Buradasınız
Sihirli Kadın Sitesi > Manşet > Mavi’den Süper Bir Sosyal Sorumluluk Projesi Daha!

Mavi’den Süper Bir Sosyal Sorumluluk Projesi Daha!

Mavi’den Süper Bir Sosyal Sorumluluk Projesi Daha!

Mavi, sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi…

2012 yılından  bu yana Birleşik Markalar Derneği’nin “Türkiye’nin Markaları Türkiye’nin Çocuklarını Giydiriyor” kampanyası aracılığıyla her yıl binlerce yardıma muhtaç çocuğa giysi desteğinde bulunan firma, bu yıl 25. yıl kutlamaları kapsamında “Mavi Burs Fonu” adında bir fon kurdu. Proje sayesinde 25 kız öğrenci, Türk Eğitim Vakfı aracılığıyla,  üniversite hayatı boyunca destekleniyor ve her geçen yıl daha fazla gence ulaşılması ve kapsamın genişletilmesi planlanıyor.

Mavi’nin 2014 yılından beri sürdürmekte olduğu diğer bir sosyal sorumluluk projesi ise “İndigo Turtles”.

Proje kapsamında, Ekolojik Araştırmalar Derneği’ne destek verilerek, nesli tükenmekte olan, deniz kaplumbağaları koruma altına alınarak her yıl 15 bin yavru caretta caretta kurtarılıyor.

Deniz kaplumbağaları 20’li yaşlarında ergenliklerini tamamlıyor ve ortalama 60 yıl yaşıyor. Dişi kaplumbağalar yılda  ortalama 3.200 adet yumurta bırakırken, yumurtadan çıkabilen yavruların sadece %40’ı denize ulaşabiliyor ve sadece 0,1% i hayatta kalabiliyor. Yani 3.200 yumurtadan neredeyse 1’i yaşayabiliyor. İnsan faktörü de göz önüne alındığında, soylarının tükenmemesi için korunmaya ne kadar ihtiyaçları olduğu aşikar.

Çalışmalar, Haziran-Eylül ayları arasında Belek’te, Türkiye ve dünyanın farklı yerlerinden bir çok üniversiteli gönüllünün yanı sıra Mavi ve Orta Anadolu çalışanları, müşteri ve takipçileri ile birlikte gerçekleştiriliyor. Gönüllülerin kurduğu kamplar sayesinde kaplumbağa yumurtaları dış faktörlerden korunuyor ve yavruların denize ulaşması sağlanıyor.

Türkiye ile birlikte Amerika ve Almanya’da da satışa sunulan tshirtlerin geliri EKAD’a aktarılarak, Mavi ve doğaya duyarlı gençler ile birlikte Akdeniz’deki doğal hayatın sürdürülmesine katkıda bulunuyor.

Onlarda bu sularda yüzsün diye… 1 İndigo Turtles tişörtüyle 10 yavruyu koru!” sloganıyla duyurulan kampanyada, fiyatları 24.00 ile 29.99 TL  arasında değişen tshirtler www.mavi.com.tr den satın alınabiliyor.

03.jpg

Biz kampanyayı sonuna kadar desteklemenin yanı sıra, tshirt modellerine de bayıldık ve hemen birer tane sipariş verdik. Size de şiddetle tavsiye ediyoruz 🙂

Gününüz çok güzel geçsin!

 

dilegini-tut-melek-kartini-cek günlük burç


Okuduğunuz konu: Mavi’den Süper Bir Sosyal Sorumluluk Projesi Daha!
Web adresi : http://www.sihirlikadin.com/maviden-super-bir-sosyal-sorumluluk-projesi-daha/

Çeşitli alternatif bilgiler için:
Mavi’den Süper Bir Sosyal Sorumluluk Projesi Daha! Google
Mavi’den Süper Bir Sosyal Sorumluluk Projesi Daha! Yandex
Bugün: 19-Apr-2018 20:48:31
Ulusalarası saat: 19-04-18 17:48:31
Yazı tarihi ve Günü : 27 Haziran 2016Pazartesi
Zep

Benzer yazılar

Bir Cevap Yazın

Yukarı
Devamını oku:
“Fazla Kilo Depresyona Sokuyor ! ” Charlize Theron

SEYAHATLERDE KENDİNİZİ VE DEĞERLİ EŞYALARINIZI KORUMAK İÇİN

KALBİNİZİ KORUMANIZ İÇİN YAPMANIZ GEREKENLER

Kapat