Buradasınız
Sihirli Kadın Sitesi > Manşet > Uykusuzluk Probleminden Kurtulmanın 3 Yolu ?

Uykusuzluk Probleminden Kurtulmanın 3 Yolu ?

Uykusuzluk Probleminden (Insomnia) Kurtulmanın 3 Basit Yolu ;

Günümüzde sıklıkla görünen ve yaşam kalitesini olabildiğince bozan Uykusuzluk Problemi  ( INSOMNIA )  başka bir deyişle Uyuyamama Problemi ile ilgili yapılan araştırmalarda , ilaç yardımı ve besin yardımı ile uykuya dalmaktan daha etkili ve daha az yan etkisi olan 3 adet kilit yöntem önerilmekte  ;

 

Uykusuz kalmama yöntemleri ve Insomnia kurtulmanın yolları :

Sihirli kadın sitesi olarak sizlerle uyuyamama sorunu ile başa çıkabileceğiniz 3 önemli yöntem sunmak istiyoruz;

 

1- Yatakla Güreşmekten Vazgeçin .

uykusuzluk-probleminden-kurtulmanin-3-yolu-yataktan-cik

 

Eğer uyuyamıyorsanız yatakta sağa sola dönmekten ve debelenmekten vazgeçin bir an önce yataktan çıkın. Öncelikle şunu aklınızdan çıkartmayın yatakta sağa sola dönerek Beyninize sürekli olarak uyarı sinyalleri göndererek yattığım yer çok rahatsız diyorsunuz ve beyninizde size stress hormonları salgılıyor ve bu durum büyüyerek devam ediyor.

Tavsiyemiz yataktan çıkın ve Hemen başka bir odaya geçerek  sıkıcı bir kitap okuyun yada sıkıcı bir film izleyin ( tabi mümkünse daha önce izlemiş olduğunuz sıkıcı bir Film Çünkü Nihayetinde Daha önce izlemediğiniz bir film gayet sürükleyici olabilir ve sizi içerisine çekerek ters bir tepkiye yol açabilir )

 

2- Kendi uyku saatinizi bulun.

uykusuzluk-probleminden-kurtulmanin-3-yolu-uyku-saatini-bul

Kendi uyku saatinizi bulun Uyku saati günde toplam uyumanız gereken saatinizi ifade ediyor. Bir çok insan 7-8 Saatin altında uyuduklarını ve uyku düzensizliği problemi olduğunu düşünür. Bu düşünce aslında çokta doğru değildir çünkü bazı insanlar daha az uyuarak daha verimli bir gün daha yüksek bir yaşam kapasitesi yakalayabilmektedir.

Bunun için stresinizin çok yüksek olmadığı bir dönemde ne kadar uyuduğunuzu, yada dinlenmiş ve zinde uyandığınız bir gün kaç saat uyku uymuş olacağınızı bir gözlemleyin size aşağı yukarı bir bilgi verecektir. Ve mümkünse güne başlama saatiniz doğrultusunda yatağa girme saatinizi ayarlayarak , o zaman sürelerine yakın süreler uyumaya gayret edin.

3-Kendinizi kısa bir süre Uykusuz Bırakın.

uykusuzluk-probleminden-kurtulmanin-3-yolu-uyutma -kendini

Çılgınca gelebilir ama bir süre ( 4-5 Gün  yeterli olacaktır ) kendinizi uyutmamaya gayret edin . En etkili yöntemlerden biri olan uykusuz kalma yöntemi vücut saatinizi düzenlemenin en etkili yöntemlerinden biri olarak görünmekte. Uykusuzluğun en büyük düşmanı olan bu yöntem tabi kide hiç uyumayın anlamına gelmemekte sadece bir 4-5 gün yata girdiğiniz saati geciktirin ve daha az uyuyun.

Yapılan araştırmaların sonuçları doğrultusunda bu 3 basit yöntem en etkin ve büyük oranda uyuyamama ve uykusuzluk problemini bir çok uygulayan tarafından etkili sonuçları gözlemlenmiştir.

Yazıyı beğendiyseniz süper tavsiyeler yazımızı OKUMANIZI TAVSİYE EDİYORUZ

Sağlıklı günler güzel uykulu geceler dileriz…

dilegini-tut-melek-kartini-cek günlük burç


Okuduğunuz konu: Uykusuzluk Probleminden Kurtulmanın 3 Yolu ?
Web adresi : http://www.sihirlikadin.com/uykusuzluk-probleminden-kurtulmanin-3-yolu/

Çeşitli alternatif bilgiler için:
Uykusuzluk Probleminden Kurtulmanın 3 Yolu ? Google
Uykusuzluk Probleminden Kurtulmanın 3 Yolu ? Yandex
Bugün: 25-Apr-2018 06:15:49
Ulusalarası saat: 25-04-18 03:15:49
Yazı tarihi ve Günü : 26 Ağustos 2017Cumartesi

Benzer yazılar

Bir Cevap Yazın

Yukarı
Devamını oku:
Adet Şişkinliği Nasıl Önlenir

23-29 NİSAN 2018 HAFTALIK BURÇ YORUMLARI

Elizabeth Hurley’in oğlu ” Anne Giyin Artik, Utaniyorum”

Kapat