Buradasınız
Sihirli Kadın Sitesi > Yaşam > Güncel Haberler > BERK GÜRMAN & ÖYKÜ GÜRMAN KARDEŞLER “ŞAKA YAPTI” M

BERK GÜRMAN & ÖYKÜ GÜRMAN KARDEŞLER “ŞAKA YAPTI” M

BERK GÜRMAN & ÖYKÜ GÜRMAN KARDEŞLER “ŞAKA YAPTI” M

 

Flamenko kardeşler olarak aklımıza kazınan diğer bir adıyla Öykü & Berk olarak 2007 yılında yaptıkları Kısmet albümünde seslendirdikleri Boyalı Direk şarkısı ile hepimizin diline dolanan şarkıları ile hayatımıza giren kardeşler bu sefer Şaka Yaptım isimli 1980 li yıllardan aklımızda yer eden Söz ve Müziği Burhan Bayar’a ait olan ” Şaka Yaptım” isimli şarkının yeni ve yine çok güzel bir yorumu ile bizlere tekrar merhaba diyor.

berk-gunman-oyku-gurman-kardesler-saka-yapti-m-3

Berk Gürman’a ait olan aranjeleri ve seslendirmesi ile “Ubuntu”  adlı maxi single da yer alan şarkı hem sempatik kardeşleri uzun süredir birlikte göremediğimiz ve çok da özlediğimiz kardeşler tarafından yine birlikte seslendirilmekte.

 

Kardeşler birlikte yaptıkları Kısmet ve İki arada isimli albümlerinden sonra yeniden mikrofon başına geçtiler ve “Şaka Yaptım” ile büyük beğeni topluyorlar. Bu durum da doğal olarak” Berk & Öykü kardeşler acaba bu albümle yine bir araya mı geldiler ?  yada “acaba birlikte seslendirdikleri başka bir şarkı var mı? “ sorularını da bize sorduruyorlar.

 

Kısaca acaba Ayrılarak onları çok seven ve ayrılıkları bizi üzen ikizler acaba bize Şaka Mı yaptılar diye düşündürüyor 🙂

 

İkiz kardeşler solo olarak kariyerlerine devam etme kararı almalarının ardından her ikisi de farklı albüm projeleri gerçekleştirdi. Berk Gürman “Usul Usulca” isimli parçasının içerisinde bulunduğu albümün yanı sıra “Allah Allah“ ın maxi- single çalışması ile bizlere ulaşırken. sihirli kadın sitesi yazarları olarak hepimizin bayıldığı cici kız, Öykü Gürman “Bir Başka” , “Rüya Bitti” albümleri ile ve Tuna Kiremitçi, Badem Grubu gibi farklı sanatçılarla yaptığı çalışmalarıyla sevenleri ile buluştu.

berk-gunman-oyku-gurman-kardesler-saka-yapti-m-kayahan

İkizler en son,  merhum Kayahan Acar ın 2014 yılında bir çok sanatçı ile birlikte yapılan projesi Kayahan’ın en iyileri albümünde Beni anlamadın ya isimli eserinde bir araya gelmişlerdi.

 

Açıkçası Kulağımızın pasını son şarkıları ile alan Berk & Öykü ( namı diğer Öykü&Berk ) kardeşleri bir arada görmek bizleri çok mutlu ediyor.

Hem sahne performanslarının  kalabalık orkestraları ile birlikte etkileyiciliği hem de yaptıkları şarkıların kafamıza kazınması ile onları tekrar görmek bizi çok mutlu ediyor.

You tube müzeik kanalında Berk Gürman Şaka Yaptım yazarak şarkıya ulaşabilirsiniz …

 

dilegini-tut-melek-kartini-cek günlük burç


Okuduğunuz konu: BERK GÜRMAN & ÖYKÜ GÜRMAN KARDEŞLER “ŞAKA YAPTI” M
Web adresi : http://www.sihirlikadin.com/berk-gurman-oyku-gurman-kardesler-saka-yapti-m/

Çeşitli alternatif bilgiler için:
BERK GÜRMAN & ÖYKÜ GÜRMAN KARDEŞLER “ŞAKA YAPTI” M Google
BERK GÜRMAN & ÖYKÜ GÜRMAN KARDEŞLER “ŞAKA YAPTI” M Yandex
Bugün: 19-Apr-2018 20:45:50
Ulusalarası saat: 19-04-18 17:45:50
Yazı tarihi ve Günü : 18 Mart 2017Cumartesi

Benzer yazılar

4 yorum var: “BERK GÜRMAN & ÖYKÜ GÜRMAN KARDEŞLER “ŞAKA YAPTI” M

  1. Berk gürman şaka yaptım şarkısı ile beni harbi şok etti. yok böyle müzik yok böyle şarkı… türkiyede bunu anlayacak müzisyen olacağını da sanmıyorum ya neyse… adam basbayağı flamenko ile türk müziğini harmanlamış, o nasıl gitar çalmak arkadaş? kayahan yaşasaydı berk gürmanı veliaht seçerdi herhalde…!

  2. Berk Gürman’ın bu yeni nesil Şaka yaptım şarkısı ve yorumu beni taptırdı doğrusu… Tırıvırı sanatçı görmekten Türkçe müziği bırakmıştım. Sonunda dinleyebileceğim bir şarkı buldum. Defalarca dinliyorum. Not: emmoğlu ve nankör kedi de çok iyi parçalar… Yakında popüler olur…

Bir Cevap Yazın

Yukarı
Devamını oku:
“Fazla Kilo Depresyona Sokuyor ! ” Charlize Theron

SEYAHATLERDE KENDİNİZİ VE DEĞERLİ EŞYALARINIZI KORUMAK İÇİN

KALBİNİZİ KORUMANIZ İÇİN YAPMANIZ GEREKENLER

Kapat