Buradasınız
Sihirli Kadın Sitesi > Manşet > KADIN BEDEN ÖLÇÜSÜ NASIL ALINIR ?

KADIN BEDEN ÖLÇÜSÜ NASIL ALINIR ?

KADIN BEDEN ÖLÇÜSÜ NASIL ALINIR ?

Kadınlar olarak hepimiz üzerimize giydiğimiz kıyafetlerin bizleri daha güzel yapmasını isteriz. Genelde mağazalardan yaptığımız alışverişlerde üzerimize deneyerek aldığımız kıyafetler bizlere tam olur yada olanı bulana kadar denemeye devam ederiz.Fakat özellikle internet aracılığı ile yapılan alışverişlerde kadın giyim firmalarından (kadın giyim e-ticaret siteleri) aldığımız giysiler bedenimize olmayabiliyor ve iade etmek gibi durumlarda kalabiliyoruz. Bu durum hem kıyafetimize geç kavuşmamızı hem de bazen kısıtlı zamanımız olduğunda bizleri zor duruma sokabiliyor.

Sizler için bugün beden ölçme kılavuzunu paylaşıyoruz. Paylaşma sebebimiz sizin için bir beden ölçüsü rehberi sunmak ve hayatınızı kolaylaştırmak.

 

Beden Ölçüleri Değişir

Öncelikle beden ölçülerinin ülkelere göre farklı olduğunu ve her insanın beden ölçülerinin kemik yapısı bot ve birbirine göre farklı olduğunu belirtmek isteriz. Aşağıda sizinle paylaşacağımız bedenimizin bölgelerine göre nasıl ölçüldüğü ve bunların farklı ülkelerdeki ölçü ve bedenlerinin ne olduğudur.

Beden ölçüsü alınırken dikkat edilmesi gerekenler

Bedenimi Nasıl Ölçerim ?

  • 1 adet mezura edinmeniz gerekmektedir ve mezuranın santim ( cm ) tarafı ile ölçü almanız gerekmektedir. Mezurayı tüm tuhafiyelerde veya kırtasiyelerde bulmanız mümkündür, hatta şimdiki tabiri ile 1 milyonculardan bile edinebilirsiniz J
  • Ölçü alırken çıplak beden üzerinden almalısınız
  • Mezurayı yere paralel olacak şekilde düz tutmalısınız ve kaydırmadan ölçü almaya dikkat etmelisiniz.
  • En doğru şekilde ölçünüzü alabilmeniz için,kendinizi rahat bırakmalısınız. Göğüs kafesini şişirmeden ve nefesinizi tutmadan ölçü almalısınız.

 

Beden Ölçme  Kılavuzu

 

beden-olcusu
Beden Ölçüsü Noktaları
  1. Göğüs Ölçüsü nasıl alınır ?

Mezurayı sırtınızdan dolaşacak ve uç kısmı önde kalacak şekilde göğsünüzün üzerinde en geniş noktaya yerleştirerek, göğüs çevresi için ölçüm yapın.

  1. Bel Ölçüsü nasıl alınır ?

Öncelikle ellerinizi belinize koymalısınız. Belinizde elinizin bulunuduğu nokta ölçülmesi gereken bel noktanızdır. O noktadan belinizin çevresini mezurayı yine arkadan dolaşıp ucu önde kalacak şekilde ölçün.

  1. Basen Ölçüsü nasıl alınır ?

Mezurayı, kalçanızın en geniş yerine denk gelecek şekilde arkadan öne doğru yerleştirin ve  baseninizin çevresini ölçün.

  1. İç Bacak Boyu Ölçüsü nasıl alınır ?

İç bacak boyunu ölçmeniz için, bacak içini kasığın en üst çatal noktasından bilek kemiğine kadar ölçmeniz gerekmektedir. .

 

 

Kadın Beden Ölçü Tablosu

ÜLKELERE GÖRE BEDEN ÖLÇÜLERİ
TÜRKİYE XS S M L XL XXL XXXL
34 36 38 40 42 44 46
24 26 28 30 32 34 36
EUR 34 36 38 40 42 44 46
UK 6 8 10 12 14 16 18
USA 2 4 6 8 10 12 14
BOY 1.63-1.67
GÖĞÜS GENİŞLİĞİ 82 86 90 94 99 104 109
BEL GENİŞLİĞİ 64 68 72 76 81 86 91
BASEN GENİŞLİĞİ 90 94 98 102 107 112 117
İÇ BACAK BOYU 77 77 77 77 77 77 77

 

 

Ölçünüzü kendiniz kolaylıkla alabilir veya bir kişinin yardımı ile kolaylıkla alabilir ve bedeninize uygun kıyafeti dilediğiniz yerden bu ölçüleri referans alarak rahatlıkla alabilirsiniz.

Not: Bazı giyim firmaların beden ölçüleri kıyafete özel kesim farklılıkları dolayısı ile değişiklik gösterebilmektedir. Eğer kadın giyim firmalarından alışverişinizi Internet üzerinden yapıyorsanız ve bu durumla karşılaşırsanız hatalı bedende gelen veya bedeninize uymayan bir ölçüde gelir fakat aslında sizin beden ölçünüz yazıyorsa.bu ürünü referans alarak 1- beden küçüğü veya büyüğü şeklinde sonraki alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.

dilegini-tut-melek-kartini-cek günlük burç


Okuduğunuz konu: KADIN BEDEN ÖLÇÜSÜ NASIL ALINIR ?
Web adresi : http://www.sihirlikadin.com/kadin-beden-olcusu-nasil-alinir/

Çeşitli alternatif bilgiler için:
KADIN BEDEN ÖLÇÜSÜ NASIL ALINIR ? Google
KADIN BEDEN ÖLÇÜSÜ NASIL ALINIR ? Yandex
Bugün: 20-Apr-2018 04:28:34
Ulusalarası saat: 20-04-18 01:28:34
Yazı tarihi ve Günü : 28 Eylül 2016Çarşamba

Bir Cevap Yazın

Yukarı
Devamını oku:
“Fazla Kilo Depresyona Sokuyor ! ” Charlize Theron

SEYAHATLERDE KENDİNİZİ VE DEĞERLİ EŞYALARINIZI KORUMAK İÇİN

KALBİNİZİ KORUMANIZ İÇİN YAPMANIZ GEREKENLER

Kapat