Regl Döneminde Erkeklere nasıl davranmalıyız ?

Konu başlığı her ne kadar birçoğunuza garip gelse de biz kadınlar ruhumuzun çok küçük bir kısmını anlayabilen erkeklerden tüm hormonlarımızın alt üst olup bizim bile anlam veremediğimiz davranışlar sergilediğimiz dönemler olan muayyen zamanlarımızda onlardan insanüstü bir şuur bekleyerek anlayışlı olmalarını arzu ederiz.. Kadın sitesi ilişki tavsiyeleri bölümünde “ Adet dönemi adama nasıl davranmalı 🙂 ” yazımızı paylaşıyoruz..

Reklam

 

 

Adet dönemlerinde erkeklerden anlayış beklemek için net olmalısınız

Adet dönemi özellikle ilişkilerde gereksiz diyaloglara ve bu hassas dönemimizde daha da hassas hale gelmemize  neden olabilir.

Bu nedenle bu dönem de yine ne yazık ki yine biz,  bizi zaten anlamayan adamlara karşı davranışlarımızı düzenlemeliyiz. Çünkü kontrol her daim istesek de istemnesekte bizde

Öncelikle şunu belirtmemiz gerekiyor adet (regl dönemi )dönemlerinde Biz Kadınlar Zaten normal zamanlarda anlaşılmaz olduğumuz erkekler için hiç anlam veremedikleri ve hiçbir konuda anlayamadıkları varlıklar haline dönüşürüz. Öncelikle bu durumu kabul etmemiz gerekmektedir….

 

Adet dönemi erkeklerle iletişim tavsiyeleri

  • Adamı durumdan haberdar edin

Karşınızdaki kişi her ne kadar ilişkiye girme dönemlerinden takribi olarak tahmin etse de sizin muayyen gün dönem birinizi takip etmez ve etmek zorunda da değildir.

  • İnsan adı verilen varlığın gösterebileceği kadar ilgi ve anlayış bekleyin

Bakın zaten ormanlarımızın ne hale geldi ve Bizim psikolojimiz den nasıl gelgitler yarattığını zaten bilmiyorlar Bir de Bu dönem içerisinde kendilerinden beklediğimiz ilgiyi yanlış bir dille veyahutta hareket biçimiyle bekliyor olmamız onları iyice kafası kesilmiş tavuklar haline dönüştürüyor ve ne yapacağını bilmiyor oldukları için bizleri daha fazla öfkelendiren davranış biçimlerine girebiliyorlar…

 

  • İstek ve arzularınız ı daha açık bir dille söyleyin

Eğer karşınızdaki adamdan bir şey istiyorsanız onu olabildiğince açık yani başka bir deyişle labirentleri gezdirme den dümdüz söylemeye gayret edin.

  • Dayanamıyorsanız uzaklaşın

Eğer size karşı anlayışsız olduğunu düşünüyorsanız veya ne yaparsa size batıyor bir ruh halinde ise kendisine şu anda tahammül sınırların izin düşük olduğunu ve konunun kendisi ile ilgisi olmadığını belirterek kendinize özel bir alan ve zaman yaratın bu süre içerisinde mümkün olduğunca az iletişim halinde bulunun.

  • Her ay tekrar eden erkekleri Yaren söylemlerden uzak durun

Her ay adet döneminde neden beni anlamıyorsun Siz erkekler kadınları hiç anlamıyorsunuz Adet döneminde neler çektiğimizi bilmiyorsunuz en ufak bir haberimiz bile yok gibi erkeklerin zekasını Yaren söylemlerden mümkün olduğunca uzak durun.

Evet gerçekten anlamıyor olabilirler Fakat bu onların anlayışsız veyahutta geri zekalı olduğu anlamına gelmez. Sizin bu tarz söylemlerin iz onun içten içe sizle iletişimi koparmasına ve durumunuza saygı göstermemesi ne neden olacak aksine o sizin ne kadar tekdüze ve ne kadar her şeyi büyüten birisi olduğunuzu düşünmeye başlayacaktır…

 

  • Gereğinden fazla anlayış bekleme!  anlamıyorsa anlamaz

Birçoğumuz adet dönemleri süresince erkeklerden sadece anlayış bekleyen taraf pozisyonunda kalmamız Dolayısıyla onları hiç bilmedikleri bir dünyada o dünyanın bütün kanunlarına ha Kimmiş gibi beklentiler içerisinde bırakarak kaosa sürükleye biliyoruz.

Bu durum kimi zaman gereksiz Tartışmalara neden olabilirken bazen kırgınlıkların uzun sürmesine hatta hiç istemediğimiz halde ayrılıklara neden olabiliyor…

 

Şöyle hayal edin şirin küçük bir tavşanım sizlere Havucun ne kadar sert olduğunu anlatmaya çalıştığını ve sizin onu anlamamanın nedeniyle size kızdığını hayal edin.

Unutmayın erkekler bu durumu her ne kadar anlamaya çalışıp anlayışla karşılama gayretinde olsalar da bu her ay en az bir hafta hormonlarınızı altüst eden ve Psikolojimizi şiddetli gelgitlerle olumsuz etkileyen durum konusunda hiçbir fikirleri yok.

Kesinlikle yine Biz anlayış gösteririm Biz iletişim kuralım demiyoruz aksine sınırlarımızı eğer doğru biçimde belirler sevk bu dönemlerin partnerlerimiz ile aramızda bir uçurum yaratmasına engel olabiliriz diyoruz.

AŞK VE İLİŞKİLER KONUSUNDA DİĞER YAZILARIMIZI OKUMAK İÇİN HEMEN BURAYI ZİYARET EDİN

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZ OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN. OKUMAK İÇİN HEMEN BURAYI TIKLAYIN

Sevgiyle kalın

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.