Buradasınız
Sihirli Kadın Sitesi > Güzellik > Göğüs büyütmek için Yağ enjeksiyonu mu Silikon mu?

Göğüs büyütmek için Yağ enjeksiyonu mu Silikon mu?

gogus-buyutme-yag-enjeksiyonu-silikon

Göğüs büyütmek için uygulanan iki yöntem  (Yağ enjeksiyonu – meme silikonu) arasındaki farkları meme estetiği ve cerrahi açıdan karşılaştırmalı bir şekilde inceleyeceğiz.

Göğüslerde sarkma yaşayan, memelerini dikleştirmek isteyen veya küçük göğüslü kadınlar için iki tür operasyon bulunmakta.

Yağ enjeksiyonu yöntemi Plastik cerrahi uzmanlarının vücut ve yüze şekil verme amaçlı olarak sıkça kullandığı bir yöntem. Yağ enjeksiyonu göğüs büyütme metodu ile meme bezi ile göğüs kası arasına verilen yağ dokusu ile göğüslere şekil vermek mümkün oluyor. Fakat bu yolla meme silikonları kadar başarılı sonuçları elde etmek mümkün değilse de bazı biçim bozukluklarını ve göğüsler arasındaki eşitsizlikleri dengelemek için güvenli bir cerrahi operasyon.

 

Meme estetiğinde Yağ enjeksiyonu vs Silikon karşılaştırması :

Yağ enjeksiyonunda uzun süren bir ameliyat ile kişinin kendi dokusu kullanılır. Vücutta yağ alınan bölgede yağ dokusu azaldığından bu bölgede incelme işine de yarar. Ancak bu yöntem ile memeleri çok büyütme mümkün değil. Tek sefer yetmeyebileceğinden fiyatı pahalı bir ameliyat. Doğal bir görünüm sağlayan bu yöntem daha çok memedeki şekil bozukluklarının düzeltilmesinde etkili. Üstelik zayıf kadınlarda yeterli yağ olmadığı için başarı oranı ise düşük.

Göğüse silikon implant yönteminde ise yabancı maddeler kullanılır. Operasyon süresi yağ enjeksiyonundan daha kısa bir zaman alır. Yağ alınan bölgede incelme olması sözkonusu değil. Ancak bu yöntemde göğüs istenen boyuta getirilebilir. İşlem tek seferde tamamlanır ve ömür boyu devamlılığı vardır. Silikon ile memeler daha dik, sarkmayan bir görünüme sahip olabilir.  Doğal olarak göğüslerde biçim bozulması varsa ek olarak yağ enjeksiyonu operasyonuna da ihtiyaç duyulabilir. Tek bir ameliyat ile yapıldığı için yağ enjeksiyonu yöntemine göre daha ucuz bir ameliyat. Ayrıca kadının kilosu ile bağlı olunmadığı gibi halk arasında tahta göğüs olarak isimlendirilen dümdüz göğüslere dahi uygulanabilir.

Bu karşılaştırmalar ışığında silikonun avantajları ortada olsa da daha doğal bir görünüm için yağ enjeksiyonu ameliyatı tavsiye edilebilir. Ya da silikon memelerin ölçüsü ve dolgusu iyi ayarlanarak yine aynı doğal görünümlü büyüme, daha ucuz ameliyat fiyatları, uygulama zamanı, kalıcılık avantajları düşünüldüğünde kolayca tercih edilebilir.

dilegini-tut-melek-kartini-cek günlük burç


Okuduğunuz konu: Göğüs büyütmek için Yağ enjeksiyonu mu Silikon mu?
Web adresi : http://www.sihirlikadin.com/gogus-buyutmek-icin-yag-enjeksiyonu-mu-silikon-mu/

Çeşitli alternatif bilgiler için:
Göğüs büyütmek için Yağ enjeksiyonu mu Silikon mu? Google
Göğüs büyütmek için Yağ enjeksiyonu mu Silikon mu? Yandex
Bugün: 19-Apr-2018 14:51:21
Ulusalarası saat: 19-04-18 11:51:21
Yazı tarihi ve Günü : 23 Aralık 2016Cuma

Benzer yazılar

Bir Cevap Yazın

Yukarı
Devamını oku:
“Fazla Kilo Depresyona Sokuyor ! ” Charlize Theron

SEYAHATLERDE KENDİNİZİ VE DEĞERLİ EŞYALARINIZI KORUMAK İÇİN

KALBİNİZİ KORUMANIZ İÇİN YAPMANIZ GEREKENLER

Kapat