Buradasınız
Sihirli Kadın Sitesi > Manşet > Kadın Giyimi ile Kendini Anlatır

Kadın Giyimi ile Kendini Anlatır

Kadın Giyimi ile Kendini Anlatır

Artan alışveriş imkanları ve uygun fiyatlar biz kadınları cezbediyor ve yaptığımız seçimler doğrultusunda artık elbise dolaplarımızı rahatlıkla çeşitlendiriyor ve o gün hangi kıyafetimizi giymek istiyorsak kolayca seçip giye biliyoruz. Bu durumun konfor ve rahatını bize yaşatan bir çok imkan mevcut artık illa bir mağazaya girip kıyafeti seçmemize gerek kalmadı. İnternet üzerinden hemen hemen her markayı bulabiliyor ve bilgisayarımızda 1 parmak tıklatması ile istediğimiz kıyafeti çok uygun fiyatlara alabiliyoruz.

 

 

kadin-giyimi-ile-kendini-anlatir-nasil-giyiniyoruz

Nasıl giyinilir ?

O gün ruh halimiz hangi rengi, hangi tür kıyafeti giymek istiyorsak onu giyiyoruz. Peki giydiğimiz kıyafet sadece şıklığımızı ve zevkli bir bakış açımız olduğunu mu yansıtıyor.

Giydiğimiz kıyafetlerin türü,rengi üzerinde kullandığımız aksesuarlar sadece şık bir bakış açısına sahip olduğumuzu yada modayı çok iyi takip ettiğimizi anlatmıyor. Giyimimiz aynı zamanda ruh halimizi ve karakter yapımız hakkında dışarıya yansımalar yapıyor.

 

 

Giyiminiz karakterinizi yansıtıyor

Üzerinize giydiğiniz o güzel kıyafetler sadece moda zevkinizi ifade etmiyor, aynı zamanda kişiliğiniz hakkında bilgi veriyor ve o gün içerisinde bulunduğunuz ruh halini de anlatıyor. Bunu siz çok net biçimde hissetmeseniz bile aslında o gün giyeceğiniz kıyafeti seçerken karakterinizi en net biçimde yansıtacak ve o gün ki ruh halinizi olumlu yada olumsuz yönde motive edecek kıyafetleri seçiyor ve giyiyorsunuz.

Buna bir örnek vermek gerekiyorsa o gün eğer kendinizi çok karamsar hissediyor ve bu durumun içerisinden çıkmak istiyorsanız, dar ya da bol vücut şeklinize uygun olduğunuz bir kıyafet seçiyorsunuz, gideceğiniz yere göre seçtiğiniz kıyafete farklı renkler katıyor olabilirsiniz. Yada olumsuz ruh halinden çıkmak istemediğiniz durumda olabildiğince koyu renklerde ve fazla hareketli olmayan daha dar ve kalıp şeklinde kıyafetleri tercih ederek çevrenizdeki diğer insanlara bana yaklaşmayın mesajını veriyorsunuz.

Bu durumu farklı şekillerde örneklendirebiliriz.

 

Giyimin Kişisel özellikleri yansıtması, ruh halini göstermesi iyi mi ? kötü mü ?

Giyiminizin karakterinizi yada o günkü ruh halinizi yansıtıyor olması aslında hiç kötü bir durum değildir. Bu durumu genelde deşifre olmak olarak değerlendirmemek gerekmektedir. Nihayetinde yaptığımız bir çok hareket, konuşma şekli, kullandığımız vücut lisanı, kullandığımız bir çok ekipman da zaten göstermekte ve bu durum çok doğal bir durum.

Kendini giyiminle ifade et !

Dünyanın en etkili iletişim araçlarından biri olan görsel sunum giyim konusunda en güçlü silahınız olabilir. Bu durumu deşifre olmak yerine giyimi ile kendini ifade etmek olarak algılayıp bu durumu aşırıya kaçmamak kaydı ile bir silah olarak kullanabilirsiniz.

Yani durumu farkına vardığınız anda ben bunu neden giyiyorum diye kendinize soru sormanız ve ardından bu ruh halini güçlendirerek çevrenizdeki insanların size davranış biçimlerini rahatlıkla yönetebilirsiniz. Bu durum istisnalar içerebilmek ile birlikte aslında sizin üzerinde etkili olacağına inandığınız insanlar üzerinde çoğunlukla çok etkili olacaktır.

Bu durumda yapmamanız gereken bir kaç şeyi verirken aynı zamanda yapmanız gerekenler konusunda da sizinle bir kaç maddeyi paylaşmak istiyoruz.

