Buradasınız
Sihirli Kadın Sitesi > Cinsellik > Vajina Kuruluğunun Nedeni

Vajina Kuruluğunun Nedeni

Vajinal kuruluğun nedenleri nelerdir ?

Birçok kadın gerek cinsel ilişki esnasında vajinal kanal da olması gereken ıslaklığın oluşmaması nedeniyle Vajinal kuruluk sorunu yaşamaktadır.

Vajinal kuruluk problemi, cinsel ilişkinin sağlıklı şekilde ve haz verici bir durum olması gerekliliği iken cinsel ilişkinin aksine acı veren korkulan bir durum haline gelmesine sebep olabilmektedir.

Bugün sizinle Vajinal kuruluğun 7 nedeni ve çözümleri hakkında bilgileri paylaşmak istiyoruz….

 

vajina-kurulugunun-nedeni-vajinal-kuruluk-nedir

Vajinal kuruluk nedir ?

Kadınların gerek yürürken vajina iç duvarının birbirine sürtmesi ne Ve bu sebepten dolayı aşınma ve enfeksiyon kapmasına engel olan ve aynı zamanda cinsel ilişki esnasında vajina iyi kayganlaştırıcı Irak cinsel ilişkiyi olması gerektiği şekilde gerçekleşmesine yardımcı olan sıvıya vajinal sıvılar adı verilir. Bazı sebeplerden dolayı bu sıvılar salgılanmaması ve vajinal bölgeye enfeksiyonlarına neden olabilmektedir. Ayrıca cinsel ilişki sırasında olması gerektiği gibi ıslanmayan vajina kanalı cinsel ilişki haz verici bir durum iken acı verici bir aktiviteaktiviteye dönüştürebilmektedir…

Vajina Kuruluğunun Zararları Nelerdir ?
vajina-kurulugunun-nedeni-olumsuz-etkileri

Vajina kuruluğu, eğer önlemi alınmazsa, yürürken veya cinsel ilişki sırasında sürekli olarak tahriş ve erozyon nedeni ile rahim bölgesi enfeksiyonları mantar oluşumları veya yaralar olması durumlarına neden olabilmekte ve kadınların gündelik yaşamlarında konforsuz bir hayat sürmesinden ciddi sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. AYnı zamanda Vajinal kuruluk nedeni ile cinsel yaşam sağlığı bozulabilir, cinsel ilişki bir travma haline dönüşebilir,cinsellikten soğumaya ve/ veya çiftler arasında farklı psikolojik sorunlara yol açabilir…

 

Vajinal kuruluğun nedenleri nelerdir?

vajina-kurulugunun-nedenleri-nelerdir
 • Gebelik sonrası ve emzirme dönemi Vajinal kuruluk olabilir.

Özellikle çok sık yaşanan Vajinal kuruluk dönemlerinden biri doğumdan sonra östrojen düzeyinde meydana gelen değişikliklere bağlı olarak annelerde oluşan kuruluk türleridir.

Ayrıca emzirmeye devam eden Anneler de meydana gelen Prolaktin artışı östrojen hormonlarını baskılar ve bu da kurula neden olabilir…

 

 

 • Genital bölgede yapılan temizlik hataları vajinal kuruluğu neden olabilir.

Birçok kadın genital bölge temizliğine büyük önem vermektedir. Fakat özellikle vajina içi ve çevresi konusunda yapılan bazı temizlenme hataları hijyenik bir ortamı oluşturmanın aksine enfeksiyon kapma ya daha açık veya vajinal kuruluğa sebep olma riskini arttırmaktadır.

Vajina sabun veya vajina bölgesi yıkamak için üretilmemiş Kozmetik ürünlerle temizlenmelidir. Çok fazla dışarıdan müdahale ile kurutulmalıdır…

 

 

 • Sigara kullanımı vajina kuruluğuna neden oluyor.

Sigara kullanımı östrojen hormonunun üretimini azaltmakta Hatta yok etmektedir Bu durum vücutta tüylenme kilo alma gibi sorunların yanı sıra dolaşım sorunlarına neden olmaktadır.

Dolaşım problemleri ve östrojen hormonunun sağlıklı bir biçimde salgılanmaması Rahim kanalı kuruluğuna sebep olmaktadır…

 

 

 • Grip, soğuk algınlığı rahatsızlıkları vajinal kuruluğu neden olabilir

Özellikle soğuk algınlığı grip gibi rahatsızlıklar sırasında Vajinal kuruluk yaşama durumu gayet doğaldır.

Soğuk algınlığı dönemlerinde vücut çok fazla sıvı kaybı yaşayabilir ve bu da vajinal kuruluğu neden olabilir…

 

vajina-kurulugunun-nedeni-dogum-kontrol-haplari-ve-ilaclar-olabilir
 • İlaç kullanımı vajinal kuruluğu neden olabilir

Vajinal kuruluğun olmasının nedenlerinden biri ilaç kullanımıdır. Bildiğimiz gibi birçok ilaç bize sağlık sunabilmek için üretilir fakat bu ilaçların bize sağlığımıza Kavuşmamız için verdiklerin yanısıra aldığı bazı şeyler vardır.

