Buradasınız
Sihirli Kadın Sitesi > Yaşam > Güncel Haberler > SOSYAL MEDYA HESAPLARINIZA TAKİPÇİ KAZANIRKEN DİKKAT !

SOSYAL MEDYA HESAPLARINIZA TAKİPÇİ KAZANIRKEN DİKKAT !

SOSYAL MEDYA HESAPLARINIZA TAKİPÇİ KAZANIRKEN DİKKAT !

Hepimiz sosyal medya hesaplarımızın bir çok takipçi tarafında izlenmesini isteriz. Facebook, Instagram, Twitter Google Plus,Periscope, Pinterest gibi uygulamalarda özellikle takipçi artırma sistemleri yaygın biçimde kulanılarak bir nevi takibe takip sistemi hizmeti sizlere sunularak takipçilerinizin artması vaat edilmekte.

Bu uygulamaların bazıları ücretli bazıları ise ücretsiz olarak takip et takip etsinler şeklinde takipçilerinizin artırmanızı hedefliyor.

 

SOSYAL MEDYA SAHTEKARLIKLARINA DİKKAT

Bu uygulamaların çoğunda sizlerden Twitter,,Facebook,Instagram ve diğer sosyal medya kanallarını tek bir hesapta toplama tüm bu sosyal ağları tek panelde yönetme gibi imkanlar da sunulduğu iddia ediliyor.

Önce şunu belirtmeliyiz herhangi bir sosyal medya ağı olmayan siteye sosyal eğ şifreniz ile giriş yaptığınızda bu bilgileri bu sisteme teslim etmiş oluyorsunuz.

 

BİLGİLERİMİ TESLİM EDERSEM NE OLUR ?

sosyal-medya-hesaplariniza-takipci-kazanirken-dikkat-sifrenizi-vermeyin
  • Sizin adınıza paylaşım yapılabilir

Öncelike bu bilgilerinizi teslim ettiğinizde bu sistemleri kuran kişilerin sizin adınıza post yollamasına ( Tweet atmak, Instagram paylaşımı yapmak veya facebook gönderimi yapmak ) imkanını vermiş oluyorsunuz. Sizin aslan yapmadığınız bir paylaşımı yapabilirler ve eğer sizin özel kanalınız sa çevrenizdeki insanlara veya sizi takip edenlere hatalı mesajlar verebilir , taleplerde bulunabilir, taciz edebilirler.

 

  • Sizin adınıza takipte bulunma ve beğeni yapmak

Aynı zamanda sizin adınıza tanımadığız kişileri takip edebilirler beğenmediğiniz ve asla beğenmeyeceğiniz bir çok gönderiyi, kişiyi beğenebilir, paylaşımlarınızı siz gönderiyormuşsunuz gibi yapabilirler.

sosyal-medya-hesaplariniza-takipci-kazanirken-dikkat-program-yuklemeyin
  • Tehlikeli paylaşımlar

Sizin adınıza sizi kanunen zor durumlara sokabilecek terör yanlısı şiddet içeren veya pornografik paylaşımlarda bulunabilirler kısaca hesabınızı hackleyebilirler.

 

  • Diğer şifreleriniz de tehlikede olabilir 

Özellikle bazı sistemler mobil cihazlarınıza veya bilgisayarlarınıza bazı uygulamalar yüklemenizi isteyebilir. O programları cep telefonunuza veya bilgisayarınıza eklediğiniz ada esas büyük tehlike ile karşı karşıya kaldınız demektir. Bilgisayarınıza yada mobil cihazınıza bu programlar aracılığı ile bağlanan bilgisayar korsanları artık tüm kişisel bilgilerinize ulaşabilir. Banka hesapları yada özel belgelerinizin tümüne erişebiliyor demektir.

 

  • Sosyal medya hesaplarınız  ile ne yapıyorlar

Genelde şifrelerini ve kullanıcı bilgilerini aldıkları hesaplar ile yükseltilmesini istedikleri hesapları You tube gösterimlerini diğer sosyal medya hesaplarının reklamını sizden izinsiz olarak ruhunuz bile duymadan  yapabiliyorlar.

 

sosyal-medya-hesaplariniza-takipci-kazanirken-dikkat-sifrelerinizi-degistirin

SOSYAL MEDYA HESABIMIN ELE GEÇİRİLDİĞİNİ NASIL ANLARIM ? 

Bu durum genellikle ya hesabınıza erişememeniz ile anlaşılır. Eğer size çaktırmadan yapıyorlarsa ya paylaşımlarınızda size ait olmayan paylaşımlar görürsünüz yada özel mesajlar atıldığını görürsünüz ayrıca takip etmediğiniz bir sayfa yada kişi takibe alınmışsa hacklendiniz demektir.

 

Hesap Bilgilerimi kendim verdim ne yapmalıyım ?

 

Eğer böyle bir sisteme kayıt oldunuz ve bilgilerinizi verdiyseniz ilk yapacağınız sosyal medya kanallarınızın şifrelerini değiştirmek ve iletişim numara veya e-posta adreslerinizi kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. Eğer e- posta hesaplarınız değiştirilmişse düzeltip şifre değişikliği işlemini yapmalısınız aksi taktirde hesabınıza bir daha asla erişemeyebilirsiniz.

Ardından otomatik olarak takip edilen kanalları ilgili sosyal medya hesabından silmenizi öneririz.

 

Eğer sosyal medya hesaplarınız da ki takipçilerinizi artırmak istiyorsanız bununla ilgili pozitif paylaşımlar yaparak sürekli hesabınızı canlı tutmanızı veya postlarınızın reklemını yaparak takipçinizi artırmanın yöntemlerini bulmanızı tavsiye ediyoruz.

 

Güvende kalın ve hiç bir sisteme sosyal medya hesap bilgi ve şifrelerinizi vermeyin…

 

Mutlaka Okumanız gereken diğer yazımız ; WHATSAPP DA BU MESAJI AÇMAYIN 

 

dilegini-tut-melek-kartini-cek günlük burç


Okuduğunuz konu: SOSYAL MEDYA HESAPLARINIZA TAKİPÇİ KAZANIRKEN DİKKAT !
Web adresi : http://www.sihirlikadin.com/sosyal-medya-hesaplariniza-takipci-kazanirken-dikkat/

Çeşitli alternatif bilgiler için:
SOSYAL MEDYA HESAPLARINIZA TAKİPÇİ KAZANIRKEN DİKKAT ! Google
SOSYAL MEDYA HESAPLARINIZA TAKİPÇİ KAZANIRKEN DİKKAT ! Yandex
Bugün: 25-Apr-2018 06:18:26
Ulusalarası saat: 25-04-18 03:18:26
Yazı tarihi ve Günü : 28 Ağustos 2017Pazartesi

2 yorum var: “SOSYAL MEDYA HESAPLARINIZA TAKİPÇİ KAZANIRKEN DİKKAT !

Bir Cevap Yazın

Yukarı
Devamını oku:
Adet Şişkinliği Nasıl Önlenir

23-29 NİSAN 2018 HAFTALIK BURÇ YORUMLARI

Elizabeth Hurley’in oğlu ” Anne Giyin Artik, Utaniyorum”

Kapat