3 Boyutlu seramikler, fiyatları ve üstün dekoratif modelleri son zamanların en beğenilen dekorasyon malzemeleri. 3 boyutlu mutfak fayansı, banyo fayansı ve çeşitli mekanlara uygulanan 3d seramikler evlere yeni bir hava katıyor.

Reklam

Geçen seneye kadar her ev ve binada kullanılan standart seramik üretimiyle uğraşırken, inşaat firmalarından gelen talep üzerine 3 boyutlu baskılı seramik üretimi yapabilmek için girişimlerde bulunduğunu ifade eden Ramazan Çitil, talepleri karşılayabilmek için Fırat Kalkınma Ajansı’na proje sunduklarını söyledi.

Projelerinin kabul edilmesinin ardından 9 aylık eğitim sürecine başladıklarını aktaran Çitil, sağlanan hibe desteği sayesinde fiyatı 600 bin lira olan seramik baskı makinenin ücretinin yarısının Ajans tarafından karşılandığını belirtti.

Yaklaşık 6 ay önce seramik baskı makinesiyle çalışmaya başladıklarını anlatan Çitil, “Altı aydır hem bölgemize hem Türkiye’ye hizmet vermeye başladık. Makinemizin saatte minimum 7 metrekare üretim kapasitesi var. 3 boyutlu seramiklere ilgi her geçen gün artıyor. Ürünü gören hemen her vatandaşımız satın almasa bile büyük bir ilgiyle seramiklere basılmış olan 3 boyutlu resimleri, manzaraları büyük bir ilgiyle inceliyor.” diye konuştu.

3d seramik modelleri tüm odalara döşenebiliyor

Ürünlerin toptancılardan ziyade direkt tüketiciye hitap ettiğini çünkü müşterilerin kullanmak istedikleri, odalarında bulunduracakları resimlerin, simgelerin ve fotoğrafların kendilerini özel hissettirmesi gerektiğini belirten Çitil, şunları kaydetti:

“İstenilen ebatta istenilen ürünü sunma imkanı veriyoruz. Özellikle tezgah arası ve mutfak talebimiz çok oluyor. Onun haricinde büyük panolar yaptıklarımız oluyor. Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun tercihi artık 3 boyutlu seramikler. Talepler artıyor. Vatandaşlar da buna ilgi gösteriyor.

3 boyutlu seramik fiyatları

Reklam

Firmadan yapılan açıklamaya göre; Normal fayans fiyatları metrekaresi 15 liradan başlar 150-200’e kadar gider, biz 3 boyutlu seramiklerin metrekaresi için 250 lira fiyat belirledik. Bu ürünler en kaliteli seramikten. Bunlar kırıldığı zaman belli bir kroki planımız var. Seramiklerin hepsi numaralı. Müşterimiz şu numara kırıldığı dendiği zaman hemen o kısmı halledebiliyoruz.”

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.