Buradasınız
Sihirli Kadın Sitesi > Güzellik > İç çamaşırı seçiminde doğrular ve yanlışlar

İç çamaşırı seçiminde doğrular ve yanlışlar

İç çamaşırı seçiminde doğrular ve yanlışlar.

Bizim için dış görünüşümüz ün güzelliği kadar içimize giydiğimiz şeylerinde güzelliği çok önemlidir.

Birçoğumuz kulaktan kulağa öğrenerek veya mağazalarda bize yardımcı olan kişilerin önerdikleri ne göre iç çamaşırı seçimini yaparız.

Fakat bu durum sonucunda giydiğimiz iç çamaşırları sebebi ile çoğunlukla istediğimiz güzel  görüntüye kavuşmamıza engel olabilmekte hatta bazen sağlık sorunlarına yol açabilmektedir.

Sihirli Kadın sitesi olarak bu yazımızda sizinle doğru ve sağlıklı iç çamaşırı seçimi konusunda bilgi vermek istiyoruz.

 

Peki doğru iç çamaşırı seçimi nasıl yapılır ve iç çamaşırı doğru şekilde nasıl kullanılır?

ic-camasiri-seciminde-dogrular-ve-yanlislar-istisna-zamanları-ihmal-etmeyin

 

Bugün sizlere Sadece güzel görünen iç çamaşırları ölmektense kullanım kolaylığı olan ve sağlıklı olan iç çamaşırını nasıl seçileceğini anlatacağız. Fakat iç çamaşırı özel bir giyim oluğu için renkler ve türler konusunda tavsiyelerimiz sadece tavsiye niteliğindedir tabi ki özel bazı zamanlarda 😉 bazı istisnalar yapabilirsiniz.

 

 

  • İç çamaşırı seçerken doğru malzemeden yapılmış olmasına dikkat edin

 

iç çamaşırı kumaşı neden yapılmalı ? 

Günümüzde artık iç çamaşırları neredeyse bakkallarda satılmaya başlamış durumda. Farklı farklı fiyatlarda satılan bul iç çamaşırlarının üretildiği malzeme sağlığınız açısından çok önemli.İç çamaşırı kızım malzemesinin kesinlikle polyester ve sentetik ürünler ağırlıklı olmaması gerekir.

İç çamaşırında en sağlıklı olan malzeme pamuktur. Fakat %100 Pamuktan üretilen iç çamaşırları çok hızlı esnerler ve bu durum sağlıklı bir biçimde vücudumuza tutulmasına kısa zamanda engel olur. Ayrıca Pamuklu iç çamaşırları çok daha çabuk Deforme olur ve eskir.

 

ic-camasiri-seciminde-dogrular-ve-yanlislar-ic-camasirin-kumas-malzemesi-ne-olmali

 

İç çamaşırı seçimi yaparken içerisinde bulunan etikette üretildiği malzeme yazmaktadır en ideal iç çamaşırı üretim malzemesi yüzde seksen pamuk yüzde yirmi elastan dan üretilenlerdir. Yüzde yirmi elastan yüzde seksen Pamuktan üretilen iç çamaşırları hem çok daha uzun süre dayanır daha zor Deforme olur ve çabucak kendini bırakmayacağı için çok daha sağlıklıdır.

 

  • Vücut şeklinize uygun iç çamaşırları seçin

 

Birçok kadın dergilerde televizyonlarda veya Internetde sıfır beden göğüs ve kalça yuvarlakları sanki kalemle çizilmiş gibi olan mankenlerin üzerinde gördükleri iç çamaşırlarını üzerlerinde görmek isterler. Fakat çok yaygın bir şekilde çamaşırları üstlerine giydikleri zaman aynı şekilde durmadğından ve rahatsızlık verdiğinden şikayet ederler.

ic-camasiri-seciminde-dogrular-ve-yanlislar-vucut-seklinize-uygun-çamasir-alin-2

 

İç çamaşırı seçimi yaparken mutlaka doğru boyutta ve vücut şeklinize, vücut kıvrımlarınıza uygun vücudumuzda şekil bozuklukları oluşturmayacak iç çamaşırları seçmelisiniz. Doğal olarak iç çamaşırları üzerimizde en uzun süre bulunan Giyim malzemeleridir Dolayısıyla 5 6 saatten fazla bedeninize uygun olmayan ve beden şekliniz de değişikliklere yol açacak iç çamaşırları giymeniz dolaşım bozuklukları gibi farklı Sağlık sorunlarına yol açabilir.

