Kanyon Şarap Tadım Günleri

Reklam

Şarap sektörünü aynı platformda buluşturan en önemli etkinliklerin başında gelen ’Kanyon Şarap Tadım Günleri’nin 4’üncüsü, İstanbul Kanyon’da, 1-3 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Geleneksel hale gelen ve şarapseverlerin merakla beklediği etkinlik, şarap üreticilerinin yeni şaraplarını tatmanın yanı sıra, şarapla ilgili merak edilen pek çok konuda yapılacak seminerlere ücretsiz katılma imkanı da sunuyor.

1-3 Haziran tarihleri arasında Kanyon’da gerçekleştirilecek olan 4.Kanyon Şarap Tadım Günleri süresince yapılacak şarap etkinlikleri kapsamında ziyaretçiler, Türkiye’nin önde gelen şarap üreticileri tarafından kurulan tadım standlarında birbirinden lezzetli şarapları, 1 ve 2 Haziran günleri 16:00- 20:00, 3 Haziran Pazar günü ise 14.00-18.00 saatleri arasında tatma fırsatı yakalayabilecekler. IV.Kanyon Şarap Tadım Günleri’ne katılacak 19 üretici arasında bulunan LA Şarapçılık, Vinkara, Yazgan, Küp, Arcadia, Pamukkale, Kayra, Büyülübağ, Selendi, Paşaeli, Diren, Kavaklıdere, Kocabağ, Suvla, Barbare, Umurbey, Sevilen, Doluca, Şato Nuzun markalarının yaklaşık 210 farklı şarabı etkinlik süresince şarapseverlerle buluşurken, Ekici Peynirleri de tüm tadımlara eşlik edecek.

Etkinlik kapsamında ücretsiz olarak gerçekleştirilecek olan ’Şarap Seminer ve Sohbetleri’nde; ’şarapta kaliteyi belirleyen unsurlar’, ’yaz şarapları’, ’balık ve şarap mı balık ve rakı mı?’, ’sıradışı şaraplar’, ’hangi kadeh? hangi karaf? hangi şarap?’ ve ’şarapla pişen yemekler’ gibi konu başlıklarının yanı sıra yıllandırılabilen ve genç içilmesi gereken şarapların özellikleri, şarapta denge, uzunluk, yuvarlaklık nedir, sommelier, winemaker, önolog kimdir, önoloji nedir gibi konulara yer verilecek.

ETKİNLİK TAKVİMİ :

2 Haziran 2012 Cumartesi

17.00 Şarapta Kaliteyi Belirleyen Unsurlar
Jean Luc Colin – Önolog
Yer: The House Cafe / Kanyon

18. 00 Yaz Şarapları
Saba Açıkgöz – Önolog
Yer: The House Cafe / Kanyon

19.00 Balık ve Şarap mı, Balık ve Rakı mı?
Jean Luc Colin – Önolog
Yer: The House Cafe / Kanyon

3 Haziran 2012 Pazar

15.00 Sıradışı Şaraplar (Tatlı& köpüklü& likör…)
Saba Açıkgöz – Önolog
Yer: The House Cafe / Kanyon

16.00 Hangi Kadeh & Hangi Karaf & Hangi Şarap?
Jean Luc Colin – Önolog
Yer: The House Cafe / Kanyon

17.00 Şarapla Pişen Yemekler
Korhan Büyüksuda _ USLA Akademi Şefi
Yer: The House Cafe / Kanyon

*Etkinlik süresince her gün; belirtilen saatler arasında şarap üretici tadım standlarından 210’a yakın şarap tadımı yapılabilecektir.

www.kanyonsaraptadimgunleri.com

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.