Buradasınız
Sihirli Kadın Sitesi > İlişki > Abla Köşesi > Boşanan kadın ne yapmalı

Boşanan kadın ne yapmalı

Boşanan kadın ne yapmalı

Hiçbir evlilik bitmek için başlamaz. Ama iki kişinin anlaşamaması veyahut da herhangi bir nedenle bu evlilik son bulabilir.

Bu durum her ne kadar iki tarafta çoğunlukla inkar etsede belli bir travmaya yol açabilmektedir. Bu konuyla ilgili Birçok araştırma olması ve verilen veriler üzerine evlilik travmasının uzun süren birlikteliklerde Aynen ölüm travması gibi 6 ay ile 1 yıl arasında sürdüğü belirtilmektedir.

Biz bugün boşanan kadınlar için yapılması gerekenler listesini sizinle paylaşmak istiyoruz.

Boşanan kadının yapılacaklar listesi

1- Eğer durum istemediğiniz bir ayrılıksa ilk önce içinizden geldiği gibi ağlayıp bağırıp haykırabileceğiniz yalnız kalabileceğiniz bir ortam yaratın. Yapılan araştırmalara göre her ne kadar inkar etsede özellikle kadınlar bu durum karşısında metanetli durarak güçlü olduğunu göstermek eğilimindedir.
Boşverin siz Güçlü olmayı ağlamak istiyorsanız birkaç saat ağlayabilirsin. Ama Mümkünse bir günü geçmeyin o günü ağlama Günü ilan edin.

2- Sizi çok mutlu eden bir şey yapın. Mümkünse ayrıldığınız kişiyle yapmadığınız, sizi çok mutlu eden bir şeyi yapmaya gayret edin. Bu Herhangi bir şey olabilir sınırı siz belirlersiniz.

3- Bir tatil ayarlamanın tam zamanı.
image

Küçük de olsa bir tatile ihtiyacınız var. Muhakkak ufak bir tatil yapan mekan değişikliği hem ruhunuza hem de bedeninize iyi gelecektir.

4- Yeni sosyal ortamlara katılın.
image

Farklı ortamlara girin farklı insanlarla tanışın yeni bir sosyallik sizlere dünyanın hala dönüyor olduğunu ve sadece Sahip olduğunuz sosyallik ve eski eş çevresinde olmadığını yeniden gösteriyor olacak.

5- Ailenizle arkadaşlarınızla biten evliliğiniz hakkında konuşmayın. Canım size iyi geldiğini düşünüyor olsanız da eğer bu durumu olması gerekenden uzun tutarsanız bu halen İçinizde bitirmek istemediğiniz evliliğinizi yaşatmamız konusunda travmayı İçinizde sıcak tutacaktır.

6- Mümkünse uzun süreli bir ilişki olasılığını bir süreliğine ertelemeye gayret edin. Yeni bir ilişki konusunda kendinizi tanımayacağınız bu zaman süreci, Farkına varmadan içerisinde bulunacağınız gelgit döneminde hem karşınızdakini yıpratabilir hem de sizi olmak istemediğiniz bir konuma sokarak üzebilir.

7- Bir fikriniz vardı, onı yapmanın tam zamanı.
image

Eminiz ki evliliğiniz sırasında evlilikten önce kafanızda olan hep yapmayı planladığınız bir şey vardır. Bu bir hobi bir iş girişimi bir fikri büyütmek olabilir şimdi onu yeniden ele almanın tam zamanı. Bu süreç içerisinde ertelediğiniz işlerinizi yeniden ele almanız sizi çok mutlu edecek ve Kim bilir belki de hayal ettiğiniz olmak İstediğiniz yere sizi kolaylıkla ulaştıracak.

8- Yapılacaklar listenizi uygulamaya başlayın.

image

Kendinize mutlaka kısa zamanda ulaşabileceğiniz yapılacaklar listesi oluşturun.
En az 10 adet olmasa dikkat edin.
Bu listeye bir an önce adım adım uygulamaya koyun.

Bizlerin sizlere verebilecekleri Sadece biraz tavsiye olup yapılması gereken en iyi şeyleri zaten İçinizde kendiniz biliyosunuz.
Fakat size yine de bir şey hatırlatmak isteriz:
Bir travma yaşandığı zaman, sanki dünyanın en büyük problemi olmuş ve dünyanın sonu gelmiş gibi hisseder insan. Ama eğer dışarıya biraz bakmaya gayret ederseniz dünyanın sonunun gelmediğini her Solan çiçeğini muhakkak tekrar açtığını her Çiçeği koklayan ve ondan özünü almak isteyen bir arı olduğunu göreceksiniz.

Sevgiyle kalın…

dilegini-tut-melek-kartini-cek günlük burç


Okuduğunuz konu: Boşanan kadın ne yapmalı
Web adresi : http://www.sihirlikadin.com/bosanan-kadin-ne-yapmali/

Çeşitli alternatif bilgiler için:
Boşanan kadın ne yapmalı Google
Boşanan kadın ne yapmalı Yandex
Bugün: 20-Apr-2018 04:30:23
Ulusalarası saat: 20-04-18 01:30:23
Yazı tarihi ve Günü : 15 Haziran 2016Çarşamba

Bu sayfada arananlar:

Benzer yazılar

Bir yorum var: “Boşanan kadın ne yapmalı

  1. Boşanan erkek dağıtıyor, boşanan kadın ise kendine bakmaya başlıyor, aktivitelere katılıyor, kendini erkeğe göre çok daha çabuk topluyor. Bu kadının psikolojisinde var. Birden açılıp, saçılıyor, sosyalleşmeye çalışıyor. Karşılaştırma yaparsak bir psikolog ve aile terapisti olarak şunu söyleyebilirim, erkek boşanınca kendini salıyor, boşanan kadın ise topluyor… Kim daha akıllı sizce?

Bir Cevap Yazın

Yukarı
Devamını oku:
“Fazla Kilo Depresyona Sokuyor ! ” Charlize Theron

SEYAHATLERDE KENDİNİZİ VE DEĞERLİ EŞYALARINIZI KORUMAK İÇİN

KALBİNİZİ KORUMANIZ İÇİN YAPMANIZ GEREKENLER

Kapat