 

  • Sütyen kumaşının seçimi nasıl olmalı

 

Eğer bu bir model değilse bedenimizi saran body veya ince kumaşlı balıkçı yaka Kazakların içerisine dantelli veya işlemeli kumaşlara sahip sütyenler giyersek bu sütyenin dokusunun dışarıdan görünmesine sebep olacaktır.

ic-camasiri-seciminde-dogrular-ve-yanlislar-dantel-yanlis-duz-dogru

 

Eğer Arzu ettiğimiz şey bu değilse işlemeli veya dantelli kumaş yapısına sahip sütyenler yerine dikişsiz düz kumaş dokulu pürüzsüz sütyenler seçmenizi öneririz bir başka seçenek de telsiz Kontur sütyenlerdir. Böylece sütyen izin dokusu dışarıdan fark edilmeyecektir.

 

  • Doğru sütyen boyutu seçimi nasıl olmalı

 

Birçok kadın Daha çekici ve seksi görünmek için göğüs yapılarından çok daha küçük sutyen kullanmayı tercih ederler. Bazı kadınlarda rahat edemedikleri için göğüs ölçülerinden daha büyük sütyen almayı tercih ederler.

Her ikisi de yanlıştır Eğer bedeninizden çok daha küçük bir sütyen alırsanız gerek sütyenin kupları gerekse ipleri sizi sıkacağı için bu kesikler Yanıklar tahrişler oluşmasına ve kan dolaşımında bozukluk oluşmasına sebep olur Bu da sağlığınız için iyi değildir aynı zamanda göğüslerinizin ölçüsünden daha büyük sütyenler kullandığınızda Bu da Sırt ağrısına neden olabilir.

ic-camasiri-seciminde-dogrular-ve-yanlislar-dar-sutyenmi-bolsutyenmi

 

Dolayısıyla göğüs büyüklüğünün ölçüsüne tam uygun boyutta bir sutyen seçmenizi sutyen insıkılığını ve bedeninizi sıkmadan tam oturmasını sütyen kayışları ile doğru şekilde ayarlayarak sağlamanızı öneriyoruz. Eğer sütyen kayışları Kaymaz bir yapıya sahip değil ve sürtünerek bedeninizi rahatsız ediyorsa bunun için kaymasını önleyecek dolgu malzemeleri kullanabilirsiniz.

 

  • İç çamaşırının rengini doğru seçin.

 

Her gün yeni moda akımları doğuyor. Günümüzün moda akımı da aykırı renkleri bir arada mesela, beyaz bir bluzun Altına siyah sütyen giymek.

ic-camasiri-seciminde-dogrular-ve-yanlislar-farkli-renkmi-ayni-renkmi-sutyen

 

Eğer böyle bir moda akımını takip etmek istemiyorsanız yani giydiğiniz bluzla aykırı renk sütyen takmak sizlere uygun değilse en uygun seçim her renk bluzun altına ten rengi sutyen seçmeniz ve giymeniz olacaktır.

 

  • Evde hangi sutyeni giymelisiniz, yada evde sutyen giymeli misiniz ?

 

Tüm kadınlar evlerine girdiklerinde ilk iş olarak onları gün boyu mengene içinde tutulmuş gibi hissettiren sütyen’lerini çıkartmaktır. Hatta birçok kadın sütyenini çıkarttı gibi ev içerisinde sütyensiz olarak dolaşmaktadır. Fakat evdeki gündelik yaşamda sütyensiz dolaşmak ne yazık ki Sadece göğüs ölçüleri küçük olan kadınlar için bir yaşanabilir lüksüdür.Göğüs bedenleri orta ve büyük olan kadınlarda sütyensiz dolaşmak göğüslerde deformasyon ve sarkmalara yol açmaktadır.

ic-camasiri-seciminde-dogrular-ve-yanlislar-evde-hangi-sutyen-giyilir

 

Tavsiyemiz tüm kadınlar için dikişsiz olarak üretilen spor sütyenleri kullanmanız. Böylece hem ev içerisinde spor sütyenleri kullanarak rahat edersiniz hem de göğüsleriniz olması gerekenden erken sarkmaz ve deforme olmaz.

 

  • Kullandığınız kilodun türüne dikkat edin

Kullandığınız külodun türünün zevkinize göre değişiklik gösterebilir. Tanga veya g-string külotlar hem beden şeklinizi kötü göstermez hem de dışarıdan görünmeme özellikleriyle büyük güzellik katarlar.

