Buradasınız
Sihirli Kadın Sitesi > Aşk > Erkekler Neden Aldatır ?

Erkekler Neden Aldatır ?

ERKEKLER NEDEN ALDATIR ?

Hepimizin merak ettiği ortak soru erkek neden aldatır?

Hayatımıza bir adam giriyor ona kendimizi adıyoruz. Belki yıllarımızı veriyoruz ama sonunda Çekip gidiyor. Biz de bolca mendil eşliğinde göz yaşlarımızla, dolaptaki yenilecek onlarca şeyle ve kendimizi güzelleştirmek için makyaj malzemeleri ile başbaşa kalıyoruz.

Her ne kadar bizleri tatmin etmese de işte bu soruya bilim adamlarının bilimsel cevabı;

 

ALDATMA HORMONU

erkekler-neden-aldatir-2-aldatma-hormonu

İsveçli bilim adamlarının açıklamasına göre erkeklerin sosyal yaşamlarında belirleyici rol oynayan  ‘Vasopressin Hormonu’ nun üstünde etkin bir genetik yapı türüne sahip olan erkeklerin, eşini veya partnerini aldatma,  zayıf ilişki kurma ya da evlenmekten kaçınma eğiliminde bulunduğunu tespit etti.

Beyinde aktif olarak etkide bulunduğu bilinen Vasopressin hormonunun bireysel ilişkilerde bir etkisi olup olmadığı bilim insanlarının uzun zamandır merak ettikleri bir soruydu.

Tarla farelerinde üzerinde deney yapan bilim adamları, sonuçlarının çok şaşırtıcı olduğunu belirtirken 500 ikiz ve partnerler denek fareleri üzerinde çalışma yaparken ilişkilerinin zayıflığı ile genetik yapıları arasındaki bağlantıyı gözlemlediler. Bilim adamlarının araştırmasına konu olan genin, çift birlikteliği, seksüel bağlılık, sosyal davranışlar üzerinde çok büyük önem taşıyan Vasopressin adlı hormon üzerinde ‘AVPR1A’ geninin çok büyük ölçüde etkili olduğu ortaya çıktı.

erkekler-neden-aldatir-2-erkek-tarlafaresi

Karolinska Enstitüsü tarafından yapılan araştırmada, çiftlere ilişkilerinin gücünü tespit etmek için bir yıl boyunca gözlemleyip, ayrılıp ayrılmamaları ya da herhangi bir birliktelik krizi yaşayıp yaşamadıklarına ilişkin bir test uygulandı.

Araştırmanın sonucuna göre, ‘AVPR1A’ geninin ‘334′  türünün yanlızca erkek denekler özelinde önemli bir oranda etkin olduğu belirlendi. Denek olarak kullanılan erkeklerin minimum beş yıllık ilişkileri olduğunu belirten bilim adamları, söz konusu olan 334 geninden iki tanesine sahip olan erkek deneklerin diğerlerine göre iki kat daha fazla kötü evliliklere müsait olduklarını veya partnerlerine bağlılık konusunda daha zayıf olduklarını tespit ettiklerini açıkladı.

 

Proceedings of the National Academy of Science dergisinde’de yer alan araştırma sonuçları için İsveçli bilim adamları, tam anlamıyla kesinlik kazanmamış olmasına rağmen tarla fareleri üzerinde yaptıkları çalışmanın etkileyici sonuçlar verdiğini ve bu sonuçların insanlar için de geçerli olabileceğini savını ileri sürdü.

 

Tabi tarla fareleri üzerinde yapılan deneyin erkeklerin bu durumunu açıklaması bizler için yeterli bir mazeret olup olmadığı tartışılır ama en azından belki sorunun biz kadınlarda olmadığı konusunda yüreğimize biraz su serpebilir…

dilegini-tut-melek-kartini-cek günlük burç


Okuduğunuz konu: Erkekler Neden Aldatır ?
Web adresi : http://www.sihirlikadin.com/erkekler-neden-aldatir-2/

Çeşitli alternatif bilgiler için:
Erkekler Neden Aldatır ? Google
Erkekler Neden Aldatır ? Yandex
Bugün: 25-Apr-2018 06:17:50
Ulusalarası saat: 25-04-18 03:17:50
Yazı tarihi ve Günü : 29 Temmuz 2017Cumartesi

Benzer yazılar

Bir Cevap Yazın

Yukarı
Devamını oku:
Adet Şişkinliği Nasıl Önlenir

23-29 NİSAN 2018 HAFTALIK BURÇ YORUMLARI

Elizabeth Hurley’in oğlu ” Anne Giyin Artik, Utaniyorum”

Kapat