Buradasınız
Sihirli Kadın Sitesi > Yaşam > Bülten > RECEP AKTUĞ “ DÖRT “

RECEP AKTUĞ “ DÖRT “

RECEP AKTUĞ “ DÖRT ” ALBÜMÜ İLE MÜZİK SEVERLER İLE BULUŞUYOR

 

 

Sanatçıların tanıdığı tarzından çok daha farklı tarzlarda çalışmalar da yapmaları gerektiğini düşünen Recep Aktuğ bu doğrultuda bir albüm için çalışmalara başladı. Yapımcısı olan  Medeni Uçar’ın önerisi ile  sevilen türküleri seslendirmeye karar veren Aktuğ, sevilen türküleri seslendirdiği “Recep Aktuğ Dört” isimli albümü  müzikseverlere sunuyor.

Uzun bir aradan sonra tekrardan onu sevenlerin karşısına çıkan Recep Aktuğ, Erdinç Şenyaylar’ın aranjörlüğünü yaptığı albümünde oldukça sevilen 9 adet Türkü’yü oldukça etkili şekilde seslendirdi. Böylece müzikseverler en sevilen türküleri bir de Recep Aktuğ’un ağzından dinleme imkanına sahip olacak. Sanatçının ortaya koyduğu bu performans ise EFLATUN MÜZİK etiketi ile 02.Ekim.2017 tarihinde tüm müzik marketlerin yanı sıra dijital platformlarda yer alacak.

recep-aktug-dort-album-onkapak

RECEP AKTUĞ KİMDİR ?

13 Mayıs’ta İzmir in Çeşme beldesinde doğan Recep Aktuğ, ilk ve orta öğrenimini Çeşme de tamamladıktan sonra 1973 yılında henüz liseye giderken Anadolu pop tarzında müzik yapılan “Gelenek” isimli grupta yer alarak müzik ile iç içe bir yaşam sürmeye başladı. Bu grup ile ilk profesyonel çalışmasını ise “Mogambo” isimli gece kulübünde yaptı. Müzisyen ve oyuncu olan Recep Aktuğ, aynı zamanda kendisi gibi oyunculuk yapan Zeynep Aktuğ’un da babasıdır.

Lisenin bitmesinden sonra üniversite için İstanbul’a geldi ve İstanbul Üniversitesi Şişli Siyasal Bilgiler Yüksek Okulu’nda eğitimine başladı. Bir yandan okurken diğer bir yandan ise “Grup Stüdyo” isimli grupta yer aldı. Siyasal bilgiler yüksek okulu’nda 4 sene okumasının ardından Tm Devlet Konservatuarı’na kayıt oldu. Eğitimi esnasında ise grafikerlik ve pazarlamacılığın yanı sıra Hafta Sonu gazetesi’nde çalışmaya başlamış oldu. Arkadaşları ile kurmuş olduğu “Arı Yapım” isimli şirketin ilk sanatçısı Sezen Aksu iken çıkartılan ilk plak ise “Kaybolan Yıllar”dı. Ardından ise çıktığı anda Türkiye’de adından oldukça ciddi şekilde söz ettiren “Disko Fasıl” çıktı. 1976 yılında ise Türkiye’nin ilk eşli vokal grubu olan Kısa Dalga’yı kurdu. Ayten Alpman ile Sheraton Oteli’nde yaptığı ilk gece çalışması; oldukça başarılı geri dönüşleri aldı. Besteleri ile katıldığı 1978 Antalya Altın Portakal şarkı yarışması’nda iki bestesi ile ikincilik ve yedincilik ödüllerini aldı.

Cantekin ile 1979 yılında Eurovision’a katılan Recep Aktuğ, iki sene sonrasında Canım ve Giden Gençliğe isimli şarkıları ile ilk kırkbeşliğini çıkartıp askere gitti. Askerden dönmesi sonrasında ise müzik kariyerindeki oteller dönemi başlamış oldu. 1983 yılında Buğra Uğur bestesi ile Eurovision Türkiye birincisi oldu ve Çetin Alp ile beraber Almanya’da ülkemizi temsil etti.

Hazırlamış olduğu besteler ve şarkı sözleri pek çok sanatçı tarafından kullanılan Recep Aktuğ, bununla beraber oyunculuk kariyerinde de birçok reklam ve dizide yer aldı. Bu yapımlardan en bilineni ise yayınlandığı dönemde reyting rekorları kıran Aşk-I Memnu’ydu. Burada Hilmi Önal karakterine hayat verdi. Bunun dışında Fetih 1453’de yine bilinen yapımlarından bir tanesidir.

 

recep-aktug-dort-album-arkakapak

 

 

 

RECEP AKTUĞ DÖRT ALBÜMÜNDE HANGİ TÜRKÜLER VAR ?

  1.  SARI GELİN
  2. DEĞMEN BENİM
  3. BÜLBÜLÜM ALTIN KAFESTE
  4. AH BİR ATAŞ VER
  5. ÇÖKERTME
  6. ASKAROS DERESİ
  7. GESİ BAĞLARI
  8. FERAYİDİR KIZIN ADI FERAYİ
  9. SAZA NİYE GELMEDİN

 

 

 

 

Saygılarımızla,

 

EFLATUN MÜZİK

GSM : 0.532.0612765

dilegini-tut-melek-kartini-cek günlük burç


Okuduğunuz konu: RECEP AKTUĞ “ DÖRT “
Web adresi : http://www.sihirlikadin.com/recep-aktug-dort/

Çeşitli alternatif bilgiler için:
RECEP AKTUĞ “ DÖRT “ Google
RECEP AKTUĞ “ DÖRT “ Yandex
Bugün: 19-Apr-2018 20:34:39
Ulusalarası saat: 19-04-18 17:34:39
Yazı tarihi ve Günü : 3 Ekim 2017Salı

Bir Cevap Yazın

Yukarı
Devamını oku:
“Fazla Kilo Depresyona Sokuyor ! ” Charlize Theron

SEYAHATLERDE KENDİNİZİ VE DEĞERLİ EŞYALARINIZI KORUMAK İÇİN

KALBİNİZİ KORUMANIZ İÇİN YAPMANIZ GEREKENLER

Kapat