Eşlerinin Aldattığını ,Kadınlar Bilir !

Biz kadınlar aldatılmak üzerine, bir çok hikaye duymuş veya yaşamışızdır. Aldatılma konusu hepimizin canını yaksa da aslında biz kadınlar aldatıldığımızı hissederiz.

Reklam

Bugün sizlerle neden aldatıldığımızı görmezden geldiğimizi ya da kendimizi bu konuda kandırdığımızı ele almak istiyoruz…

 

Kadınlar Aldatıldığını Nasıl Anlar ?

aldatildiklarini-kadinlar-bilir-2

Öncelikle belirtmek istediğimiz en önemli konu kendimize dürüst davranmamız gerekliliğidir. Biz kadınlar, erkeklerden tamamı ile farklı varlıklarız.

Çoğunlukla Özellikle Türk erkekleri yalan söylemeye programlı olmamasına rağmen biz kadınlar gerek çevre baskısından gerekse Türk Kültürünün getirileri dolayısı ile Bazı durumlardan kurtulabilmek başka bir değişle sıyrılabilmek için bazı konuları eğip bükmeye beyaz yalanlar söylemeye çok daha alışkınız ve bu konuda çocukluk yaşlardan başlayan bir şekilde daha fazla antrenmanlıyız. İlk başlarda istemeden yaptığımız şeylerden ardından da seçimlerimizin sonuçlarından dolayı çevremizdeki insanlara yalan söyleyerek yada bir şeyleri gizleyerek idare etmeye başlarız.

Erkekler ise toplumumuzda çok daha rahat biçimde büyür, büyütülürler. Erkekler çocukluk yaşlarından itibaren sahip oldukları küçük oyuncağın peşinde koşarken bu durumdan dolayı utandırılmadan büyür ve tam aksine sanki bu durum çok doğru bir şeymiş gibi büyürler.

Karakter yapılarını bu şekilde geliştiren erkeklerin doğal olarak aksi bir durum söz konusu olduğunda yani aldatmaya meyil ettiklerinde yada aldattıkları zaman sergiledikleri davranış biçimleri de doğal olarak onların üzerine oturmayan bir elbise gibi hataları net biçimde görünür şekildedir…

 

Her erkek farklıdır ve aldatma belirtileri farklıdır

Karakter yapıları farklı olduğundan dolayı her erkeğin aldatma belirtileri de farklıdır.

Reklam

Kimi erkek özür mahiyetinde davranış biçimleri sergilerken kimi erkek hiç fire vermemek için olabildiğince örtme davranışı sergiler. Fakat hepsinin yansıttığı ortak bazı davranış biçimleri vardır…

 

 

Erkeklerin Ortak aldatma davranışları

  • Erkekler genellikle cinsel ilişkiye biz kadınlardan çok daha düşkündür başka bir deyişle ihtiyaç duyar. dolayısı ile uzun süre birliktelik yaşamıyor olmasına rağmen mutlu bir ruh haline sahipse aldatıyor olabilir.
  • Siz cinsel birleşme arzu etmenize rağmen reddediyorsa bu erkek cinsel sağlığı konusunda bir sorun yaşadığı yada bu duygusunun tatmin edildiği anlamına gelebilir.
  • Erkekler genellikle cinsel yaşamları olması gerektiği gibi olduğunda kendilerine daha güvenli dik bir tavır ve duruş sergilerler. Eğer bu duruş sizinle birliktelik yaşamamasına rağmen varsa  bu durum başka bir kadın olduğuna işaret ediyor yada cinsel anlamda doyum yaşadığı anlamına gelebilir.
  • Olduk olmadık yerde yalan söylüyorsa sizi aldatıyor olabilir. Dha önce yalan söyleme güdüsü olmayan bir partneriniz varsa ve gerekli gereksiz yalan söylemeye başlamışsa bu durum yalanı keşfeden bir çocuk misali bunu daha önce yapmış başarmış ve farklı konularda deneyimlemeye çalışıyor anlamına gelebilir.
  • Daha önce dikkat etmese de giyimine çok fazla dikkat etmeye başlamışsa kişisel bakımını sürekli olarak tazeliyorsa bu durum her an bir şey yaşama ihtimaline karşı hazırlıklı olmak isteğinden kaynaklıdır.

Yukarıda sizlerle paylaştığımız en önde gelen erkek aldatma belirtilerini çoğaltabiliriz fakat aslında bunların hepsinden önde gelen ve bizi uyaran aldatma öncesi belirtileri ve aldatma sinyali vardır : “Kadın hissi!”

 

Kadınlar aldatıldığını  hisseder

Çok ilginç bir biçimde çocuğunun uzaklarda yaşadığı olumsuz duyguları hissedebildiği gibi biz kadınlar aldatıldığımızı da hissederiz. Bunun neden, yalan söylendiğinde erkeğin salgıladığı bir kokudan mı yoksa vicdan aabı davranış biçimi mi bilinmez ama bugüne kadar karşılaştığımız tüm aldatılmış kadınların ortak söylemleri bu doğrultuda.

 

Kadınlar aldatıldıklarını neden görmezden gelir 

Bir çoğumuz gelip geçici bir durum olması ve nihayetinde erkektir yapabilir şeklindeki güvensizlik güdüsü ile görmezden geliriz aldatılmayı yada aldatılma ihtimalini.

Fakat bazen kendimizi kandırmayı seçeriz. EN önemli hata da budur çoğu zaman. Çünkü görmezden gelmeyi seçtiğimiz zamanlarda çoğunlukla vazgeçmişlik vardır aslında. Duygudan , aşktan, mutlu birliktelikten. Çoğunlukla öncesinde bize sinyaller veren bazen ilgi isteyen bir çocuğa dönüşen erkeğin isteklerini , ihtiyaçlarını karşılamamayı seçtiğimiz için olur çoğunlukla.

Aldatılmak konusunda sorumluluğu bazen kendimiz de de bulmalıyız ve aslında en önemli nokta aldatılmaya razı gelen ve bu durumu göz ardı etmemize neden olan duygu veya duygu kaybını görmeliyiz.

Nihayetinde bu dünyaya 1 defa geliyoruz ve ihtiyacımız olan güzel ilişki yaşamayı hepimiz hak ediyoruz. Bu durumun doğal getirisi olan sadakat duygusuna neden hem biz hem de karşımızdakinin ihanet etmesine izin veriyoruz. sorgulamamız ve hayata dönmemiz gerekiyor…

AŞK VE İLİŞKİLER KONUSUNDA DİĞER YAZILARIMIZI OKUMAK İÇİN HEMEN BURAYI ZİYARET EDİN

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZ OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN. OKUMAK İÇİN HEMEN BURAYI TIKLAYIN

Mutlu günler dileriz.

 

 

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.