Buradasınız
Sihirli Kadın Sitesi > Sağlık > Kadın Sağlığı > Adet Şişkinliği Nasıl Önlenir

Adet Şişkinliği Nasıl Önlenir

Adet Şişkinliği Nasıl Önlenir

Neredeyse tüm kadınlar regl dönemlerinde aynı dertten müzdaripdir. Şişen göğüsler, mide kısmında kocaman gergin bir top hissi. Peki Adet şişkinliğinizi önleyebileceğinizi biliyor musunuz ?…

 

Sihirli kadın sitesi olarak sizinle adet şişkinliğini basit bir şekilde sadece adet dönemi çncesi 3-4 gün ve adet döneminde basit yiyecek değişiklikleri ile nasıl önleyeceğinizi paylaşıyor.

Adet Şişkinliği Nasıl Önlenir
Adet Şişkinliği Nasıl Önlenir

Adet öncesi ve adet süresince şişkinlik önleyici yiyecek ve içecekler

Bir çok farklı kaynakta farklı menüler veriliyor fakat bizzler sizlere en basit olan adet şişkinliğini önleyen besinleri paylaşacağız. Bunun nedeni ise adet döneminde şişkinliğe sebep olan şeyin kilo almak değil vücudun suyu tutup ödem yapıyor olması nedeni ile şişkinlik olması ve bu durumun aslında kötü bir durum değil vücudun kendini korumak amacı ile su biriktirmesi durumu olmasıdır.

Yani biz vücudumuzun korunma mekanizmasını yıkmak amacında değil basit değişikliklerle vücudumuzun gereğinden ÇOK FAZLA su biriktirmesine ve adet dönemi aldığımız şeker içeren bazı gıdalar ile vücudun adet süresince gereksiz biçimde kilo almasını önlemek…

 

Adet dönemi fazla ödem olmaması ve kilo almamak için ne yemeli ne içmeli

1- Adet döenmi genelde 26 ile 29 gün arası periyotlar ile geri gelen bir dönemdir ve tarihler 3 aşağı 5 yukarı öngörülebilir. Adet dönemi öncesinde su tüketimini yarım ila 1 litre arasında artırmanız ödemin idrar yolu ile vücuttan atılmasını kolaylaştırırsınız.

2- Tuz tüketimini sadece adet dönemi özelinde değil normal hayatta da en aza indirmelisiniz. Adet dönemi öncesi tuz tüketimini minimuma indirmeniz suyun gereksiz miktarda vücutta kalmasını önlemiş olursunuz. Endişe etmeyin bugün bir çok gıdanın içerisinde daha uzun süre dayanması için gereğinden fazla sodyum yani tuz mevcut ekstra olarak tuz tüketmemeniz sizi sodyumsuz bırakmayacak.

3- İçinde bulunduğunuz mevsimin en lifli meyvelerinden birini tüketin. EN iyi ödem atıcı ve düzenleyici meyve ANANAS tır. Adet öncesi 1 hafta dan itibaren ananas tüketmeye başlar ve adet döneminde günde 1-2 dilim tüketirseniz ( sabah öğle yemeği arası veya öğle yemeği sonrası saat 4 ten sonra tüketmeyin meyveleriniçerdiği şeker fruktoza dönüşüyor) vücudunuz gereğinden fazla su tutarak ödem yapmayacaktır. Aynı zamanda ananas içerdiği doğal şeker ile tatlı krizilerini de en aza indirerek şeker ve çikolatadan veya şuruplu tatlılardan uzak durmanız konusunda size yardımcı olacaktır.

4. Şeker krizi hepimizin en yaygın biçimde yaşadığı durumlardan biridir. Fakat adet döneminde tükettiğimiz şeker ödem den çok daha tehlikelidir. Çünkü ödem genellikle basit biçimde vücuttan atılabilmektedir fakat vücutta biriken şeker ve oluşturduğu gereğinden fazla yağ o kadar kolay atılamamaktadır. Şeker Krizleriniz için evde mutlaka kuru HURMA bulundurun. Tatlı kriziniz geldiğinde bir kaç tane hurma bu krizinizi kolayca bastıracaktır. Ayrıca hurma lifli bir tatlıdır klayca vücuttan atıldığı gibi metabolizmayı da düzenler ve daha kolay ödem atmanıza yardımcı olur…

 

5.Kahve tüketiminizi azaltmanızı öneriyoruz. adet dönemlerinde olabildiğince böbrekleri yormayan sıvılar seçmeye gayret edin. Günde 1 fincan türk kahvesi en fazla kahve tüketimi olarak uzmanlar tarafından önerilmekte. Ayrıca çok fazla Kahve tüketimi uyku düzeni bozuklukları yaratmakla beraber vücudun dinlenmesini önlemekte ve adet düzensizliğine yol açabilmekte veya metabolizma düzensizlikleri yaratabilmektedir. Melisa çayı veya mevsimin bitki çaylarını tüketebilirsiniz. Mevsmin kelimesini özellikle yazıyoruz çünkü tabiat tüm canlılara o mevsimde neye ihtiyacı varsa onu verir.

6. Adet öncesi dönemde ve adet süresince çok kaliteli uyku uyumalısınız. Uyku tüm organların en sağlıklı biçimde yenilendiği süreçtir dolayısı ile her zaman uyku konusuna önem vermelisiniz eğer beceremiyorsanız bile adet şişkinliği ve diğer tüm regli dönemi sıkıntılarını en aza indirebilmek için kaliteli uyku adet öncesi ve süresince en büyük yardımcınız olacak…

7 . Vücudun ödem yapmasının nedenlerinden biri vücudun sıvı stoku içerisindeki magnezyumu stoklamak ve ihtiyaç halinde kullanmaktır. Magnezyum adet dönemindr doğal olarak eksilmektedir. Doğal magnezyum olarak en iyi gıda çiğ badem ve çiğ fındırk tır. Günde yaklaşık 25-30 gram yani yaklaşık 1 avuç çiğ badem veya fındık veya her ikisini tüketirseniz özellikle adet öncesi ve süresince ödem oluşumunu en aza indireceğiniz gibi her kadın için büyük önem taşıyan magnezyum‘u doğa olarak edinmiş olursunuz.

Tekrar belirtmek istiyoruz evet estetik çok önemlidir fakat vücudun adet ve önceki dönemde ödem yapması doğal bir korunma ve hazırlık sürecidir. dolayısı ile önemli olan gereğinden fazla ödemi ve kontrolsüz kilo oluşumunu önlemek yeterlidir.

Sevgiyle ve sağlıkla kalın

dilegini-tut-melek-kartini-cek günlük burç


Okuduğunuz konu: Adet Şişkinliği Nasıl Önlenir
Web adresi : http://www.sihirlikadin.com/adet-siskinligi-nasil-onlenir/

Çeşitli alternatif bilgiler için:
Adet Şişkinliği Nasıl Önlenir Google
Adet Şişkinliği Nasıl Önlenir Yandex
Bugün: 25-May-2018 02:38:08
Ulusalarası saat: 24-05-18 23:38:08
Yazı tarihi ve Günü : 22 Nisan 2018Pazar

Benzer yazılar

Bir Cevap Yazın

Yukarı
Devamını oku:
Kavgacı mısın, savaşçı mı ?

GÜL DÜNYAYA – EMEL – ERDAL GÜNÜN ŞARKISI

ERKEĞİN 45 YAŞ SENDROMU MU, KADININ ERKEĞİ UNUTMASI MI ?

Kapat