2019-2020 YILI EĞİTİM , ÖĞRETİM YILI  BAŞLIYOR

Bir öğretim yılının ilk zili bugün Tüm Türkiye’de ilk defa çalacak. Yaz aylarının sona ermesi ile birlikte bugün (  9 Eylül 2019 Pazartesi ) Türkiye Genelinde ki bütün ilk Öğretim ve Orta okullarda dersler başlıyor.

Reklam

Tüm Çocuk ve Gençlere Başarılar

Yapılan bazı değişiklikler arasında eğitim sisteminin öğretim dönemleri gelmekte. Bunların ilki okulların ara dönemlerinin diğer bir deyişi ile sömestr tatili değişikliği. Bu bağlamda her zamankinden erken başlayan ilk öğretim ve orta okul süreci bugün start alıyor.

Binlerce çocuk ilk öğretim sıralarına ilk defa otururken yine binlerce çocuk için de okulun devamı sürecinin startı verilirken tüm çocukların heyecanı gözlemlenebiliyor.

Yeni öğretim yılında tüm öğrencilere başarılar diliyoruz. Umarız tümü Türkiye’nin geleceğine ışık tutan bir nefer olur.

Google İyi Dersler Dliyor

2019-2020 Eğitim Yılının bu ilk gününü dünya arama motoru devi şirketi olan Google da yaptığı bir doodle animasyonu ile kutluyor. Animasyonda uyuyan bir okul zili uyanarak çalıyor ve çocukları okula davet ediyor.

Veliler Dikkat

okula-yeni-baslayan-cocuk-velilerine-tavsiyeler-2

Özellikle okula yen başlayan ve okullarına devam edecek olan çocukların başarılı olabilmeleri açısından velilerin tutumları büyük önem taşıyor. Binlerce sınıflık da başlayacak olan eğitim süreci 2020 Haziran ayında sona erecek.

Bu öğretin yılı süresince velilerin çocukları üzerinde gereksiz baskı uygulamamaları ve çocuklarına güvenmeleri çok önemli. Özellikle ilk öğretim çağında ki çocukların akademik yaşamları açısından bu dönem büyük önem taşımakta.

Tüm velilere sabırla ve mutlu tüm öğrencilere de çok mutlu bir eğitim yılı diliyoruz.

Ulu Önder Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu, MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN dediği gibi;

“EĞİTİMDİR Kİ BİR ULUSU, YA ÖZGÜR, BAĞIMSIZ, ŞANLI, YÜKSEK BİR TOPLUM OLARAK YAŞATIR : YA DA TUTSAKLIK VE DÜŞKÜNLÜĞE BIRAKIR”

 

OKULA YENİ BAŞLAYAN ÇOCUK  ANNE ve BABALARININ DİKKAT ETMESİ GEREKENLER YAZIMIZI MUTLAKA OKUYUN

Mutlu bir sene dileriz

 

Reklam

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.