% 100 ETKİLİ KİLO VERME YÖNTEMLERİ

Kilo vermeye uğraşıyorsunuz ve hangi diyeti yaparsanız yapın olmuyor. Bunun sebebini biliyor musunuz ?

Bugün sizlerle öncelikle kilo verememenizin sebebini açıklayacak ardından size kesin kilo verdirecek olan bazı tavsiyeler vereceğiz.

 

KİLO VEREMEMENİN SEBEBİ NEDİR ?

100-etkili-kilo-verme-yontemleri-neden-kilo-veremiyorsunuz

 

Diyet yapmanıza, yediğiniz yemekleri dikkatle seçmenize, spor yada başka bedensel aktiviteler yapmanıza, düzenli uyumaya özen göstermenize rağmen kilo veremiyorsanız bununen önemli sebebi psikolojik nedenlerdir. Kilo vermeye odaklandıkça daha fazla kilo alırsınız. Bunu düşünce sisteminizde yapacağınız bazı değişikliklerle çözmek çok kolay.

 

KESİN KİLO VERDİREN ÖNERİLER !

Öncelikle şunu belirtmek istiyoruz size kiloyu verdirecek olan şey bizim bu yazıyı yazmış olmamız ve sizin okumuş olmanız değil. Sizi kesin sonuca ulaştıracak olan tavsiyelerimize tüm aklınızla inanmanız ve uygulamanızdır .1

 

  • MÜMKÜN OLAN EN KÜÇÜK TABAKLARDA YEMEK YİYİN 
100-etkili-kilo-verme-yontemleri-daha-kucuk-tabakta-yemek-ye

Evdeki tüm dev porsiyonlu tabakları atın, alışverişe çıkın ve daha küçük boyutta tabaklar alın. Bu konuda paranıza kıyın nihayetinde küçülen porsiyonlara koyacağınız yemeklerin maliyetleri de küçüleceğinden tabağa verdiğiniz para en fazla 1 ay içinde size geri dönmüş olacak.

Burada amacınız , beyninizin önceki alışkanlığınız olan 2-3 tabak yemek yemeden doymam düşüncesini yanılgıya uğratmaktır.

Yine 2-3 tabak yiyor olacaksınız fakat daha az yemiş olacaksınız hem psikolojik olarak doyacak hem de ihtiyacınız kadar yiyerek kilo vereceksiniz. 

 

  • SÜREKLİ OLARAK POZİTİF DÜŞÜNÜN
100-etkili-kilo-verme-yontemleri-olumlu-dusun

Düşüncelerinizi değiştirmeniz ve sürekli olumlu düşünme alışkanlığını edinmelisiniz.

Beden mutsuz olduğunda korktuğunuz  yanılgısına kapılır ve korkma sebebinizin korunma ihtiyacı olduğunu düşünerek sizi koruyacak olan hücreleri biriktirme refleksi gösterir. Kısacak yağ dokularını daha fazla depolar vücudun uzun süre ihtiyacı olacak ları biriktirmeye başlar bu da kilo verememenizi bir kenara koyun kilo almanıza neden olur.

Olumlu olursanız kilo vermenizin yanı sıra da a uzun yaşarsınız !

 

 

  • YALNIZ BAŞINIZA YEMEK YEMEYİ TERCİH EDİN
100-etkili-kilo-verme-yontemleri-yalnizbasina-yemek-ye

Yapılan araştırmalar yalnız başına yemek yiyen insanların başkaları ile birlikte yemek yiyen insanlardan daha az kilolu olduğunu gösteriyor.

Sosyalleşerek yemek yiyen insanların daha kilolu olmasının sebebinin yemek yerken yapılan sohbetin yemek yeme süresini uzatması ve bu sebepten dolayı daha fazla vücudun ihtiyacı olmayan miktarda yemek yenmesi, Yemek yerken doyma sinyalinin beyne ulaşmasına rağmen kişinin sohbet nedeni ile byny fark etmemesi olduğu düşünülüyor. Ayrıca başkaları ile yemek yerken onların yemek tercihlerinin sizi de tetiklediği ve özellikle tatlılar konusunda suç ortaklığı yapılma ihtimali de mevcut.

