Buradasınız
Sihirli Kadın Sitesi > Manşet > Hareketli Çocuk, Yaramaz Çocuk mudur ?

Hareketli Çocuk, Yaramaz Çocuk mudur ?

Hareketli Çocuklar, yaramaz çocuklar mıdır ?

Çocuk sahibi olsak da olmasak da sürekli etrafımızda enerji patlaması yaşayarak bağırıp çağırıp oraya buraya koşturan çocuklar birçoğumuzun kolay kolay uyum sağlayamadığı bir durumdur…

 

Bu tarz durumlarda çocuklara hemen yaramaz çocuk hareketli çocuk hiperaktif çocuk gibi sıfatlar yakıştırarak durumu tanımlamak çok yaygın bir davranış biçimidir.

Çocukların koşturmaları ve bağırmaları normal midir ?

hareketli-cocuk-yaramaz-cocuk-mudur-değil-midir

Öncelikle bilmeniz gereken çok önemli bir şey vardır çocukların bizlerin de çocuk olduğumuz zamanlarda olduğu gibi önce kendilerini yakın çevrelerini ve sonra da dünyayı tanımlama süreçleri vardır. Bu süreçler içerisinde çocuklar yetişkinlik dönemine gelene kadar farklı şekillerde dünyayı tanımlama yolunu seçerler. Aynı zamanda kişiliklerini ortaya koyma ve kendilerinin de bir birey olduğunu kabul ettirme çabaları doğal gelişim süreçlerinden biridir…

 

Dolayısıyla çocukların sürekli olarak bağırma diğer çocuklarla bir araya geldikleri zaman koşturma bir şeyleri döküp saçma yetişkin olan çevrelerindeki insanlara uygun gibi görünmeyen döküp saçma kırma gibi çevrelerine makul ölçülerde zarar verme durumları aslında doğal olan sağlıklı gelişim süreçlerinin bir parçasıdır.

Çevresinde yetişkin olarak adlı ettiğimiz kişilerin bu durumdan rahatsız olmaları ise çocuklardan tam anlamıyla bağımsız olan bir durumdur. Bu rahatsızlık durumu kişinin kendisi ile ilgili huzursuz kişiliğinden veyahutta dünyayı kabullenemeyen olması gerekenden daha fazla ben merkeziyetçi bir düşünce yapısının olumsuz psikolojik sonucudur…

 

Çok hareketli çocuk ebeveynleri ne yapmalı

Hareketli Çocuk, Yaramaz Çocuk mudur ?
Hareketli Çocuk, Yaramaz Çocuk mudur ?

Bahsettiğimiz çok hareketli çocuklar ebeveynlerin ve hatta çevrelerinin bilgisizce tanı koyma hevesleri nedeniyle Hiperaktif çocuk gibi dillendirme bilmektedir.

Birçok e bebeğim hiperaktivite durumunu bir çeşit Övünmek gibi kullanmaktadır fakat hiperaktivite bir akıl hastalığı durumunu belirten yani biyolojik olarak beyinde söz konusu olan bir sorun nedeniyle gerçekleşen bir durumdur.

Normal çocuk hareketliliği ile hiperaktiviteyi tanısını koyabilmek Biz Sıradan insanlar için çok da mümkün değildir Bu konu ile ilgili çocuk psikolojisi uzmanları ile iletişim halinde olmak gerekir…

 

Eğer çocuklar koşuyor Eğleniyor ve başka çocuklarla bir arada olduklarında coşkuyla eğleniyorlar sa bu durum normal bir durumdur Eğer eve verirseniz ve bu durum sizi rahatsız ediyorsa problem sizin düşünce sisteminizde demektir.

Çocuğunuz herhangi bir akıl hastalığı tanısı oyulmuş değilse ve diğer çocuklara zarar veren hareketler içerisinde bulunuyor veyahutta kendisine zarar veren davranış biçimleri içerisinde bulunuyorlar sa Bu durumun sebebi sizlerin yetiştirme ve onunla iletişim kurma şeklini sakatlığıdır.

Çocukların hareketli ve gürültücü olmaları çok büyük oranda onların sağlıklı çocuklar olduğunun bir göstergesidir.

Mutlu günler dileriz

dilegini-tut-melek-kartini-cek günlük burç


Okuduğunuz konu: Hareketli Çocuk, Yaramaz Çocuk mudur ?
Web adresi : http://www.sihirlikadin.com/hareketli-cocuk-yaramaz-cocuk-mudur/

Çeşitli alternatif bilgiler için:
Hareketli Çocuk, Yaramaz Çocuk mudur ? Google
Hareketli Çocuk, Yaramaz Çocuk mudur ? Yandex
Bugün: 25-Apr-2018 06:09:07
Ulusalarası saat: 25-04-18 03:09:07
Yazı tarihi ve Günü : 7 Nisan 2018Cumartesi

Benzer yazılar

Bir Cevap Yazın

Yukarı
Devamını oku:
Adet Şişkinliği Nasıl Önlenir

23-29 NİSAN 2018 HAFTALIK BURÇ YORUMLARI

Elizabeth Hurley’in oğlu ” Anne Giyin Artik, Utaniyorum”

Kapat