SON DAKİKA

Anasayfa > Yemek > Tatlılar > Limonlu Kedi Dili Pasta

Limonlu Kedi Dili Pasta
Son Güncellenme : 26 Ara 2011 21:40

Malzemeler:

400 gr. kedi dili (veya bisküvi)
4 çorba kaşığı hindistan cevizli nişasta
3 su bardağı su
14 çorba kaşığı şeker
1 yumurta
2 limon suyu
1 limon rendesi
125 gr (yarım paket) margarin

Yapılışı:

Nişasta, toz şeker, yumurta, limon suyu, limon rendesi su ile muhallebi kıvamına gelinceye kadar kısık ateşte karıştırılarak pişirildikten sonra sonra eritilmiş margarin ilave edilir. Yayvan bir kabın dibine bu muhallebi biraz konup eşit bir şekilde yayılır. Bu işlem muhallebi henüz sıcakken yapılmalıdır. Sonra bir sıra kedi dili ile bunun üzerini kaplayıp bir kat daha bu muhallebiden konulup aynı şekilde eşit olarak yayılır. En son katta muhallebi olacak şekilde elimizdeki malzemenin yettiğince bu işleme devam edilir. Son muhallebi katını da yaydıktan sonra üzerine hindistan cevizi serpilip buzdolabında birkaç saat bekletilir. Sonrasında tatlımız servise hazırdır.

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Yorum Yap

Site Bölümleri

Terimler

  • limonlu kedidili pasta
  • limonlu kedi dilli pasta
  • limonlu kedili
  • limonlu kedi dili pasta
  • kedi dili pasta

SİHİRLİ KADIN SİTESİ

DİBAÇE (Ek bilgi, dipnot) : KURAL LİSTESİ:
Münferit En iyi kadın siteleri arasında bulunan, hem erkekler ve hem de kadınlar tarafından çok beğenilen, popüler ve takdire şayan olan Sihirli Kadın Sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na tamamen uygun olarak neşredilmektedir. Hülasa, Kadın magazin ve haber portalı olarak hazırlanan sahifeler, çocuklar ve erkekler hakkında yazılar barındırdığı gibi özellikle kadınları alakadar eden katostrofik veya asortik mevzular hakkında havadisler, haberler, bilgiler ve yorumlar içerir.

Yasal Çekinceler ve Sorumsuzluk Bildirgesi (Kanuni ihtirazi kayıtlar ve ademi mesuliyet beyanı):

  • Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her türlü hukuki hakkı saklı olup, izinsiz kullanılmasına onay vermemekteyiz.
  • Nev-i şahsına münhasır, kıymeti kendinden menkul özel Kadın Sitesi Forum ve yorum metinlerinden dolayı sorumluluk yazı sahibine aittir.
  • Siteden faydalanmak isteyen misafirler yukarıda listesi bulunan kuralları ve şartları kabul etmiş olduklarını zımni bir şekilde dahi olsa, kabul etmiş sayılırlar. İşbu koşulları kabul etmeyen konuklar siteyi ziyaret etmemek konusunda muhtardır (serbesttir).
www.sihirlikadin.com® ‎© ‎™