Korkmaz’ı Saygı ve Sevgi ile Anıyoruz

19 Yaşında Gezi olayları sırasında Eskişehir de sokakta kolluk kuvvetleri tarafından katledilen Ali İsmail Korkmaz ‘ı Ölümünün 6.Yıl dönümünde sevgi ve saygı ile anıyoruz.

Reklam

 

O hep 19 Yaşında

ali-ismail-korkmazi-saygi-ve-sevgi-ile-aniyoruz-2

Hunharca Katledildiğinde Henüz 19 yaşında olan Ali İsmail Korkmaz hep 19 yaşında.

ALİ İSMAİL KORKMAZ KİMDİR?

Ali İsmail Korkmaz, Hatay’da 18 Mart 1994 senesinde dünyaya geldi. Üniversite öğrencisi olan Korkmaz, Eskişehir’de Gezi Parkı protestoları sırasında 2 Haziran gecesi sivil giyimli kişiler ve Halk ‘ı korumak ile görevli Türk Halkı’nın vergileri ile maaş alan Kolluk kuvvetlerinin bir parçası olan, Sivil Polisler tarafından tarafından sopalarla hunharca dövüldü.

Darp edildikten sonra kaldırıldığı hastanede yaklaşık 20 saat müdahale edilmeden bekletilen ardından yapılan müdahalede beyin kanaması geçirdiği anlaşılması ardından  38 gün komada kaldıktan sonra Ali İsmail Korkmaz , 10 Temmuz 2013 tarihinde yaşamını yitirdi.

Ali İsmail Korkmaz’ın Ölümünün ardından Eskişehir’de heykeli dikildi. Yaşamını yitirdikten sonra Türkiye’nin birçok şehrinde protesto gösterileri yapıldı.

 

Ali İsmail Korkmaz Anılıyor

ali-ismail-korkmazi-saygi-ve-sevgi-ile-aniyoruz-3-heykeli-dikildi

Hem mezarı başında hem de ülkenin bir çok farklı yerinde anmalar düzenlenirken Medya Kanalları da Ali  İsmail Korkmaz’ı unutmadı.

 

Cumhuriyet gazatesi Ali İsmaili Anıyor : http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/1479527/Ali_ismail_Korkmaz_unutulmadi.html

Sözcü ALi İsmail’i Anıyor: https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/ali-ismail-korkmaz-kimdir-ali-ismail-oldurulusunun-6-yil-donumunde-aniliyor-5223038/

Haberler Ali İsmail ‘i Anıyor : https://www.haberler.com/olumunun-6-yilinda-ali-ismail-korkmaz-kimdir-12227863-haberi/

Ali İsmail 6 yıl önce katledildi

Yurt Gazetesi Ali İsmail’i Anıyor : https://www.yurtgazetesi.com.tr/yasam/duslerinde-ozgur-dunya-ali-ismail-aniliyor-2-h134213.html

Mutlu Günler dileriz.

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.