Buradasınız
Sihirli Kadın Sitesi > Sağlık > Çocuk Sağlığı > Güneşe Şapkasız Çıkmayın!

Güneşe Şapkasız Çıkmayın!

Güneşe Şapkasız Çıkmayın ; Aşırıcı sıcak havanın özellikle hasta, yaşlı ve çocukları daha çok etkilediği biliniyor. Bu kişilerdeki sıvı ve tuz kayıplarının da normal insanlardan daha fazla olduğu için terleme ve diğer yollarla kaybedilen sıvı da mutlaka alınmalı ve fazlasıyla yerine konulmalıdır.

Güneş altında ya da gölgede olsun aşırı sıcak herkesi olumsuz etkiler.

Bu nedenle önlem olarak açık alana çıkıldığında güneş gözlüğü ve beyaz şapka takılması, beyaz şemsiye kullanılması, beyaz ve açık gömlek ve bluz giyilmesi, kravat ve sıkı yakadan kaçınılması, trafikte sakin olunması fiziksel, ruhsal ve sosyal yaşamın sorunsuz devam etmesi için gerekmektedir.

Diğer yandan göz kapağı tümörünün oluşumunda, farklı nedenler olmakla birlikte, güneş ışınlarının birinci derecede etkili olduğu artık biliniyor. Bu etkiden korunmak için güneş gözlüğü, şapka gibi gözün doğrudan güneş ışınlarına maruz kalmasını engelleyecek aksesuarlar ile güneş ışınlarından korunmak için güneş kremi kullanılmasının ihmal edilmemesi gerekiyor.

Göz kapağı tümörlerinin genelde iyi huylu olduğunu belirten ve fark edildiği anda müdahale edilmesi gerektiğini vurgulayan uzmanlar, bu evre yakalanamadığı taktirde daha komplike bir operasyonla baş başa kaldığını belirtiyorlar.

dilegini-tut-melek-kartini-cek günlük burç


Okuduğunuz konu: Güneşe Şapkasız Çıkmayın!
Web adresi : http://www.sihirlikadin.com/gunese-sapkasiz-cikmayin/

Çeşitli alternatif bilgiler için:
Güneşe Şapkasız Çıkmayın! Google
Güneşe Şapkasız Çıkmayın! Yandex
Bugün: 24-Feb-2018 16:35:28
Ulusalarası saat: 24-02-18 13:35:28
Yazı tarihi ve Günü : 24 Haziran 2012Pazar

Benzer yazılar

Bir Cevap Yazın

Yukarı
Devamını oku:
Tüp Bebek Tedavisi Konusunda Bilinmesi Gerekenler

26 ŞUBAT-4 MART 2018 HAFTALIK BURÇ YORUMLARI

2018 Kış Olimpiyatlarında Kuzey Kore Ponpon Kızlarının Şovu

Kapat