2020 Kış Saç Modelleri Trendleri

Kadınlar için tüm güzellik ögeleri bir yana  saçları bir yanadır. Saçların bakımından ve renginden ötürü modelleri de bir o kadar kadınlar için önemlidir. Konu saç olunca kadınlar bu konuda çok dikkatli davranırlar. Uzun süren araştırmalar ve arayışlardan sonra iyi bir görünüme kavuşmak için saçları adına karar verirler. Yeni bir görünüme kavuşmak isteyen kadınlar ideal saç trendleri arasında kolayca seçim yapabileceklerdir. Biz de bir anca önce hayallerindeki saçlara kavuşmaları için sihirli kadın sitesi olarak  2020 kış saç trendlerini sizler için derledik.

Reklam

2020 Kış Saç Trendleri

Her yıl olduğu gibi 2020 yılının saç modelleri  de değişiyor ve farklı trendler moda haline dönüşüyor. Kimi modeller klasik tarzı ile güncelliğini korurken bazı değişik modeller 2020 trendlerini oluşturuyor.

Kıvırcık Kahküller

2020-kis-sac-trendleri-ve-modelleri-2-kivircik-kahkuller

Kıvırcık saçlı kadınlar için kahkül kullanmak kaçındıkları bir modeldir. Bu senenin trendleri arasında yer alan kahkül saç kesim modelleri, kıvırcık saça sahip kadınlar için sevindirici bir haber niteliğindedir. Kıvırcık Kahkül saç kesimleri düzleştirici ye ihtiyaç duymadan kullanılabilir…

Ortadan Ayrılan Saç Modelleri

2020-kis-sac-trendleri-ve-modelleri-3-ortadan-ayrilmis

70’leri yaşatan ve klaslığın ön planda olduğu ortadan ayrılan saç modelleri de bu senenin trendleri arasında. Düz olarak şekillendirilmiş ve ön kısımda yer alan saçların kulak arkasına atılmasıyla ortaya çıkan temiz bir görünüm, klas bir hava yaratmak için ideal modeldir.

Düşük At Kuyruğu

2020-kis-sac-trendleri-ve-modelleri-4-dusuk-at-kuyrugu

Geçen sezonların trend modelleri arasında yer alan düşük at kuyruğu modelinin sırrı; saç tokasını saç teli ile gizleyerek, muhteşem zarif bir görünüm elde etmektir. Klasikler arasında yer alsa da bu modelin kibarlığı tartışılmayacak boyuttadır.

Reklam

 

Yumuşak Dalgalar

2020-kis-sac-trendleri-ve-modelleri-5-yumusak-dalgalar

Çoğu kadın için vazgeçilmez olan yumuşak dalgalar bu sene de trendler arasında yer alıyor. Soft bir hava yaratan bu saç modeli uğraş gerektirsede, doğallığı ile romantik dalgalar modasının asla geçmeyeceğini kanıtlıyor.

Geriye Taranmış Islak Saçlar

2020-kis-sac-trendleri-ve-modelleri-6-geriye-taranmis-islak-model

Islak görünümlü saçlar kadınlar için erkeksi ( maskülen )  ve kadınsılığı (feminenliği) daha fazla  ön plana çıkaran ideal saç modelleri arasında yer alıyor. Geriye doğru taranmış ıslak saçlar bu sene de sokaklarda etkisini sürdürmeye devam ediyor.

 

Ekstra Hacimli Saçlar

2020-kis-sac-trendleri-ve-modelleri-7-ekstra-hacimli

Ekstra hacimli saçlar 70’lerden günümüze kadar tarzını konuşturan bir modeldir. Hacimli saç modelleri bu sene sokaklarda yer alırken önümüzdeki yıllarda podyumlara yansıyacak gibi duruyor. Hacimli saç modellerini tercih eden kadınlar 70’lerde ki romantik havayı yaşatmak için ideal bir tercih yapmış olacaktır.

 

Tost Saç Stilleri

2020-kis-sac-trendleri-ve-modelleri-8-tost-sac-modeli

Geçmişin trendleri arasında özellikle 80 ve 90 lı yılların modasında yer alan tost saç stilleri çabuk teknikliği sayesinde geri dönme eğiliminde olan bir saç modelidir. Saçınıza çok fazla doku ve hacim katarak zigzag şekli almış  bir görünüm elde etmenizi sağlayan bu model bu sene kış trendleri arasında yer alıyor.

 

Yarım Topuzlar

2020-kis-sac-trendleri-ve-modelleri-9-yarim-topuz-sac-modeli

Kadınlar topuz modelleri çok sevse de, sıkı bir topuz her zaman tam tarzlarını yansıtamamaktadır. Saçlarının gevşek bir biçimde sarkmasına izin vererek yapılan topuzların daha sık tercih edildiği ortada. Sıkı topuz tercih etmeyen kadınlar için ideal olan yarım topuzların teknik yapılışı kolay olduğundan çok sık tercih edilen bir model olarak 2020 yılı kış saç modelleri trendleri arasında yeniden karşımıza çıkıyor.

 

Kedi Kulak Saç Stiller

2020-kis-sac-trendleri-ve-modelleri-10-kedi-kulak-sac-modeli

Podyumlarda özellikle Çin kaynaklı Emojilerden doğduğu  düşünülen sevimli bir hava yaratan kedi kulak saç stilleri bu senenin trendlerini göz önüne aldığımızda ilk sıralarda yer alıyor. SOn yıllarda çok moda olan kedi kulak saç modelleri 2020 yılında da trend olmaya devam edeceğe benziyor.

 

Örgüler

2020-kis-sac-trendleri-ve-modelleri-11-orgulu-sac-modeli

Binlerce yıllık eski Mit tanrıçalarında da gördüğümüz örgülü saçları geçen sezon mini örgüler şeklinde  çok fazla yaygınken bu sene uzun saçların trend olmasıyla birlikte çeşitli örgü modelleri de yeniden karşımıza çıkıyor. Çift örgülerle birlikte bere altında toplanan mini örgüler saç trendlerinin bir parçası olarak podyumlarda yer alıyor.

Çokça Bukleler

2020-kis-sac-trendleri-ve-modelleri-12-cok-bukleli-sac-modeli

Bu sene 1970’li yıllardan podyumlara taşınan çok fazla saç modeli gördük. Çokça bukleler bize 70’lerin disko havasını hatırlatıyor. Uzun veya kısa saç maşasıyla kolayca hazırlanan bukleler saç trendlerinin eğlenceli modelleri arasında yer alıyor.

Yüzünüze ve Fiziğinize uygun saç Modelini Seçin

Modayı takip etmeyi yeni trendleri uygulamayı unutmayın.

Fakat unutmayın trend ne olursa olsun sizi güzel gösteren en uygun moda trendini uygulamanız güzellik açısından bir gerekliliktir.

Yukarıdaki modellerden yüzünüze fiziğinize en uygun olanı size ve saç modeline en uygun renk ile kullanmanız çok önemli.

SİZE UYGUN SAÇ HANGİSİ YAZIMIZI MUTLAKA OKUYUN 

ve

GÜZELLİK İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZ İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN

Güzel günler dileriz

 

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.