Soğuk algınlığı grip gibi dönemlerde kullandığımız ilaçlar vajinal kuruluğa neden olabilmektedir…

 

 • Doğum kontrol hapları Vajinal kuruluk neden olabiliyor

Hamilelikten korunabilmek için birçok farklı yöntem kullanılmaktadır doğum kontrol hapları da bu yöntemler içerisinde en yaygın kullanılanlardan biridir.

Doğum kontrol hapları aynı zamanda hormonal Bazı sorunların tedavisi için de kullanılmaktadır.

Ve bazı doğum kontrolü hapları vücuda verdikleri suni hormonların vücudun kendi hormonlarını baskılayarak menopoz sendromu yaşatabilmekte ve vajinal kuruluğa neden olabilmektedir…

 

 • Menopoz döneminde Vajinal kuruluk yaşayabilirsiniz

Dünyada kadınların yarısı özellikle menopoz öncesi dönemde Vajinal kuruluk problemi yaşayabilmektedir.

Vücudun hormonlarının değişimi sonucunda östrojen seviyesindeki azalma vajina duvarının incelmesi neden olur Ve bu da vajina içerisinin daha kuru bir hale gelmesine sebep olmaktadır.

 

 • Psikolojik nedenlerle Vajinal kuruluk olabilir

Kadınların İçerisinde bulunduğu psikolojik bazı olumsuz dönemler hormonların dengesiz değişmesine neden olabilmektedir. Bu hormon değişimleri Cinsel isteksizliğe ve vajinal kuruluğa neden olabilmektedir…

 

Vajinal kuruluk sorunu nasıl çözülür?

Öncelikle belirtmek istiyoruz Her Vajinal kuruluk sorununun kökten çözümü olmayabilir örnek olarak menopoz dönemi yaşanması muhtemel olan Vajinal kuruluk sorununun kesin bir çözümü olmayabilir fakat kesin çözümü olmayan durumlarda bile en azından belirli zamanlarda Konfor sağlanarak durum çözümlenebilmektedir. Öncelikle bizim tavsiyemiz bir kadın doktoruna giderek kuruluğun gerçek nedeninin ne olduğunu öğrenmeniz olacak.

vajina-kurulugunun-nedeni-nedir-nasil-gecer
 1. Kesinlikle sabun gibi ürünlerle genital bölge ve vajina içi temizliği yapılmamalıdır sağlıklı bir kadının vajinal bölgesi kendi hijyene kendisi sağlamaktadır. Eğer bu hijyeni bir problemden dolayı sağlayamıyorsa doktorun önerdiği bir genital bölge temizleyici kullanmanızı öneririz.
 2. Özellikle doğum kontrolü hapları döneminde Vajinal kuruluk yaşıyorsunuz bu konu ile ilgili doktorunuzla görüşüp ilacınızı değiştirmenizi öneririz.
 3. Gebelik döneminde veya emzirme döneminde Vajinal kuruluk sorunu yaşıyorsanız bu konu ile ilgili sorununuz Muhtemelen emzirmeye bittiği gibi bitecek ve yeniden hormonlarınızı dengeye girmesiyle birlikte normal ıslaklığına kavuşacaktır
 4. Soğuk algınlığı grip gibi dönemlerde Vajinal kuruluk yaşıyorsanız hastalığın geçmesi ile birlikte ve veya ilaç kullanımının bitmesi ile birlikte muhtemelen normale dönecektir.
 5. Menopoz dönemlerinde Vajinal kuruluk sorunu yaşıyorsanız bu konu ile ilgili normal hayat içerisinde veya cinsel ilişki sırasında vajina bölgesi için üretilmiş olan silikon bazlı kayganlaştırıcılar kullanabilirsiniz bu En azından anlık olarak sorunuza çözüm olacaktır.
 6. Psikolojik nedenler ile cinsel ilişkiye girmek istemiyorsanız ve Bu dönemlerde Vajinal kuruluk sorunu yaşıyorsanız mutlaka Psikolojik destek almanızı öneriyoruz.


Sağlıklı günler diliyoruz Sevgiyle kalın…

Bu arada , GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZ OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN. OKUMAK İÇİN HEMEN BU YAZININ ÜSTÜNÜ TIKLATIN

dilegini-tut-melek-kartini-cek günlük burç


Okuduğunuz konu: Vajina Kuruluğunun Nedeni
Web adresi : http://www.sihirlikadin.com/vajina-kurulugunun-nedeni/

Çeşitli alternatif bilgiler için:
Vajina Kuruluğunun Nedeni Google
Vajina Kuruluğunun Nedeni Yandex
Bugün: 25-May-2018 02:18:24
Ulusalarası saat: 24-05-18 23:18:24
Yazı tarihi ve Günü : 20 Aralık 2017Çarşamba

Bir Cevap Yazın

Yukarı
Devamını oku:
Kavgacı mısın, savaşçı mı ?

GÜL DÜNYAYA – EMEL – ERDAL GÜNÜN ŞARKISI

ERKEĞİN 45 YAŞ SENDROMU MU, KADININ ERKEĞİ UNUTMASI MI ?

Kapat