Fakat bazı hassas ciltler genellikle sentetikler üretilen Tanga veya G string külotlardan dolayı tahriş olabilir hatta genital bölgelerde bakteriyel sorunlar veya mikrop kapması gihi durumlarla karşılaşılabilir. Bu durumun çok uzun süre küçük tip külotlar giyen her kadının başına gelme ihtimali çok yüksektir.

ic-camasiri-seciminde-dogrular-ve-yanlislar-hangi-tur-kilot-daha-saglikli

 

Size Tanga veya g-STRİNG giymeyin demiyoruz. arada bir hatta ev içerisinde normal pamuk yapılı ve rahat külotlar kullanmanız sağlığınız ve rahatlığınız açısından çok daha iyi olacaktır.

 

  • Külot, sutyen kombinasyonu nasıl yapılır

Öncelikle tavsiyemiz kesinlikle farklı kumaş türlerinde olan sütyen ve külot kombinasyonu yapmamanız. Bu farklı türden üretilen kumaşların farklı dokularda olması ve renklerinin aynı gibi olsa bile hiçbir zaman tamamen aynı olmaması Dolayısıyla kötü bir görüntüye sahip olmanıza neden olacaktır.

ic-camasiri-seciminde-dogrular-ve-yanlislar-sutyen-kilot-kombinasyonu-nasil-olmali

 

Bunun yerine fabrikada Aynı türden aynı dokudan ve aynı renk kumaştan üretilmiş olan sütyen külot kombinasyonlarını kullanmanızı öneriyoruz. Eğer Farklı renkler kullanmayı arzu ediyorsanız aynı model çamaşırlardan birden fazla almanızı ve aynı dokuda olanların farklı renklerini birbirleri ile kombin ederek kullanmanızı öneriyoruz.

 

  • Gündelik hayatta Pamuklu Külotlar giyin.

Evde seksi ve atla tarz külotlar kullanmamaya gayret edin yapıları gereği bu külotlar çok fazla sentetik ihtiva ettiğinden dolayı sağlığımız için olumsuz sonuçlara yol açabilir.

 

ic-camasiri-seciminde-dogrular-ve-yanlislar-evde-hangi-kilot-giyilir

 

Ev içerisinde Eğer özel bir durum söz konusu değil ise kesinlikle Pamuklu bedeninizi rahat ettiren külotlar giymeniz öneriyoruz. Böylece hem ev içerisinde çok daha rahat edeceksiniz hem de genital bölge sağlığınızı ve dolaşım sağlığınızı korumuş olacaksınız.

  • İç çamaşırı ile bedeninizi sıkıştırmayın

Iç çamaşırlarınızı genelde vücudunuzu Daha dar göstermek ve hatta daha seksi göstermek için bedeninizi sıkıştıracak boyutlarda kullanmamaya gayret edin. Bedeni sıkıştırmak psikolojik bozukluklara yol açabilmek de birlikte aynı zamanda solunum yolu rahatsızlıkları, metabolizma rahatsızlıkları ve kan dolaşımı rahatsızlıkları gibi birçok rahatsızlığa sebep olabilmektedir.

ic-camasiri-seciminde-dogrular-ve-yanlislar-bedeninizi-sikistirmayin

Mümkünse iç çamaşırı seçiminizi yaparken bedeninizde olduğumu hissetmeyecekğiniz bir boyutta saracak şekilde seçin.

 

KADINLARIN BİLMESİ GEREKEN 11 GÜZELLİK ÖNERİSİ YAZIMIZI OKUMAK İÇİN HEMEN TIKLAYIN

Güzel günler diyoruz

dilegini-tut-melek-kartini-cek günlük burç


Okuduğunuz konu: İç çamaşırı seçiminde doğrular ve yanlışlar
Web adresi : http://www.sihirlikadin.com/ic-camasiri-seciminde-dogrular-ve-yanlislar/

Çeşitli alternatif bilgiler için:
İç çamaşırı seçiminde doğrular ve yanlışlar Google
İç çamaşırı seçiminde doğrular ve yanlışlar Yandex
Bugün: 24-May-2018 01:17:16
Ulusalarası saat: 23-05-18 22:17:16
Yazı tarihi ve Günü : 25 Kasım 2017Cumartesi

Bir Cevap Yazın

Yukarı
Devamını oku:
Çocuklara Neden “Yapamazsın” Denilmemeli

44’lük Heidi Klum, 28’lık Sevgilisiyle Tatilde aşk yaşıyor

Cem Yılmaz ile Defne Samyeli Aşk Yaşıyor

Kapat