Buradasınız
Sihirli Kadın Sitesi > Güzellik > Ayakkabı Almanın 14 Kuralı

Ayakkabı Almanın 14 Kuralı

Ayakkabı Almanın 14 Kuralı

 

Kaliteli ve şık ayakkabı seçme yeteneği bir sanatsal yetenekle karşılaştırılabilir. Bir ayakkabı dükkanına gittiğinizde,  yalnızca dış görüntüsüne bakarak ayakkabı satın almaktan kaçınmalısınız.Doğru ayakkabıyı almak için bazı önemli ipuçlarını bilmeniz gerekir.

Sihirli kadın sitesinde yeni ayakkabı alırken dikkat etmesi gereken farkları, ince ip uçlarını paylaşmaya karar verdik. Bugün, deneyimlerimiz ve edindiğimiz bilgileri sizinle paylaşıyoruz!

 

 

Ayakkabı Nasıl Seçilir ?

 

 

1.       Parmak kısmının ve topuğun ayağınızın şekline uygun olduğundan emin olun. Ayakkabınız ayağınızı sıkmasına rağmen giymeye devam ederseniz , ayağınızda kalıcı deformasyonlar olabilir. Topuk çok sert olmalıdır rahat yürümenize engel olacaktır ve doğru yürümek isterken ayağınıza zarar verecektir–  topuk kısmı çok yumuşak da olmamalıdır bu da yürürken geriye doğru olması gerekenden fazla esner ve size çok fazla rahatsızlık verir.

 

2.       Ayağınızın büyüklüğüne göre yeni alacağınız ayakkabılarınızın boyutunu seçmelisiniz. İster inan ister inanmayın, birçok insanın bir ayağı diğerinden biraz daha büyüktür. Bu nedenle, farklı boyutların birkaç çifti üzerinde denemelisiniz ve her iki ayağının da rahat olduğu ayakkabıyı seçmelisiniz.

 

3.       Ayakkabının dayanıklılığından emin olun. Bahsettiğimiz dayanıklılık ayakkabıyı uzun seneler giyebileceğiniz yada giyemeyeceğiniz konusunda değil. Ayakkabının formunun bozulma eğiliminde olup olmadığıdır. Yüksek topuklu ayakkabılar deniyorsanız, ayağın orta kısmı üzerine biraz baskı uygulayın. Bazı durumlarda, bu topuğun geriye doğru  kaymasına neden olacaktır. Bu, titreyerek yürümenize ve denge kaybı gibi birtakım dezavantajlar yaşamanıza sebep olacaktır. Verdiğiniz para ne kadar uygun olursa olsun  bu ayakkabının size yaşatacağı gerginlik ayakkabıyı yani o parayı sokağa atmanıza sebep olacaktır.

ayakkabi-almanin-12-kurali-2

4.       Ayakkabı tabanının esnekliğine dikkat etmelisiniz. Bir elinizle ayakkabıyı topuk kısmından  tutun ve diğer elinizle ayak parmağı kısmını tutup hafifçe kıvırmaya çalışın. Ayakkabının az da olsa kıvrılması gerekmektedir. Yeterince esnek olmayan bir ayakkabı tabanı, ayak eklemlerinin normal şekilde hareket etmesini önler. Bu yürüyüş bozukluklarına / hızlı yorulmanıza gereksiz şekilde yürürken fazla enerji harcamanıza ve çabuk yorulmanıza neden olacaktır..

 

5.       Ayağınızı sıkan ayakkabıları satın almamanız gerekir; ayaklarınız kısa süre dar ayakkabılarla yürümeyi  başaracaktır. Fakat dar ayakkabılar, kan dolaşımı ve kas fonksiyonlarıyla ilgili sorunlara neden olabilir. Ayrıca dar ayakkabılar, kısa sürede formunu yitirir ve çirkinleşmeye başlar.

 

Ayaklarınız zaman zaman şişebilir yada daha önce giydiğiniz ayakkabı dolayısı ile ayaklarınız dar bir formda olabilir ve bundan dolayı denediğiniz ayakkabı ilk giydiğinizde sıkmayabilir fakat aslında ayaklarınıza dar geliyor olabilir. Bu durumla karşılaşmamak için,  ayaklarınıza orta kalınlıkta bir çorap giyin ve ayağınızı bir kağıt havlunun üzerine koyun etrafını bir kalemle çizin ve çizdiğiniz kenarlardan kağıt havluyu kesin.