 

Yalnız başınıza yemek yiyin daha hızlı kilo verin !

 

  • YEMEKTEN ÖNCE MUZ KOKLAYIN 
100-etkili-kilo-verme-yontemleri-muz-kokla-istahin-kapansin

Delice geliyor olabilir ama yemeklerden önce veya öğün aralarında çok fazla abur cubur tüketme istediğinizde nane, muz, yada elma koklarsanızyeme dürtünüz törpüleniyor.

3000 kişilik bir gruba yapılan deneyde özellikle muz koklatıldığında açlık hislerinin azaldığı ve daha önceki öğünlerde yediklerinden  çok daha az miktarda yemek yiyerek öğünlerini tamamladıkları gözlemlendi.

 

Her yemekten önce ve canınız çerez,cips gibi kötü şeyler istediğinde muz koklayın kilo vereceksiniz. Aynız amanda kokladığınız muzu ertesi sabah yiyerek hem vücudunuzun enerji ihtiyacını karşılayabilir hem de güzel bir kahvaltı doygunluğu yaşayabilirsiniz. 

 

  • MAVİ RENKLER KULLANIN
100-etkili-kilo-verme-yontemleri-mavi-mutfak-gerecleriyle-yemek-ye

Renkler psikolojik olarak çok etkilidir. Mavi iştah kapatan bir renktir.

Evinizde özelliklede mutfağınızda mutlaka mavi renklerde malzemeler olsun. Tabak, tabak gibi her öğünde görebileceğiniz ürünler kullanmanız iştahınızı kapatarak daha az yemek yemenizi sağlayacak. İsterseniz mavi dekorasyon malzemeleri de kullanabilirsiniz önemli olan yemek yerken görebileceğiniz bir yerde olabilir.Eğer dışarıda yemek yiyorsanız bilin ki özellikle lokantalar kırmızı kahverengi tonları kullanırlar amaç iştahınızı açarak daha fazla yemek yemenizi sağlamak ve doğal olarak para kazanmaktır. Yanınızda kesinlikle mavi bir obje talıyın en kötü ihtimalle telefonunuzun kılıfı mavi olsun nasıl olsa sürekli gözünüzün önünde öyle değil mi ? 😉

 

Mutfağınızı mavileştirin hem kilo verin hem de farklı renkler ve desenli mutfak eşyaları ile  kombin yaparak çok güzel bir mutfağınız olsun. 

 

  • AYNA KARŞISINDA YEMEK YİYİN
100-etkili-kilo-verme-yontemleri-aynanin-karsisinda-ye

Aynanın karşısında yemek yiyin ve gerçeklerle yüzleşin .

Yapılan araştırmalar aynanın karşısında yemek yiyen insanların ayna karşısında yemek yemedikleri zamankinden 3 kat daha az yemek yediklerini ispatlamış.

Hem ayna karşısında yemek yiyerek her geçen gün ne kadar zayıfladığınızı ve güzelliğinize güzellik kattığınızı daha net göreceksiniz  🙂

 

Yazımızı beğendiyseniz ZAYIFLAMANIN TEMEL KURALLARI YAZIMIZI HEMEN OKUYUN.  ÇOK DAHA HIZLI KİLO VERİN.

 

Bu arada eğer her şeyi doğru yapmanıza rağmen kilo veremiyorsanız mutlaka bir uzman diyetisyen hekime baş vurun farklı bir sağlık probleminiz olabilir. Unutmayın güzellik çok önemlidir ama sağlık çok daha önemlidir. Erken teşhis hayat kurtarır

 

Sevgiyle kalın …

 

 

 

 

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.