Buradasınız
Sihirli Kadın Sitesi > Gezelim Görelim > Hamarat Eller Çarşısı

Hamarat Eller Çarşısı

hamarat-eller-carsisi

Şanlıurfa Hamarat Eller Çarşısı kadınların aile bütçesine katkıda bulunabilmesi için Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirildi.

İhtiyaç sahibi kadınların aile ekonomisine katkı sağlamak ve kadının sosyal açıdan kalkınmasına destek sağlamak amacıyla tarihi Balıklıgöl yakınında kuruldu.

Hamarat eller çarşısı sayesinde kadınlar hem imal ettiği ürünleri satabilecek hem de yerli ve yabancı turistlerin en yoğun olduğu Balıklıgöl bölgesinde ziyaretçileri misafir etme olanağına sahip olacak.

Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Şanluurfa’nın tarihi, kültürü ve urfa mutfağının tanıtımı için hamarat eller merkezini açtıklarını, kadınların iktisadi yönden kalkındırılması için bu projeye ihtiyaç duyulduğunu,  bayanları bu önemli alışveriş merkezine çekmek ve yörenin kültürünü, mutfağını ve el sanatlarını en iyi bir biçimde sergileyerek, üretilen ürünlerin de satışını gerçekleştirip, kadınlara ek gelir sağlamak istiyoruz şeklinde beyanatta bulundu.

Başkanın belirttiğine göre sekiz adet kadın destek merkezinde el sanatları ile üretilen bütün el işleri hamarat eller avm bünyesinde sergilenecek . Üstelik belediye tarafından kadınlara üretim için gerekli olan malzeme desteği de var. Çarşıda elde edilen gelir ise ürünü hazırlayan kadına verilecek. Bu şekilde ihtiyacı olan kadınların üretecekleri ürünlerin tüm masrafına Belediye sponsor olacağından kadınlara ek gelir elde etme imkanı sağlanarak, kadınların kalkınması sağlanacak.

dilegini-tut-melek-kartini-cek günlük burç


Okuduğunuz konu: Hamarat Eller Çarşısı
Web adresi : http://www.sihirlikadin.com/hamarat-eller-carsisi/

Çeşitli alternatif bilgiler için:
Hamarat Eller Çarşısı Google
Hamarat Eller Çarşısı Yandex
Bugün: 24-Feb-2018 16:41:52
Ulusalarası saat: 24-02-18 13:41:52
Yazı tarihi ve Günü : 30 Ekim 2016Pazar

Benzer yazılar

Bir Cevap Yazın

Yukarı
Devamını oku:
Tüp Bebek Tedavisi Konusunda Bilinmesi Gerekenler

26 ŞUBAT-4 MART 2018 HAFTALIK BURÇ YORUMLARI

2018 Kış Olimpiyatlarında Kuzey Kore Ponpon Kızlarının Şovu

Kapat