Buradasınız
Sihirli Kadın Sitesi > Cinsellik > Eş ile arkadaş olmak

Eş ile arkadaş olmak

Eş ile arkadaş olmak

Kadınlar olarak hepimiz evlilik Hayali kurarız. Ve Eninde sonunda bu dileğimizle kavuşur bir aile kurarız.

Kişiler bir süre sonra birbirinden uzaklaşmaya diyalogları azalmaya başlar ve hem erkek hem de kadın kendi dünyasına dönmeye başlar.Bir süre sonra aşkın o heyecan veren büyüsü yavaş yavaş azalır.
Bu durum bazen evli çiftler arasında kopukluklar’a yol açarak, herhangi bir sebep ile boşanmaya kadar uzanabilir.

Bunun en önemli sebeplerinden biri hem erkek tarafı Hem de biz kadınların karşımızdakinin karakterini bilmiyor olması ve birbirini tanımaya başlamasıyla birlikte, aslında birbirlerinden ne kadar farklı kişilikler olduğunu keşfetmesinden kaynaklanıyor.

İşte aslında tam bu noktada eş ile arkadaş Olmanın Önemi ortaya çıkıyor. Eğer karşınızdaki kişiye sizi hapseden bir kişi, bir gardiyan gözüyle bakarsanız bu durum bir süre sonra sizi hapiste imiş gibi hissettirir. Özgürlüklerimiz elinizden alınmış yapmak istediklerinizi yapımlayan bir insan olarak kendinizi tanımlamaya, boğulmaya başlarsınız. Tabi aynı durum karşınızdaki erkek için de aynı şekilde hissedilir.

Halbuki siz bir ömür boyu mutlu olmak birbiriniz için yaşlanmak için evlilik yapmıştınız. Peki nasıl olmalı derseniz size bir tavsiyemiz var !

yasli-eller

Eşin ile arkadaş ol!

Eğer eşiniz de arkadaş olmayı seçerseniz bu hem ilişkinizi taze tutacak hem birbirinize tanımlama döneminde yargılardan biraz daha uzak durmanıza yardımcı olacaktır. Tabii bu durumun dozajını iyi belirlemeniz gerekir.
Nihayetinde Unutmamak gerekir ki O sizin eşiniz. Birbirinize karşı saygıyı kaybetmeyecek kadar arkadaşlık yakınlığı kurmaya ve karşılıklı eşlik görevlerini yerine getirmeyi ihmal etmemeye gayret etmemiz gerekir. Eşiniz ile arkadaş olmayı becerebilirseniz bir ömür boyu birlikte olmayı hayal ederek evlilik bağını kurduğunuz kişiyle, hem iletişiminiz kuvvetlenecek hem ona evliliğiniz içerisinde tanırken ve tanımlarken daha doğru yerlere koyarsınız. Böylece Hayal kırıkları yaşama ihtimaliniz Her ikimiz için de söz konusu olmaz.
Nasıl ki arkadaşlarımızı tanımlarken onları oldukları gibi kabul ediyorsanız, arkadaşlarınıza özel yaşam alanları tanıyor ve kendi yaşam alan ve zamanlarına sahipseniz, eşinizi de olduğu gibi kabul etmeli ve ona da özel yaşam alanları konusunda anlayış gösteriyor olacaksınız. Tabii ki bu tanıma süresi içerisinde sizlere hiç uyumayan yönlerinin olduğunu da fark edebilir ve yine ayrılık seçeneğinizi kullanabilirsiniz. O zaman da en azından güzel bir şeyler yaşadığınızı biriyle doğru bir biçimde ayrılırsınız. Kim bilir belki o zaman karı kocalık ilişkiniz bitse bile eş olamadığınız kişi ile arkadaşlık ilişkiniz devam edebilir.

 

Eş ile Arkadaş olmanın püf noktaları ;

Eş ile arkadaş olmanın bir kaç önemli ana başlığı vardır. Bunları sizinle kısaca paylaşalım.

  1. Muhakkak her iki tarafında birlikte uygulayacağı bir sosyal aktivite yapılmalıdır. Bu aktivite kesinlikle fiziksel yer değişikliği olacak şekilde olmalıdır. ( Dans, spor  olabilir )
  2. Her iki tarafın da kendine ait zamanı olmak zorundadır. Sürekli burun buruna yaşamak her iki taraf içinde boğucu bir durumdur.
  3. Gereksiz sorular sormaktan kaçınılmalıdır. Nihayetinde her iki tarafında kendine ait bazı özel düşünceleri mevcuttur.
  4. Belirli aralıklarla muhakkak ayrı tatiller yapılmalıdır.
  5. Sürekli olarak Aile büyükleri ile birlikte zaman geçirilmemelidir.
  6. Maddi sorunlar ev içerisine mesai gibi taşınmamalıdır.
  7. Ailevi sorunlar çok uzatılmamalıdır.
  8. Sürekli olarak, hep birlikte olacak şekilde diğer arkadaşlar ile görüşülmemelidir. Mümkün olduğunca ayrı ayrı zmanlarda aynen normal arkadaşlıklarda olduğu gibi görüşülmelidir.

 

Tabi yukarıda belirttiğimiz maddelere bir çok şık ekleyebiliriz ama temel olarak bunları uygulamayı başarabilirseniz karşınızdaki insan ile evlilik içerisinde de arkadaşlığı başarabilir ve hayatı birbirinize zından değil daha özgür bir alan olarak yaşatırsınız.

 

Sevgi ile kalın.

dilegini-tut-melek-kartini-cek günlük burç


Okuduğunuz konu: Eş ile arkadaş olmak
Web adresi : http://www.sihirlikadin.com/es-ile-arkadas-olmak/

Çeşitli alternatif bilgiler için:
Eş ile arkadaş olmak Google
Eş ile arkadaş olmak Yandex
Bugün: 24-Feb-2018 16:45:42
Ulusalarası saat: 24-02-18 13:45:42
Yazı tarihi ve Günü : 23 Haziran 2016Perşembe

Benzer yazılar

Bir Cevap Yazın

Yukarı
Devamını oku:
Tüp Bebek Tedavisi Konusunda Bilinmesi Gerekenler

26 ŞUBAT-4 MART 2018 HAFTALIK BURÇ YORUMLARI

2018 Kış Olimpiyatlarında Kuzey Kore Ponpon Kızlarının Şovu

Kapat