10 Mucizevi Doğal Güneş Yağı

Dermatoloji dünyası gün geçtikçe büyüyor, ve bir çok farklı firma farklı markalar ve güneşten korunmak amacıyla farklı faktörlerde bir çok ürünü bizlere sunuyor. Fakat  güneş kremleri artsa da cilt kanser oranları da  çarpıcı şekilde artıyor. Bu konuda araştırmalar yürüten bilim adamları hala plaj için olmazsa olmaz eşyalarından başı çeken güneş kremlerinin gerçekten güvenli olup olmadığından emin değiller. Kadın sitesi güzellik bölümünde bugün sizlerle, “organik doğal güneşlenme yağları nelerdir?” yazımızı paylaşıyoruz…

 

Doğal Yağlar ile Hem Cildinizi Güzelleştirin Hem Güneşten Korunun

summer skin care
yaz-tatili-icin-cilt-bakim-onerileri-1

Sizler için  doğal güneş yağı araştırmalarımızı yaptık ve güneşten korunabilmek için birçok doğal alternatif  mucizevi güneş yağı olduğunu keşfetmek bizi oldukça şaşırttı.

Ayrıca makalenin sonunda size ev yapımı güneş kremi tarifini de hazırladık. Aşağıda araştırmasını yaptığımız 10 mucizevi doğal güneş yağı güneşten koruma değerleri ile birlikte sizlerle paylaşıyoruz.

Bu yağlar güneşin zararlı ışınlarından korumanın yanında cildi güçlendiren , koruyan ve onaran bir çok farklı özelliğe sahipler…

 

Doğal Güneş Yağları listesi

 1. Avokado Yağı
  10-organik-bronzlasma-yagi-avokado-yagi

  Avokado yağı ideal bir özellikle kuru ve koyu renk ciltler için ideal ve hızlı etki eden bir bronzlaştırıcıdır. Avokado Yağının  güneş Işınlarından koruma özelliği (SPF) yaklaşık olarak  4 Faktör dür. Koyu kuru ve hassas olmayan ciltler için tavsiye edilir.

 2. Susam Yağı:
  10-organik-bronzlasma-yagi-susam-yagi

  Susam yağı bilinen en yaygın doğal bronzlaştırıcı yağlardan biridir. Hızlı ve etkili biçimde bronzluk sağlar . Susam yağının güneş Işınlarından koruma özelliği (SPF) yaklaşık olarak  5 Faktör arasıdır Koyu renk  ve hassas olmayan ciltler için tavsiye edilir. Açık tenli hassas ciltler için tavsiye edilmez. Açık renkli iseniz diğer yüksek Faktörlü bir yağ ile karıştırarak kullanabilirsiniz. Susam Yağının soğuk sıkım olması çok önemlidir. Soğuk sıkım Susam yağı aynı zamanda  çok güçlü bir saç onarım ve güzelliği ürünüdür…

 3. Badem Yağı
  10-organik-bronzlasma-yagi-badem-yagi

  Badem yağı cildin sağlığını çok iyi şekilde düzenleyen bir yağ olmasının yanı sıra güneş ile cilt arasında güzel bir uyum  yaratan  etkili bir sağlıklı bronzlaşma yağıdır.  Güneş Işınlarından koruma özelliği (SPF) yaklaşık olarak  6 Faktör dür. Koyu ve hassas olmayan ciltler için tavsiye edilir. Açık tenli hassas ciltler için tavsiye edilmez. Eğer açık tenliyseniz yüksek Faktörlü bir yağ ile karışım yapabilirsiniz.

 4. Pirinç Tohumu Yağı
  10-organik-bronzlasma-yagi-pirinc-tohumu-yagi

  Pirinç tohumu yağı genellikle koyu tenli kişiler için idealdir ve aynı zamanda bebeklerin de rahatlıkla güneşten korunmak amaçlı olarak kullanılabilen doğal bir yağdır. Pirinç Tohumu yağının güneş Işınlarından koruma özelliği (SPF) yaklaşık olarak  6 Faktör dür. Koyu ve hassas olmayan ciltler için tavsiye edilir. Açık tenli hassas ciltler için tavsiye edilmez. ayrıca Bebekler için yüksek faktör bir yağ ile karıştırarak kullanılması tavsiye edilir…

 5. Zeytin Yağı 
  10-organik-bronzlasma-yagi-zeytin-yagi

  Zeytin Yağı tabiatın bizlere sunduğu mucizevi bir yağdır. İçerdiği antioksidanlar ile sağlıklı bir cilt sunarken altın parlaklığında bronzlaşmaya yardımcı olur. Zeytinyağının güneş Işınlarından koruma özelliği (SPF) yaklaşık olarak  6-8 Faktör arasıdır Koyu renk  ve hassas olmayan ciltler için tavsiye edilir. Açık tenli hassas ciltler için tavsiye edilmez. Açık renkli iseniz diğer yüksek Faktörlü doğal bir yağ ile karıştırarak kullanabilirsiniz. Zeytin yağı rafine edilmemiş yani fabrika yağı değil doğal sızma zeytin yağı olmalıdır.

