Buradasınız
Sihirli Kadın Sitesi > Sağlık > Erkek Sağlığı > Şiddetli Orgazm ve Körlük; Valsalva Manevrası

Şiddetli Orgazm ve Körlük; Valsalva Manevrası

Şiddetli Orgazm ve Valsalva Manevrası Körlüğü

İngiltere’de genç bir adamın yaşadığı sorun dünyada pek bilinmeyen bir rahatsızlığın tartışılmasına neden oldu.

siddetli-orgazm-ve-korluk-valsalva-manevrasi-siddetli-kasilma-nefesi-sikistirma

GENÇ ADAM ŞİDDETLİ CİNSEL İLİŞKİ SONRASI KÖR OLDU

Genç adam şehvetli bir cinsel birleşme sonunda şiddetli bir orgazm yaşayarak bir gözünün geçici olarak kör olmasına neden oldu.

 

Şiddetli Orgazm Valsalva Manevrası na ve Körlüğe yol açabilir mi?

İngiltere’nin en önemli sağlık yayın kuruluşlarından olan British Medical Journal Britanya Tıp Dergisi son sayısında çok ilginç bir rahatsızlığın analizi hakkında yazı yayınladı.

Sözkonusu yazıya göre İngiltere’de yaşamakta olan 29 yaşındaki genç bir erkeğin bir gözünün görmemeye başladı şikayetiyle hastaneye gitti.

Genç adam çok coşkulu bir cinsel bütünleşmenin ardından çok güçlü bir orgazm yaşadığını ve bu orgazmın hemen ardından bir gözünün görmemeye başladığını belirtti.

Bu vaka’yı inceleyen doktorlar cinsel ilişkinin zirveye ulaşıp sonlanmasına yaklaştığı sırada kişinin nefesini tutması ve kaslarını gelmesinin ardından kan damarlarının bazılarında patlamalara yol açtığını belirtti. Bu durumun tıbbi ismi valsalva manevrası. Bir çeşit iç kanama olan Valsalva manevrası durumunda beyin kanaması hafıza kaybı veya farklı organlarda kanamalar bile olabildiği belirtiliyor.

Tek gözünü kaybeden genci inceleyen doktorlar bu vakanın valsalva manevrası olan kişinin nefesi tutması ve kasları olabildiğince fazla gelmesinin sonucu olduğuna kanaat getirdi ve kişinin bir gözünün görmemeye başlamasını bu teşhise bağladı.

siddetli-orgazm-ve-korluk-valsalva-manevrasi-siddetli-kasilma-nefesi-sikistirma-2

Genel olarak valsalva manevrası nefesi sıkıştırarak tutmak karın kaslarını şiddetli bir biçimde görmek ve vücutta sıkışan havanın kapalı olan soluk borusunu zorlamasına sebep olması sonucunda göğüsteki baskının artması ve bunun da bazı damarların patlamasına yol açması olarak tanımlanıyor.

1998 yılında yapılan geniş kapsamlı bir araştırmada hematologlar valsalva manevrası travmasının hafıza kaybına yol açabileceğini aynı zamanda beyindeki kan damarlarına şiddetli basınç uygulaması sonucu beyne giden kanın durmasına yol açabileceğini Ve hatta çok şiddetli durumlarda damar yapısı bozuk olan kişilerde beyin damarlarında patlamalara yol açıp beyin kanamasına yol açabileceğini tespit etmişlerdi.

dilegini-tut-melek-kartini-cek günlük burç


Okuduğunuz konu: Şiddetli Orgazm ve Körlük; Valsalva Manevrası
Web adresi : http://www.sihirlikadin.com/siddetli-orgazm-ve-korluk-valsalva-manevrasi/

Çeşitli alternatif bilgiler için:
Şiddetli Orgazm ve Körlük; Valsalva Manevrası Google
Şiddetli Orgazm ve Körlük; Valsalva Manevrası Yandex
Bugün: 24-May-2018 01:10:23
Ulusalarası saat: 23-05-18 22:10:23
Yazı tarihi ve Günü : 23 Kasım 2017Perşembe

Bir Cevap Yazın

Yukarı
Devamını oku:
Çocuklara Neden “Yapamazsın” Denilmemeli

44’lük Heidi Klum, 28’lık Sevgilisiyle Tatilde aşk yaşıyor

Cem Yılmaz ile Defne Samyeli Aşk Yaşıyor

Kapat