ADET DÖNEMİ SANCILARININ NEDENİ NEDİR?

Adet dönemlerinde hayat bazı kadınlar için , kadın ped’i reklamlarındaki kadar kolay ve mutluluk içerisinde geçmiyor..Öyle ki şiddetli adet sancıları kimi zaman bazılarımızı yaşam kalitesini oldukça düşürecek şekilde etkileyebiliyor. Bugün Sihirli Kadın sitesi olarak kimi zaman bir sağlık sorunu nedeni ile meydana gelebilen adet sancılarının nedenleri ve çözümleri yazımızı paylaşmak istiyoruz… sizlerle .

Reklam

Adet Döneminde Ağrı Nasıl Geçer ?

ADET DÖNEMİNDEKİ SANCILAR
ADET DÖNEMİNDEKİ SANCILAR

Bazı kadınlar adet döneminini oldukça kolay bir biçimde atlatırken,bazı kadınlar ise bu dönemi sıkıntılı bir şekilde atlatabiliyor. Öyle ki adet (regl dönemi ) döneminde görülen sancılar günlük yaşantıyı çokça etkiliyor işe gitmeyi veya sosyal  etkinliklere bile  katılmayı engelleyebiliyor.

Adet dönemindeki sancılara, ağrılara kasık ağrıları bacak ağrıları, bel ağrısı,bulantı ve kusma da eşlik edebiliyor.kadınlarda adet sancısı sıkıntılı bir durum olduğu kadar adet düzensizliği veya adetle ilgili herhangi başka bir sıkıntı yaşanıyorsa mutlaka uzman bir jinekoloğa gidilmesi gerekmektedir.

Kadınların büyük bir çoğunluğu adet dönemindeki sancıları hafifletmek adına halk arasında kulaktan duyma bilgilerle hareket edebiliyor, bu kulaktan duyma bilgilerle sonuç alınamadığının gibi istenmeyen bazı büyük rahatsızlıklara da yol açabiliyor.

ADET DÖNEMİNDEKİ SANCILARIN NEDENLERİ NELERDİR.

Adet sancıları kuvvetli rahim kasılmaları sonucu ortaya çıkar. Kasılmaların nedeni adet döneminde rahimde kimyasal salgılar salgılanmaktadır. Bu nedenle rahim kasılmalarının şiddeti artmaktadır. Kimyasal salgıların yüksekliği ağrıların kuvvetini arttırır bunun yanında kusma ve mide bulantısı, halsizlik, uzun süren yorgunluk gibi belirtileri de beraberinde getirir…

EĞER ADET DÖNEMİNİZ GECİKİYOR VE SANCINIZ VARSA HEMEN  OKUYUN

 

ADET DÖNEMİNDEKİ SANCILAR NASIL AZALTILIR.

Genellikle kadınlar adet dönemindeki sancıları dindirmek için ilaç yöntemine başvururlar.Fakat unutulmaması gereken konu bilinçsizce alınan ilaçlar başka problemleri beraberinde getirebilir.

Örnek vermek gerekirse: Karaciğer hastalıkları veya astım hastalığı gibi rahatsızlıkları olan bir kadın bilinçsizce kullandığı ilaçlar sonucunda hastalığını tetikleyip kötü sonuçlara sebep olabiliyor. Bunun gibi, böbrek yetmezliği gibi rahatsızlıkları olan kadınlar, emziren anneler,ilaç tüketiminde çok dikkatli ve bilinçli olmalıdır. Bunun için mutlaka uzman bir doktordan yardım almak ve doktorun tavsiye ettiği ilaçları kullanmak  çok daha sağlıklı olacaktır…

 

Ağrılarınızı azaltmak için doktorunuzun önerdiği ilaçların yanı sıra, yine doktorunuzun önereceği doğum kontrol hapları da adet dönemindeki sancıları hafifletir. Doğum kontrol haplarının rahim duvarını inceltir ve ağrıya neden olan kimyasal maddeleri azaltır aynı zamanda  doktor muayenesinden geçmekle herhangi bir kadınsal rahatsızlık varsa kolay tespit edilebilinir ve kontrol altına alınabilinir. Kendinizin de adet dönemindeki sancıları azaltmak için yapabileceğiniz  kolay yöntemler vardır bu yöntemler egzersiz, yürüyüş, ılık bir duş,besin desteği,stresten uzak durma gibi yöntemlerle adet sancılarını biraz olsun hafifletecektir.

Regl döneminde sıvı tüketiminize dikkat etmeniz ve mümkün olduğunca su tüketimine önem vermenizi öneriyoruz. Böylece parçalanan yumurtanın sonucu olarak atılan kanın en sağlıklı biçimde yenilenme dönemine yardımcı oluyor olacaksınız.

Adet dönemi şişkinliğini en aza indirmek istiyorsanız ADET DÖNEMİ ŞİŞKİNLİĞİ NASIL ÖNLENİR YAZIMIZI OKUYABİLİRSİNİZ  

veya

ADET DÖNEMİ SIKINTILARINDAN NASIL KURTULACAĞINIZI ÖĞRENMEK İÇİN HEMEN  OKUYUN

Mutlu günler dileriz

Reklam

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.