Buradasınız
Sihirli Kadın Sitesi > Cinsellik > Kadın için seksin yararları

Kadın için seksin yararları

kadin-icin-seksin-yararlari

Kadın için Seksin Yararları ;

Kadınlar için seksin faydaları bilimsel olarak araştırılmış ve aşağıdaki sonuçlara varılmıştır.

Partnerler veya Eşler arasındaki Düzenli Cinsel ilişki;

Kadın sağlığına olumlu etkileri vardır

Seks sadece zevk almak için yapılmaz. Ayrıca beden sağlığı için de yararları büyüktür. Cinsel birliktelik, mutluluk hormonunun salgılanmasını destekler ve menopozun geciktirilmesine yarar. Cinsel yaşamı zevkli olan kadınların diyabet hastalığından korundukları da bilimsel olarak tespit edilmiştir. Üstelik düzenli olarak seks yapan kadınlar için seksin yüzdeki ve ciltteki kırışıklara etkili olduğu belirlenmiştir.

Seks, kadının bağışıklık sistemini kuvvetlendirmeye yarar

Bağışıklık sisteminin ruhsal durum ile ilgili olduğu bilimsel araştırmalarla ispatlanmıştır. Kendinizi ne kadar kötü hissederseniz o kadar çabuk hasta olursunuz. Seks hormonu olarak da tanımlanan serotonin hormonu bağışıklık sistemini güçlendirir. Mutluluk hormonu olan oksitosin ise özellikle kadınlarda göğüs kanserine karşı bağışıklığı yükseltmesiyle ünlüdür.

Kadının düzenli seks yapması kalp krizini engeller

20. yüzyılın en tehlikeli hastalıklarından biri olan kalp problemleri riski belirli zaman aralıklarında gerçekleşen cinsel münasebet sayesinde 2 kat azalmaktadır. Çünkü düzenli olarak yapılan seks, kan dolaşımını, kalp kaslarını ve vücut etkinliğini destekler ve önlemeye yarar.

Kadınlarda meme sağlığı sekse bağlıdır ;
Tıp Doktorları, mastopati operasyonu geçirmiş kadınların çoğunun normal  seks yaşamı olmadığını vurguluyor.  Özel yaşamında stres yaşayan kadınların % 89’unun göğüs iltihaplanmasının ilk aşamasında olduğu görülüyor. Rahim sağlığı açıdından da seks büyük bir önem kazanıyor.

Seksin vücut için Detoks yapma, yatıştırıcı ve ağrı kesici özellikleri vardır ;

Seks aracılığı ile ağrı kesici ilaçlara son vermek mümkün. Aynı zaman da cinsel ilişki Adet (Regl) sancılarına da iyi gelir. Akşamüstü yapılan seks uyku ilaçlarına da ihtiyaç duymamanıza neden olur.  Aynı şekilde seksolojik faaliyetler kan dolaşımını hızlandırdığı için toksinlerin vücuttan atılmasını da kolaylaştıran bir etmendir.

Seks, Kilo vermeye yardım eder ;

Beslenme ve diyet uzmanları seks sırasında kalori yakıldığını dolayısıyla zayıflamaya yardımcı olduğunu vurgularlar. Üstelik üst düzey sekste kadının yaşadığı Orgazm esnasında 112 kcal yakılması ilimsel olarak kanıtlanmıştır. Ancak orgazm olamayıp taklit eden kadınlar ise bunun  5 katını yakarlar !

Seks kadın sağlığı kadar erkek sağlığına yararlı ;

İngiliz bilim adamlarının 12 yıl boyunca izlediği ve yaşları 35-49 arasındaki 1200 erkeğin gözlem sonuçlarına göre düzenli cinsel hayatı olan erkeklerin kalp krizi geçirme olasılığının 2 kat daha az olduğu belirlenmiştir.

 

 

 

dilegini-tut-melek-kartini-cek günlük burç


Okuduğunuz konu: Kadın için seksin yararları
Web adresi : http://www.sihirlikadin.com/kadin-icin-seksin-yararlari/

Çeşitli alternatif bilgiler için:
Kadın için seksin yararları Google
Kadın için seksin yararları Yandex
Bugün: 22-Nov-2017 22:58:53
Ulusalarası saat: 22-11-17 19:58:53
Yazı tarihi ve Günü : 19 Haziran 2016Pazar

Benzer yazılar

Bir Cevap Yazın

Yukarı
Devamını oku:
1 DAKİKADA BURUN AMELİYATI

Bir Şeyi Gerçekten İstemek ve İstememek

Sol Göğüs Neden Ağrır

Kapat