Buradasınız
Sihirli Kadın Sitesi > Yaşam > Güncel Haberler > Hafize Anayı Kuzucukları Unutmadı

Hafize Anayı Kuzucukları Unutmadı

Hafize Anayı Kuzucukları Unutmadı

Ölüm yıldönümünde “Adile Naşit” yeniden anıldı.

Bundan tam 30 yıl önce hayata gözlerini yuman ve Hababam Sınıfı’nın Hafize anası, Yeşilçam’ın en önemli filmlerinden Neşeli Günler gibi birçok yapımda bulunan 1 dönem Gece Masalları ile kuzucukların a seslenen Adile Naşit sevenleri tarafından anılıyor.

hafize-anayi-kuzucuklari-unutmadi-2

Kuzucukları hatırlayanlar azalıyor ama Hababam Sınıfını bilmeyen yoktur

Aramızda bazı yazarlar için 30 yıl çok uzak olmasa da bazı genç arkadaşlarımız “Kuzucuklarım”  kelimesi ve “uykudan önce” programı için ömürleri yetmiyor olabilir fakat onlar da Hababam Sınıfı veya Neşeli Günler ile tanıyorlar bir şekilde bu minyon tombiş güzel gülen kadını.

Rıfat Ilgaz’ın yazdığı ve Tarık Akan, Kemal Sunal, Şener Şen, Hlit Akçatepe gibi isimlerin henüz ustalık yolunda ilerlerken yer aldığı Yeşilçam’ın artık kült olmuş film serisinde elimde çay tepsisi üzerinde çaylarla küçük adımlarla yürüyerek henüz okul çağındaki ortaokul lisede okuyan tembel çocuklara bir şekilde koruyup kollayan Hafize Ana olarak Bildik onu.

 

Neşeli Günler 

hafize-anayi-kuzucuklari-unutmadi-neseli-gunler

Adile Naşit’in, Münir Özkul ile baş rollerde kavgalı ama aşık çok çocuklu aile büyüklerini canlandırdığı muhteşem eğlenceli biraz dramatik ama yine Türk sinemasının mihenk taşlarından biri olan neşeli günleri de bilmeyeniniz yoktur herhalde. Varsa hemen izleyin çok güzel zaman geçirecek ve sonunda yüzünüzde bir tebessüm olduğunu fark edeceksiniz.

KUZUCUKLAR KELİMESİNİ SANKİ ADİLE NAŞİT  YARATTI

Daha tek kanallı dönem şimdiki gençler böyle bir şeyin olabileceğine inanamayabilir ama gerçek Türkiye’de bir zamanlar tek kanal vardı TRT. Belli bir saatten sonra yayınlanan programda çocukların uyumasını telkin veren ve programa ulaşan mektuplara cevap verererek ilk interaktif iletişimi kullananlardan biri olarak tarihe geçmiştir. Aynı zamanda seçtiğ muhteşem masalları kendine ait çok sempatik anlamı ile o zaman çocuklarnı yataklarına huzurlu biçimde yollamadan hemen önce “kuzucuklarım”  kelimesi ile biten o tatlı sesini duyar gibiyiz.

Hatırlamak ve hatta belki varsa çocuklarınızla birlikte  dinleyebilmeniz için , TRT de 1 de yayınlanan uykudan önce programı videosunu sizinle paylaşmak istiyoruz;

 

Bizler de Adile Naşite Tekrar Toprağı bol olsun diyor ve güzel gülüşünü tekrar kulaklarımızda duyuyoruz.

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZ OKUMAK İÇİN HEMEN  TIKLATIN

Sevgi ile kalın

 

dilegini-tut-melek-kartini-cek günlük burç


Okuduğunuz konu: Hafize Anayı Kuzucukları Unutmadı
Web adresi : http://www.sihirlikadin.com/hafize-anayi-kuzucuklari-unutmadi/

Çeşitli alternatif bilgiler için:
Hafize Anayı Kuzucukları Unutmadı Google
Hafize Anayı Kuzucukları Unutmadı Yandex
Bugün: 19-Apr-2018 14:23:52
Ulusalarası saat: 19-04-18 11:23:52
Yazı tarihi ve Günü : 11 Aralık 2017Pazartesi

Bir Cevap Yazın

Yukarı
Devamını oku:
“Fazla Kilo Depresyona Sokuyor ! ” Charlize Theron

SEYAHATLERDE KENDİNİZİ VE DEĞERLİ EŞYALARINIZI KORUMAK İÇİN

KALBİNİZİ KORUMANIZ İÇİN YAPMANIZ GEREKENLER

Kapat