 6. Hindistan Cevizi Yağı :
  10-organik-bronzlasma-yagi-hindistan-cevizi-yagi

  Hindistan cevizi yağı bronzlaşmak için ideal bir yağ olmasının yanı sıra saçlara da çok faydası olan güzel kokusu ile de rahatlıkla kullanılabilecek bir doğal güneş yağıdır. Hindistan Cevizi yağının güneş Işınlarından koruma özelliği (SPF) yaklaşık olarak  6-10 Faktör arasıdır Koyu renk  ve hassas olmayan ciltler için tavsiye edilir. Açık tenli hassas ciltler için tavsiye edilmez. Açık renkli iseniz diğer yüksek Faktörlü bir yağ ile karıştırarak kullanabilirsiniz.

 7. Shea yağı
  10-organik-bronzlasma-yagi-shea-yagi

  Afrika’da yetişen ceviz benzeri görünümü olan bir meyve olan Shea meyvesinin yağı cildi çok etkili biçimde onaran ve sağlığına kavuşturan cildi en yüksek nemlendirme özelliği olan yağdır. Shea Aynı zamanda çok etkili ve sağlıklı bir doğal bronzlaşma yağıdır.  Shea Yağının güneş Işınlarından koruma özelliği (SPF) yaklaşık olarak  6-10 Faktör arasıdır buğday rengi cildi olanlar  ve hassas olmayan ciltler için tavsiye edilir. Açık tenli hassas ciltler için tavsiye edilmez. Açık renkli iseniz diğer yüksek Faktörlü bir yağ ile karıştırarak kullanabilirsiniz. Fakat tüm ciltler için mucizevi bir onarıcı özelliği vardır güneşlenme ardından herkesin mutlaka kullanması önerilir…

 8. Buğday Tohumu Yağı
  10-organik-bronzlasma-yagi-bugday-tohumu-yagi

  Buğday tohumu yağı , Nemlendirici etkisi çok yüksek olan ve yüksek güneş koruması sağlayan erken cilt yaşlanmasını önleyen çok etkili  doğal bir yağdır. Cildin elastik esneme özelliğini güçlendirir. Buğday Tohumu yağının güneş Işınlarından koruma özelliği (SPF) yaklaşık olarak 10-20 Faktör arasıdır. Tüm cilt tipleri kullanabilir…

 9. Havuç Tohumu Yağı 
  10-organik-bronzlasma-yagi-havuc-tohumu-yagi

  Havuç Tohumu Yağı cildinizin güneş geçirgenliğini azaltan güçlü doğal bir kabuk oluşturur ve bu cildinizin korunmasını sağlar. Başta hassas ciltler için önerilen en etkili doğal bronzlaşma yağıdır.  Havuç Tohumu Yağ’ının güneş Işınlarından koruma özelliği (SPF) yaklaşık olarak 38-40 Faktör arasıdır. Tüm cilt tipleri kullanabilir , özellikle hassas ciltler ve güneşten korunmak isteyen herkese önerilir.

 10. Ahududu Tohumu Yağı 
  10-organik-bronzlasma-yagi-ahududu-yagi

  Ahududu Tohumu Yağı cildinizin güneş geçirgenliğini azaltan çok güçlü doğal bir doku  oluşturur ve bu aynen Havuç tohumu yağı gibi cildinizin güneş ışınlarından büyük ölçüde sağlar. Başta hassas ciltler için önerilen en etkili doğal bronzlaşma yağıdır.  Ahududu Tohumu Yağ’ının güneş Işınlarından koruma özelliği (SPF) yaklaşık olarak 28-50 Faktör arasıdır. Özellikle hassas ciltler ve güneşten korunmak isteyen tüm cilt türlerine sahip herkese önerilir.

 

Evde Doğal Güneş Kremi Nasıl Yapılır ?

10-organik-bronzlasma-yagi-kendi-gunes-kremini-yap

Cildin kurumasını , fazla yanmayı veya güneşten zarar görmesini önlemek için, yukarıda sizlerle paylaştığımız tüm organik yağları Çinko oksit veya Titanyum Dioksit ile karıştırarak kullanabilirsiniz ( Çinko Oksit ve Titanyum Dioksit tüm  eczanelerde  eriyen bir toz halinde bulunur). Çinko oksit ve Titanyum Dioksit  ile hazırlanan yağ karışımı cildinizi güneşten korumak için fiziksel bir kalkan  oluştururlar. 1 bardak yukarıda belirttiğimiz yağ veya dilediğiniz karışım  ile 2 yemek kaşığı Çinko Oksite veya titanyum tozu tamamı ile çözünene kadar karıştırın ve ev yapımı doğal bronzlaştırıcı güneş koruyucu yağınız kullanıma hazır.

SAĞLIKLI BİR CİLT İÇİN TÜKETİLMESİ GEREKEN BESİNLER YAZIMIZI MUTLAKA OKUMANIZI TAVSİYE EDİYORUZ

ve

GÜZELLİK İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZ İÇİN LÜTFEN  TIKLAYIN

Güzel bronz ve Sağlıklı teniniz olan günler dileriz

 

Benzer yazılar

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.