Buradasınız
Sihirli Kadın Sitesi > Yaşam > Dedikodu > KÖPEK SALDIRISINDAN NASIL KURTULURUM

KÖPEK SALDIRISINDAN NASIL KURTULURUM

KÖPEK SALDIRISINDAN NASIL KURTULURUM

 

 

Her gün dışarıda yürürken veya koşarken tedirgin edici bir köpek veya  köpeklerle karşılaşma ihtimalimiz var. Köpekler genelde bizlerin onlardan korktuğundan daha çok bizden korkarlar fakat  bazı köpekler bazen öngörülemeyen davranışlar göstererek,  son derece agresif ve düşmanca tavırlar sergileyebilir. Bu olumsuz durumla karşılaşma ihtimalinize karşın sihirli kadın sitesi yazarları olarak, özellikle köpeklerden korkan insanların veya saldırıya uğrayan insanların  kendilerini köpek ısırması karşısında kendilerini nasıl güvende tutacağına dair bu tavsiye yazısını paylaşmak istedik.

 

Bu arada hayvan sever olarak bir köpek sahibi olabilir ve kendi köpeğinizi ihtiyaç gidermesi amaçlı yada biraz hava alsın diye dışarı çıkartmış olabilirsiniz ve başka bir köpek tarafından saldırıya uğramanız durumunda da aynı teknikleri uygulayabilirsiniz.

 

  • PANİK YAPMAYIN

Köpeklerin ve diğer bir çok hayvanın insan korkusunu gerek insanların korkunca salgıladığı bir kokudan gerekse beden hareketlerinden  hissettiklerine  kuvvetle inanılmakta. Hayvan bilimciler tarafından belirtildiğine göre, agresif bir köpek hırlıyor ve havlamaya başladığında sakin kalmayı başarmalısınız.

 

Saldırgan bir köpekle karşılaşınca yapılmayacaklar !

 

  1. Refleks olarak eğer bağırırsanız ( çığlık atarsanız ) ,
  2. kollarınızı açıp hareket eder veya efelenirseniz ( diklenirseniz )
  3. ya da koşarak kaçarsanız,

köpeğin av konusundaki içgüdüsünü tetikleyebilir ve kaçırmak yerine tam aksine kendiniz size saldırmasına  teşvik edebilirsiniz.

 

  • KAÇMAK İÇİN KOŞMAYIN AKSİNE YAVAŞ YÜRÜYÜN

 

Koşarken bir köpekle karşılaşırsanız, yavaş yavaş yürüyün. Dönüp köpeklerin ters yönde yürümek, ancak onu gözünüzü dikmeden sabit bakmadan ( diğer bir tabirle göz ucuyla ) izlemeye devam edin.

Dahası, vücudunuzun kenarları boyunca uzanan kollarınızla tamamen hareketseniz, köpek size olan ilgisini kaybeder ve uzaklaşacaktır.

 

  • GÖZLERİNİN İÇİNE ASLA SABİT BİÇİMDE BAKMAYIN

 

Doğrudan göz teması, bir köpeğin agresif davranışını yoğunlaştırabilir. Bir köpek gözlerine bakmak köpekler tarafından tehdit, meydan okuma olarak yorumlanır ve size saldırması için bir neden haline gelir. Köpeği görmeye devam edin, ancak onunla doğrudan göz temasından kaçının. Köpeğe, tehdit oluşturmadığınızı bildirirsiniz ve muhtemelen geri dönüp  uzaklaşır.

 

  • ONA OYALANACAK BİR ŞEY VERİN
kopek-saldirisindan-nasil-kurtulurum-koşmayın

 

Aslında eldeki herhangi bir nesne yardımcı olabilir. Ona ayakkabı, şişe ya da sırt çantası gibi çiğneyebileceği bir şeyler verin. Bu köpekleri bir süre oyalayabilir ve kaçmanız ( koşmadan uzaklaşmak )için size zaman kazandıracaktır.

 

  • KOMUT VERİN

 

Köpek agresif davranmaya devam ediyor ve halen size saldırma eylemi gerçekleştirmek arzusundaysa, doğrudan göz temasından kaçınarak onun karşısında durun ve ayrılmasını emredin. Köpeğin sahibi olmasanızda hatta hiçbir zaman bir sahibi olmamış olsa bile komut şeklinde vereceğiniz ton duysal konularda gelişkin olan tüm hayvanlar üzerinde etkilidir. Güçlü ve emin bir ses kullandığınızdan, ancak yüksek sesle, komuta eden bağırmakla güçlü olmak arasında  bir ses kullandığınızdan emin olun ( çığlık atmayın ). En kararlı kısa ve etkili komutlar sıkı bir tonda “ŞŞŞ !”, “Hayır” ve “Dur” ‘dur. Köpek korkacak ve büyük ihtimalle uzaklaşacaktır.

 

Köpekler ne zaman saldır ?

kopek-saldirisindan-nasil-kurtulurum-3

Onlar da bu dünyanın güzel canlılarıdır. Eğer kuduz değil yada saldırmak için eğitim almamışsa ( bu eğitimler de zulüm şeklinde oluyor ) Emin olun ki esas amacı sizlere durup dururken saldırmak değil. Ya alanını işgal edeceğinizden, ya ona yada sürüsüne zarar vereceğinizden yada başka bir şeyden korktuğu için agresif tavırlar sergiliyordur.

 

Kısaca KORKUYORDUR !

dilegini-tut-melek-kartini-cek günlük burç


Okuduğunuz konu: KÖPEK SALDIRISINDAN NASIL KURTULURUM
Web adresi : http://www.sihirlikadin.com/kopek-saldirisindan-nasil-kurtulurum/

Çeşitli alternatif bilgiler için:
KÖPEK SALDIRISINDAN NASIL KURTULURUM Google
KÖPEK SALDIRISINDAN NASIL KURTULURUM Yandex
Bugün: 19-Apr-2018 20:46:36
Ulusalarası saat: 19-04-18 17:46:36
Yazı tarihi ve Günü : 4 Ocak 2017Çarşamba

Bir Cevap Yazın

Yukarı
Devamını oku:
“Fazla Kilo Depresyona Sokuyor ! ” Charlize Theron

SEYAHATLERDE KENDİNİZİ VE DEĞERLİ EŞYALARINIZI KORUMAK İÇİN

KALBİNİZİ KORUMANIZ İÇİN YAPMANIZ GEREKENLER

Kapat