Buradasınız
Sihirli Kadın Sitesi > Form & Beslenme > Diyet > Açlık Diyeti Hayat Kurtarır mı ?

Açlık Diyeti Hayat Kurtarır mı ?

Açlık Diyeti Hayat Kurtarır mı ?

Bir çoğumuzun özellikle yaz ayları yaklaştığında deliler gibi kendimizi aç bırakarak diyet yaptığı malum.

Peki aklımıza gelen ilk endişe olan “Aç kalınca acaba sağlığımızı olumsuz yönde etkiler miyiz ?” sorusunun cevabının hayır olabilme ihtimali olduğunu biliyormuydunuz ?

Evet hanımlar bizi müjdeli bir haber bekliyor olabilir !

Güney Kaliforniya Üniversitesinde araştırma yapan bilim adamlarına göre farklı periyodlar ile tekrarlanan 3 günlük açlık diyeti hayat kurtarabilir.

Bu mucizevi haberin kısaca özeti şöyle;

Yapılan araştırmaya göre 3 gün boyunca aç bırakılan insanların vücutlarında kök hücreler beyinin verdiği aktif hale geç komutu ile daha aktif hale geçerek çoğalmaya başlıyorlar. Böylece vücudun temel yapısını güçlendirmek ile görevli olan kök hücreler vücudun yenilenme işini hızlandırıyor.

Bu kök hücrelerdeki yenilenme hareketi, vücut içerisindeki kötü hücrelere saldırıyor ve bu kötü hücreleri öldürüyor. Öldürdüğü kötü hücrelerden elde ettikleri enerjiyi hem  kötü hücrelerle mücadele edecek enerjiye kavuşturuyor hem de o hücre türü ile mücadele edebilmek için gerekli olan bağışıklık sistemini kuvvetlendiriyor.

Yapılan araştırmada kanser rahatsızlığı olan kişilerden ortalama 3 gün olacak şekilde 4 ila 2 gün arasında oruç tutmaları isteniyor. Tabi bu orucu tutarken su tüketiliyor sadece yemek yenilmiyor. Bu süre sonucunda  kanser tümörlerinin büyümesini tetikleyerek artıran PKA enziminde azalma gerçekleşiyor.

Bu araştırmaya öncülük eden Doktor Longo nun belirttiği bilgiler doğrultusunda, insan vücudu uzun süreli (yaklaşık 72 saat) aç bırakılması vücudun hem kendini yenilediğini ve özellikle kanserli hücrelerin azaldığını belirtti ve bu durumun kanser tedavisinde bir devrim olabileceğini vurguyor.

Kemoterapi ile birlikte açlık diyetinin yapılmasının etkiyi çok daha fazla artacağı düşünüldüğünü belirten profesörler, gözlemleri sonucu aç kaldığında ölen ak yuvarların geri gelmemesi endişesinin de yemek yemeye başlayan kişilerin beyaz kan hücrelerinin artarak yeniden vücut tarafından üretildiğini gözlemlemiş ve bu durumun mutluluk verici olduğunu belirtiyorlar.

Bu tedavi diyetinin mantığını hastalandığında insanın yemek yememe rafleksinden yola çıkarak kurulduğunu düşünenlerin sayısı da bir hayli fazla.

Açlık Diyeti Kilo verdiriyor mu ?

Evet eğer bu diyeti sadık biçimde uygularsanız bir kilo verme söz konusu oluyor. Bu diyet sırasında hem fazla yeme alışkanlığından kurtulmuş hem de elastiki yapıda olan midemiz doğal olarak küçülmüş oluyor. dolayısı ile eğer başarabilrseniz bu diyet sonucu çok hızlı kilo veriliyor.

Açlık Dİyetinin Tehlikesi var mı ?

Tabi ki var ! nihayetinde bahis ettiğimiz konu 3 günlük bir açlık durumu. bunun doğal sonucu olarak şeker hastalıkları, böbrek rahatsızlıkları ve kalp rahatsızlıkları olanların yanı sıra aynı zamanda anlık gerçekleşen sorunlar doğal olarak kişi sağlığını etkileyebilir.

Dİyetisyenler aç kalarak diyet yapmaya karşı olsalar da bu diyet ile sağlığa kavuşutken aynı zamanda kilo da veriliyorsa neen uygulanmasın diyor ve araştırmaların sonuçlanmasını 4 gözle bekliyoruz.

Böyle bir diyet yapmak gibi bir niyetiniz olursa KESİNLİKLE DOKTORUNUZA DANIŞMANIZI öneriyoruz. Nihayetinde söz konusu olan sağlığınız ve sadece bir kaç kilo vermek amacı ile sağlığımızı daha büyük risk altına sokmamamız gerekiyor

dilegini-tut-melek-kartini-cek günlük burç


Okuduğunuz konu: Açlık Diyeti Hayat Kurtarır mı ?
Web adresi : https://www.sihirlikadin.com/aclik-diyeti-hayat-kurtarir-mi/

Çeşitli alternatif bilgiler için:
Açlık Diyeti Hayat Kurtarır mı ? Google
Açlık Diyeti Hayat Kurtarır mı ? Yandex
Bugün: 25-Jun-2018 15:35:03
Ulusalarası saat: 25-06-18 12:35:03
Yazı tarihi ve Günü : 22 Haziran 2016Çarşamba

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı
Devamını oku:
25 HAZİRAN – 1 TEMMUZ 2018 HAFTALIK BURÇ YORUMLARI

Beren Saat ve Instagram makyajsız selfie si

B12 Vitamini Eksikliğinin Sebebi Nedir ?

Kapat