Gıdaları Alırken Fiziki Şartlarına Dikkat Etmelisiniz

Hepimiz karnımızı doyurmak için aldığımız gıdaların Hem iyi hemde uygun fiyatta olmasını doğal olarak arzu ederiz…

 

Her ne kadar paketli ürünler çağında yaşıyor olsak da halen pazar alışverişlerinden keyif alanlarımız mutlaka mevcuttur.

acik-gidalari-alirken-satis-sartlarina-dikkat-edin-pazar-candır

Pazar alışverişi çok güzeldir AMA…

Pazarda alışveriş yapmayı hemen hemen tüm kadınlar çok sever. Pazar alışverişine keyifli klan birçok farklı de haklı sebep vardır.

Her ne kadar market çağında hatta e-market yani Internet-marketi  yaşıyor olsak ve istediğiniz her şeye her an ulaşabilme imkanına sahip olsak da pazar alışverişlerinin yeri çok farklıdır Bunun en önde gelen nedenlerinden biri çok çeşitli olan sebzeyi çok çeşitli türlerde ve fiyatlarda Aynı zamanda da tazelikle bulabiliyor olma imkanıdır.

Ayrıca farklı bir şekilde sosyalleşme biçimi olması nedeni ile de çok keyiflidir…

 

Açık satılan gıdalarda alırken dikkat edin

acik-gidalari-alirken-satis-sartlarina-dikkat-edin-yikanabilirlerde-sorun-yok

Fakat ne yazık ki her gıdayı açık şartlarda tüketmek temizleme imkanı olmaması ve tüketim şekli nedeniyle çok mümkün değildir.

Direkt olarak yıkanmadan yenen türdeki  gıdaları açık olarak almamalısınız !

Alındığı gibi tüketilen yani yıkama temizleme imkanınız olmadan tüketilmek durumunda olan ürünleri açık olarak almanız belki maddi anlamda avantaj sağlayabilir fakat sitenin şartlarının sağlanmasının mümkün olmaması nedeniyle sağlığınızı tehdit edebilir.

Kötü niyetli bir hareket olmasa dahil yol kenarında bu gıdaların açık biçimde olması veya tezgahlarda korunaksız biçimde durması çevresinden geçen o sırada Grip gibi basit bulaşıcı veya bir hepatit rahatsızlığı olan bir kişinin teması veya anlık gerçekleştirdiği öksürme hapşırma gibi bir eylemi sonucunda istemsiz biçimde yada yoldaki toz toprak gibi  olumsuz faktörlerin üzerlerine gelmesi sonucu yine olumsuz şartlar oluşabilmektedir.

Örnek vermek gerekirse sebzeler ,meyveler, taze veya kuru bakliyatlar aldıktan sonra suyla sirke ile veyahut da farklı şekillerde yıkayarak kirlerinden arıdnırabiliyor ve bu şekilde sağlığımızı tehdit etme ihtimali olan durumları ortadan kaldırabiliyoruz.

Veya et gibi, balık , tavuk gibi gıdaları yıkayarak ve pişirme yöntemleri ile taşıdıkları bir çok mikroplardan ve zararlı bakteriden arındırabiliyoruz.

acik-gidalari-alirken-satis-sartlarina-dikkat-edin-sorun-temizlenmeden-tuketilenlerde

Fakat fındık, fıstık ve benzeri çerezler  gibi gıdaları yıkamadan direkt olarak yiyerek tüketmemiz nedeniyle çevresel şartlarının yani satış şekillerinin steril olması olumsuz sağlık durumları ile karşılaşmamız açısından Hayati önem taşımaktadır…

 

Tabi bu eğer doğru sağlıklı şartlarda sakladığına ve muhafaza ettiğine emin olduğunuz satıcılar mevcutsa yinede alış-veriş yapmak sizin seçiminiz olmakla beraber, eğer bu tarz ürünleri açık olarak almak istiyorsak mümkün olduğunca kabuklu hallet yani Fıstık sağ kabuklu fıstık ceviz Kabuklu ceviz badem s yine kabuklu badem fındık yine kabuklu fındık gibi olarak evde damak tadınıza uygun olarak Arzu ettiğiniz işleme kendiniz yapmanızı ve o şekilde tüketmenizi tavsiye ediyoruz.

Ekonomik ve taze bol çeşitli ürünlere ulaşmak için pazarlar harika ve çok samimi yerlerdir kesinlikle pazar alışverişleri karşısında değiliz hatta tam aksine sihirli kadın yazarları olarak marketleri sevmeyen pazar alışverişlerine bayılan bir topluluğuz. 

EN KİRLİ GIDALAR HANGİLERİ ÖĞRENMEK İÇİN HEMEN BU YAZIYI OKUYABİLİRSİNİZ 

YADA

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZ OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN. OKUMAK İÇİN HEMEN BURAYI TIKLAYIN

Güzel ve bol pazar dolaşmalı günler diliyoruz.

 

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.