 

  • Kopyalamaktan kaçının   

Çevrenizdeki insanların üzerinde gördüğünüz ve beğendiğiniz kıyafetlerin hepsine sahip olmak güdüsünden kaçınmalısınız. Evet bazı beğendiklerinizi edinebilir ve kullanabilirsiniz. Bu davranış biçiminin aksine o üzerineki kıyafetin güzelliğinin sizde de güzel duranayacağı ve bir defa gördüğünüz için sizin için aslında bir kopyalama olduğunu içinizde biliyor olacaksınız ve o aynı kıyafeti giyerlen özel olma duygusu yerine daha önce giyilmiş bir şeyi giydiğinizi farkında olarak 1 basamak eksik güven ile hareket edersiniz. Özgün giysiler ve sizin ruh halinize uygun kıyafetleri bulmak ve ulaşmanın çok kolay olduğunu biliyorsunuz. Biraz gezmeniz ve farklı mağazalardan yada internetten bu kıyafetlere rahatlıkla ulaşabileceğinizi zaten biliyorsunuz.

 

  • Sadece Markaya yada Fiyata Bakmayın

Sadece markaya ve fiyata bakarsanız yani yüksek fiyat ve çok yüksek seviye bir marka takıntısına kapılırsanız ne oluyor. Bu duruma kapılırsanız bu markaların ürettiği kısıtlı ürün gamı ile karşı karşıya kalarak özgür giyinme lüksünüzü kaybediyor ve aunı zamanda aynı yüksek ürünlere yönelen diğer kişilerle pişti olma ihtimalini de artırıyorsunuz. Tabi bunun yanında yüksek maliyetler cebinizi olabildiğince hırpalayabilir.

Çeşitli imkanları doğru şekilde değerlendirerek bir çok özel kombini farklı kaynaklardan oluşturabilirsiniz.

 

 

 

  • Sadece tek renk kullanmayın   

Sadece tek renk tonu etrafında dolaşıyor olmanız karakteriniz ile ilgili çok net bir gösteri olmanın yanı sıra değişen ruh haliniz ile ilgili bilgi vermenize engel olmaktadır. Eğer konuşmadan anlatabilmek istemiyorsanız ve sürekli gereksiz sorular ile karşılaşabilmek ihtimalini ortadan kaldırmak istemiyorsanız gotik bir tarz yada tek renkli diğer bir moda dolabı oluşturmakta özgürsünüz.

Bizim tavsiyemiz sevdiğiniz çeşitli birden fazla renkler ile dolabınıza renk katmanız kesin gerekliliktir. Böylece küçük bir renk oyunu ile ruh haliniz konusunda çevrenizdeki diğer insanlara mesaj verebilir. Gereksiz cümleler kurtulmaktan kurtulabilir. Karşınızdaki insana hiç konuşmadan vücut dilinizin desteği ile anlatmak istediğinizi rahatlıkla anlatabilirsiniz.

 

  • Moda’ya körü körüne kapılmayın

 

Sadece modayı takip ederek son trend giysileri giyior olmanız sizi özel kılmaz ve hatta bazen moda olan kıyafetler sizin özel ruhunuzu yansıtmak yerine diğer insanlar ile aynı kılabilir. Yani özel olduğunuz duygusunu silerek sizi sıradan yapabilir. Aynı zamanda vücut yapınız o yıl moda olan kıyafet ile uyumsuz olup istediğiniz güzel görünüm yerine sizleri hiç istemediğiniz komik duruma düşürebilir.

 

 

Unutmamanız gereken temel fikirini şıklığın ve ruhunuzu doğru yansıtmanın yolunu anlatmak gerekirse;

Her yüksek firmadan alacağınız kıyafet, her üzerinde güzel duran insanın giyimi size uymayabilir, sizi doğru biçimde yansıtamayabilir. Özel olmak için size uygun kıyafeti, doğru renkte seçip,size en iyi hissettiren kombini yaratmanız kendinizi ifade etmenin en doğru yöntemidir. 

 

Hangi renk kıyafetleri hangi ayakkabılar ile giymeniz gerekiyor öğrenmek için hemen okuyun. ( http://www.sihirlikadin.com/hangi-renk-pantolon-hangi-renk-ayakkabi-ile-uyumludur/ )

dilegini-tut-melek-kartini-cek günlük burç


Okuduğunuz konu: Kadın Giyimi ile Kendini Anlatır
Web adresi : http://www.sihirlikadin.com/kadin-giyimi-ile-kendini-anlatir/

Çeşitli alternatif bilgiler için:
Kadın Giyimi ile Kendini Anlatır Google
Kadın Giyimi ile Kendini Anlatır Yandex
Bugün: 19-Apr-2018 20:42:32
Ulusalarası saat: 19-04-18 17:42:32
Yazı tarihi ve Günü : 9 Aralık 2016Cuma

Benzer yazılar

Bir Cevap Yazın

Yukarı
Devamını oku:
“Fazla Kilo Depresyona Sokuyor ! ” Charlize Theron

SEYAHATLERDE KENDİNİZİ VE DEĞERLİ EŞYALARINIZI KORUMAK İÇİN

KALBİNİZİ KORUMANIZ İÇİN YAPMANIZ GEREKENLER

Kapat