Buradasınız
Sihirli Kadın Sitesi > Sağlık > Enfeksiyonlar ve Mikroplar Nasıl Bulaşıyor

Enfeksiyonlar ve Mikroplar Nasıl Bulaşıyor

Mikroplar nasıl bulaşır

Genellikle Her insan ortalama 1,5 yılda bir grip mikrobuna maruz kalarak hafif veyahutta ağır biçimde Grip hastalığına yakalanıyor…

 

Enfeksiyonlar ve Mikroplar Nasıl Bulaşıyor
Enfeksiyonlar ve Mikroplar Nasıl Bulaşıyor

Fakat mikropların bulaştığı rahatsızlıklar sadece gripten ibaret değil aynı zamanda zararlı bakteriler ve mikroplar aracılığıyla farklı hastalıklarda bir kişiden Diğerlerine kolaylıkla Yayıla biliyor.

Bu durumun öncelikli sebebi toplu alanlarda bulunan insanların direkt veyahutta en direkt olarak birbirleriyle hastalığım geçiş sağlayabileceği şartları sağlıyor olmasıdır…

 

Enfeksiyonda tecrit ve hijyen çok önemlidir.

Her türlü mikrobik ve zararlı bakterilerin bulaşması Yani bir kişiden diğerine geçmesi durumunun sebebi kontrolsüzlük ve gerçek anlamda hijyen şartlarının doğru şekilde uygulanmıyor olmasıdır.

Hijyen dediğimizde birçok insanın aklında Titiz obsesiflik derecede temizlik takıntısı olan bir durum gelse dahi aslında Durum bu değildir Hatta bazen Tam aksine bu şekilde titizlik obsesyonla sahip olan kişiler çok daha sıklıkla mikrobik enfeksiyonlara maruz kalarak hasta olabilmektedir…

 

EFEKSİYON YARATAN MİKROPLARDAN KORUNMAK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

Öncelikle hastalık dönemlerinde doğru hijyen şartlarını doğru şekilde anlamak gerekir.

  • Hasta olan kişiler mümkün olduğunca diğer insanlarla temas edemeyecekleri şekilde tecrit ederek hastalık geçene kadar yaşamını sürdürülmelidir. Eğer hasta bakıma muhtaç durumda ise ona bakmakla yükümlü olan kişilerin eldiven ve ağızlık maske gibi eczanelerden rahatlıkla bulunacak Ekipmanları kullanması çok önemlidir
  • Grip gibi virüslerde rahatsızlığı geçiren kişi bu senenin mutasyona uğramış gribine bağışıklık kazanmış olmasına rağmen ve akraba maruz kalmasına rağmen hasta olmamasının yanı sıra mikrobu taşıyabilme özelliğine sahiptir yani pasta bir kişiden aldığı virüsü daha önce hastalığı geçirmemiş bir insana aktararak hasta olmasına neden olabilir. Dolayısıyla mümkün olduğunca insanlarla çok fazla Yapı tema stand açan olmadı el sıkışmak gibi bir durum söz konusu olursa Elimizi ağzımıza burnumuza götürmeden önce yıkayarak gerektiği hijyenik şartları sağlamalıyız.
  • Genellikle enfeksiyon Taşıyan insanların durumunu farkında olmaması veyahutta gerekli dikkat et göstermemesi çok olası bir durumdur Bu tarz durumlarda özellikle ortak yaşam alanlarında oturduğunuz yerden tutun açmak için kolunu tuttuğunuz bir kapı bile enfeksiyonun sizlere bulaşmasına neden olabilir. Bu yüzden yanınızda mutlaka ıslak mendil barındırmaya gayret edin fakat ne olursa olsun yine de ilk fırsatta sabunlama ya gayret edin.
  • Bulaşıcı olan rahatsızlıklar arasında sadece grip hastalığı yok aynı zamanda bağırsak enfeksiyonları hepatit (sarılık) türleri de mevcut Dolayısıyla özellikle hastalıklarına diğer insanlardan sakınma konusunda eksiği olan kişileri uyanmanız ve konu ile ilgili sizlerin olabildiğince ciddi önlemler alması çok önemlidir.
  • Çocuklarınızı özellikle okul gibi toplu ortamlarda kontrol altında tutmanız çok da mümkün değildir fakat yanlarına vereceğiniz ıslak mendiller aracılığıyla kısmen de olsa Onları ellerini ve gözlerini temizleme alışkanlığını Edindirmeniz mümkündür.
  • Bağışıklık sisteminizi güçlü tutabilmek için mümkün olduğunca mevsim sebze ve meyvelerin den beslenmenizi ve çok ağır sporlar olmasa bile en azından yürüyüşü adet edinmenizi tavsiye ediyoruz.

Unutmayın hastalıkla mücadele nin en iyi yolu hastalıktan korunmaktır

dilegini-tut-melek-kartini-cek günlük burç


Okuduğunuz konu: Enfeksiyonlar ve Mikroplar Nasıl Bulaşıyor
Web adresi : http://www.sihirlikadin.com/enfeksiyonlar-ve-mikroplar-nasil-bulasiyor/

Çeşitli alternatif bilgiler için:
Enfeksiyonlar ve Mikroplar Nasıl Bulaşıyor Google
Enfeksiyonlar ve Mikroplar Nasıl Bulaşıyor Yandex
Bugün: 25-Apr-2018 06:00:42
Ulusalarası saat: 25-04-18 03:00:42
Yazı tarihi ve Günü : 23 Mart 2018Cuma

Bir yorum var: “Enfeksiyonlar ve Mikroplar Nasıl Bulaşıyor

Bir Cevap Yazın

Yukarı
Devamını oku:
Kadınların Yeni Dostu Robot Süpürge

Adet Şişkinliği Nasıl Önlenir

23-29 NİSAN 2018 HAFTALIK BURÇ YORUMLARI

Kapat