Bir dahaki sefere ayakkabıcıya gittiğinizde, kestiğiniz kağıt havluyu satın almak istediğiniz ayakkabılara yerleştirin. Her ikisi de kenarlarına yaslanmadan ayakkabılara oturuyorsa o zaman o ayakkabı ayağınıza uygun demektir.

 

6.       Ayakkabıyı satın almak için en ideal zaman öğleden sonralarıdır. Günün sonuna doğru, ayaklarımız hafif şişer. Bu, sabah sizi mükemmel şekilde saran ayakkabılarınızın akşamları ayaklarınızı mengene ile sıkıştıran birer işkence aleti olmasına neden olabilir. Bunun gibi bir sorunla karşılaşmamak için ayakkabılarınızı ayağınızın şişmiş hali ile yani öğleden sonraları almanızı öneririz !

ayakkabi-almanin-12-kurali-3

7.  Ayakkabının iç yapısını kontrol edin.İç yüzeyde kaba iç dikişler olmalıdır. İç yüzey yumuşak olmalıdır. Ayağınızı bastığınız Taban yüzeyi esnek olmalı ve çıkarılması kolay olmalıdır.

 

8.       Yeni ayakkabılar denerken, parke gibi sert bir yüzey üzerinde deneyin. Sert yüzeyde birkaç adım yürümeden ayakkabı almamaya dikkat edin. Yumuşak halılar, size uygun olmayan herhangi bir ayakkabıyı da sanki rahatmış gibi hissettirir. Daha iyi bir fikir edinmek için, halının dışına çıkıp çıplak sert bir zemin üzerine yürüyün!

 

9.       Yüksek topukları olan ayakkabılar satın almak istiyorsanız, maksimum topuk yüksekliği 9,5 cm olmalıdır. Taban ile topuk arasındaki kabul edilebilir mesafe en az 3 cm olmalıdır. Bu mesafe ne kadar kısa olursa, ayakkabıların doğru ağırlık odağı o kadar dengesiz  olur ve ayak parmaklarına daha fazla ağırlık aktarılır.

ayakkabi-almanin-12-kurali-4-yuksektopuk-olcusu

10. Unutmamalısınız, zaman içinde ayaklarınızın büyüklüğü değişebilir. Bu nedenle ayaklarınızı her 2 yılda bir ölçmelisiniz. Özellikle ayakkabılarınızı internet e-ticaret sitelerinden satın almayı tercih ediyorsanız ayak numaranızın değişmiş olma ihtimali sürekli ayakkabı iade edip tekrar sipariş vermenize yol açabilir.

 

Doğru ayakkabı numarası nasıl anlaşılır ?

ayakkabi-almanin-12-kurali-5

11.       Yüksek topuklu ayakkabılar denerken, ayağınızın blok boyunca kaymadığından emin olunması çok önemlidir. Zamanla, ayakkabılar giyilecek ve ayakların daha ileri doğru kaymasına neden olacak ve topuk kırılmasına ve ayakkabının ön yüzeyinin parmak şeklinizi alarak güzel formunun bozulmasına.

 

12.   Kumaş ağırlıklı ayakkabı alıyorsanız ayaklarınızı sarıyor olmasına dikkat edin,  kumaşın aşınma ile ezileceğini ve ayakkabı içinde ek boş alan oluşmasına neden olacağını unutmayın.

 

13.   Süet ayakkabı alırken, hızla genişlediklerini unutmamak önemlidir. Onları dükkanda denerken, ayakkabının ayağınıza sıkıca uyduğundan emin olun. Kısa zamanda gevşeyeceklerdir.

 

14.   Ayakkabıların sivri uçları varsa, ayak parmağından ayakkabının ucuna doğru 1-1.5 cm boş alan kalmalıdır.

 

 

dilegini-tut-melek-kartini-cek günlük burç


Okuduğunuz konu: Ayakkabı Almanın 14 Kuralı
Web adresi : http://www.sihirlikadin.com/ayakkabi-almanin-14-kurali/

Çeşitli alternatif bilgiler için:
Ayakkabı Almanın 14 Kuralı Google
Ayakkabı Almanın 14 Kuralı Yandex
Bugün: 20-Apr-2018 04:30:49
Ulusalarası saat: 20-04-18 01:30:49
Yazı tarihi ve Günü : 27 Nisan 2017Perşembe

Bir Cevap Yazın

Yukarı
Devamını oku:
“Fazla Kilo Depresyona Sokuyor ! ” Charlize Theron

SEYAHATLERDE KENDİNİZİ VE DEĞERLİ EŞYALARINIZI KORUMAK İÇİN

KALBİNİZİ KORUMANIZ İÇİN YAPMANIZ GEREKENLER

Kapat