Buradasınız
Sihirli Kadın Sitesi > Moda > Dekorasyon > El Yapımı Cam Ürün Modası

El Yapımı Cam Ürün Modası

El Yapımı Cam Ürün Modası

El Yapımı Cam Ürün Trendi

Bir zamanlar el sanatları zanaat olarak değerlendirilerek hem kültürel izlerine yapılan objenin üzerine aktarıyor hem de bu kültürü farklı kullanım alanlarına taşıyarak samimi bir alan oluşturuyordu…

 

Teknolojinin gelişmesi ve sanayinin büyümesi el becerileri ile yapılan Usta işi olarak nitelendirdiğimiz objelerin yerine makinelerin yaptığı ve birbiriyle neredeyse aynı olan materyallerin hayatımıza girmesine olanak verdi.

Fabrikasyon ürünler daha ucuz ama…

Fabrikasyon olan ürünler moda olduğu sene en yüksek fiyatlardan çıkmasına rağmen Kısa bir süre sonra yerine yenisinin gelmesi ile birlikte çok daha ucuz ve kolay bulunur hale geldi.

Fakat bu durum Hem el emeği ile yapılan materyallerin gözden düşmesine hem de bu materyalleri yapan zanaatkarların yok olmasına neden oldu. Ayrıca kişiye özel olarak adlandırdığımız ürünlerin azalarak yok olma aşamasına gelmesine ve sürekli olarak farklı kişilere aynı ürünlerin sunulmasına neden oldu…

 

Yeni moda el yapımı cam ürünler

Şimdilerde ise yeniden el yapımı hareketi başlamış a benziyor.

Yeniden kurulan atölyeler ile gerek bu işe yönelmek isteyen zanaatkarlar gerekse amatörce bu işi yapmak isteyen zanaatkar adayları Gün geçtikçe artıyor.

Cam yapımı da bu fabrikasyon dan çıkarak modayı el yapımı benzersiz ürünlere doğru gitmekte.

Cam sanatı ile ilgili açılan atölyeler yapılan workshoplar aracılığı ile kişiler kendileri istedikleri takı vazo bardak tabak veya herhangi bir objeyi yapabiliyor ve evine Konya bildiği gibi hediye verebiliyor veya dilerse bunu bir meslek haline getirerek satabiliyor.

Bunun yanı sıra aynı zamanda orta ölçekli atölyeler açılarak bu ürünler yarı fabrikasyon olarak nitelendirebileceğimiz şekilde kişilerce standart formları yakın şekilde imal edilerek satışa sunulan biliyor.

Cam yapma sanatı ile ilgilenen zanaatkarlar Aynen fabrikalarda üretildiği gibi farklı renk ve boyutlarda standart gibi görünen ürünler imal etseler de hiçbir ürünün diğerine yüzde yüze yakın benzeme ihtimali yok. Dolayısıyla Bu ürünler hem kişilere özel oluyor hem de daha samimi ve şık görüntüleri ile dikkat çekiyor…

 

El yapımı cam ürünler raflarda yerini bulmaya başlıyor

Fiyatları çoğunlukla fabrikasyon ürünlerden pahalı Fakat bu durum çok normal çünkü kişi emeği daha fazla zaman ve daha fazla enerji tüketerek imal ediliyor lar. Içerisinde Salt Emek ve gerçek alın teri olan bu ürünlerden bütçeniz dahilinde kullanmanızı bu zanaatkarların artması ve daha samimi ürünler ile hayatımızın enerjisine değiştirmenizi öneriyoruz.

Isteyenlerde internet üzerinden kolayca Bu ürünlerin atölyelerine veya workshop larına kolayca ulaşarak cam yapma sanatını öğrenebilir ve bir şekilde zanaatkar olabilir.

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZ OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN. OKUMAK İÇİN HEMEN BURAYI TIKLAYIN

Sevgi ile kalın

dilegini-tut-melek-kartini-cek günlük burç


Okuduğunuz konu: El Yapımı Cam Ürün Modası
Web adresi : http://www.sihirlikadin.com/el-yapimi-cam-urun-modasi/

Çeşitli alternatif bilgiler için:
El Yapımı Cam Ürün Modası Google
El Yapımı Cam Ürün Modası Yandex
Bugün: 25-May-2018 02:37:01
Ulusalarası saat: 24-05-18 23:37:01
Yazı tarihi ve Günü : 2 Mayıs 2018Çarşamba

Bir Cevap Yazın

Yukarı
Devamını oku:
Kavgacı mısın, savaşçı mı ?

GÜL DÜNYAYA – EMEL – ERDAL GÜNÜN ŞARKISI

ERKEĞİN 45 YAŞ SENDROMU MU, KADININ ERKEĞİ UNUTMASI MI ?

Kapat