Buradasınız
Sihirli Kadın Sitesi > Manşet > Harcadığım Zaman değil! Tükettiğin Hayat !

Harcadığım Zaman değil! Tükettiğin Hayat !

Zaman geçiriyoruz, hayatı tüketiyoruz!

Günümüzde yaşamın gereklilikleri hayatın gerçekleri yapılması gerekenler olarak bizlere inandırılan birçok şeyi yaparak kimi zaman mutlu hissetsek de çoğunlukla zaman harcayarak yaşıyoruz…

 

Fakat zaman harcamak kavramının gerçek anlamını unutuyor sanki tükettikçe yerine doldurulabilecek bir şeymiş gibi yaşamaya devam edebiliyoruz.

harcadigim-zaman-degil-tukettigin-hayat-hayatını-harcama

Herkesin zamanı kendisi için ve kısıtlı

Herkesin zaman saati kendi doğumu ile başlayıp kendi ölümü ile sona ermekte bu başlangıç ve bitiş noktasına içeren sürece de Hayat diyoruz.

Herhangi bir kabul edilmiş tikten dolayı gerek para kazanmak için girdiğimiz rollerle iş yaşantısında gerekse mutlu olmak amacıyla içerisinde bulunduğumuz ilişki dinamiklerin de aynı zaman kavramının kabını yavaş yavaş ya da hızla farkında olarak ya da hiç fark etmeden boşaltıyoruz. Yaş almış olan birçok insanın dudaklarından dökülen bugünkü aklım olsaydı ve dünyada en önemli şey sağlık gibi kelimeler ise henüz çok fazla yaş almamış olduğumuz dönemlerde ise bir kulağından girip diğerinden çıkabiliyor.

Bir son kullanma tarihi olan fakat ne zaman biteceğini paketinin üzerinde yazılı olmayan Hayatımızın her anının değerli olduğunu göz ardı ederek sürdürdüğümüz yaşam ise çoğu zaman razı gelmiştik duygusu ile akıp gidiyor…

 

Önemli olan hata yapmamak değil olması tecrübeleri içselleştirmek

Yukarıdaki satırları okurken birçoğumuzun içinden; “Peki ne yapalım hayatın gerçekleri var” içinde bulunduğum durumdan Daha kötüsünü yaşamaktan korkuyorum yalnız olmaktan korkuyorum parasız kalmaktan korkuyorum gibi birçok cümleyi kuramlar olacaktır. Aslında bunların hepsinin temeli değişmekten korkuyorum dur.

Bu korku çok normal. Nihayetinde insanoğlunun en büyük korkusu bilinmezlik. Fakat sonuçlarını daha önceki deneyimlerinizden dolayı ön görebildiğimiz fakat alıştığımız ve daha iyilerine ulaşıp ulaşamayacağımız bilmediğimiz için kendimizi içinde tuttuğumuz süreç aynı zamanda olmasını istediklerimiz için çaba sarf etmemiz gereken aynı zaman diliminden çalmaktır…

 

Tecrübelerimiz ile sonuçlarını bildiğimiz durumlar karşısında kendimizi değiştirerek içinde bulunduğumuz duruma adapte olma refleksi ise sonucunu bildiğiniz durum karşısında kendimizi kandırıp özümüzden kısmen kopmamıza ve mutsuz bir yaşama mahkum olmanıza neden olur.

İşte bu noktada psikolojik desteğe yaşam koçlarına ihtiyaç duyarız. Çoğunlukla da yani Hayır sonuçtan kaçamaz ve koltuklarımızı daha şiddetli bir biçimde Yaşar ya da bir gün yaş aldığımızda Bizler de şimdiki aklım olsa veya Keşke yeniden genç olsam diyerek bugünlere atıfta bulunuruz.

Yaşadıklarımızdan hiçbirini hata olarak değerlendirme ip onlardan edindiğiniz tecrübeleri uygulamaktan kaçınmamalıyız. Yeni deneyimleri ne yaşadığımızı bilerek yaşamak gerekmektedir.

Yaşadıklarımızı zaman tartısında tartmaya başlamanızın tam zamanı

 

dilegini-tut-melek-kartini-cek günlük burç


Okuduğunuz konu: Harcadığım Zaman değil! Tükettiğin Hayat !
Web adresi : http://www.sihirlikadin.com/harcadigim-zaman-degil-tukettigin-hayat/

Çeşitli alternatif bilgiler için:
Harcadığım Zaman değil! Tükettiğin Hayat ! Google
Harcadığım Zaman değil! Tükettiğin Hayat ! Yandex
Bugün: 25-May-2018 02:42:03
Ulusalarası saat: 24-05-18 23:42:03
Yazı tarihi ve Günü : 14 Mayıs 2018Pazartesi

Bir Cevap Yazın

Yukarı
Devamını oku:
Kavgacı mısın, savaşçı mı ?

GÜL DÜNYAYA – EMEL – ERDAL GÜNÜN ŞARKISI

ERKEĞİN 45 YAŞ SENDROMU MU, KADININ ERKEĞİ UNUTMASI MI ?

Kapat