Buradasınız
Sihirli Kadın Sitesi > Yaşam > Bülten > 23 Nisan Gelince Neşe Dolmuyor mu İnsan ?

23 Nisan Gelince Neşe Dolmuyor mu İnsan ?

23 Nisan Gelince Neşe Dolmuyor mu İnsan ?

Bir 23 Nisan Daha geldi çattı. Yıl 2018 kaç yaşındasınız çocuğunuz var mı ve halen şenliklere gidiyor musunuz bilmiyoruz ama Sizin de içinizde bir çocuk bağıra bağıra,  sağa sola amaçsızca koşturmak istemiyor mu bu güzel günde ?

 

Her nedense, çocukluğumuzdan başlayarak yavaş yavaş yetişkin olma hevesimiz artarak büyümekte. Nasıl oluyorsa önce aile telkinleri ile birlikte “sen artık büyüdün, henüz 5 yaşlarında koca çocuk oldun” gibi terimlerin güdülemeleriyle başlayan bu süreç bir  duygu içerisine gireriz.

23 Nisandan 19 Mayısa Oradan da lüks lokantalara…

23-nisan-gelince-nese-dolmuyor-mu-insan-2

23 Nisan kutlamalarından kurtulup etrafından utanan ve artık 19 Mayısa terfi etmek isteyen büyümüşte küçülmüş bir duygu ile teker teker geçip gittik yılların üzerinden.

Gençlik ve orta yaşlara varılan zamanlarda yavaş yavaş dinginleşip arkamıza başlar ve sakinliklerimizden medet umar oluruz tekrar gençleşebilmek giden o tatlı zamanları tekrar yakalayabilmek için, ama ne yazık ki nafiledir bu çabamız çoğunlukla.

Yaşlanınca ve bu en olgun dönemi kabullenememe döneminizde hayal kırıklıkları ile yaptığımız bir sürü genç görünme çabası ile gelen kendini komik duruma düşürmekten öteye gitmeyen nafile çabanın ardından, gerçek olgunluk olarak nitelendirebileceğimiz yaşlılık yada diğer adı ile yaş almak…

 

Ama sanırım bazılarımız, içinde bulunduğumuz çocukluk yaş dönemi değilse bile her dönemde o kuduran, farkında olmasa da  aile büyükleri  tarafından gözetilen, rahat rahat büyüklerinize sarılabildiğiniz, herkesin bizi öptüğü, düştüğünüzde gelip dizinize uf yapacak birilerinin olduğu o 23 Nisan çocuğu olmayı özlemişizdir….

Ben çok özledim ve yazıyı sonlandırırken şu kelimeleri bir kez daha Olgun biz olarak bağırmaktan mutluluk duyuyoruz;

Ulu Önderimiz Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, Mustafa Kemik Atatürk’e muhteşem bir düşünce yapısı ile böyle bir günü Tüm Dünya çocuklarına armağan ettiği için  minnettarlığımı sunuyor ve sonsuz saygılarımı iletiyorum.

23 Nisan Çocuğu olarak da bir kez daha; Övünün büyükler Sevinin küçükler YİRMİİİ ÜÇ NİSAAAAN KUTLU OLSUUUN ! Diyorum.

Bu arada 23 Nisan resmi tatil olmakla birlikte ülkenin her yerinde farklı etkinlikler ile kutlanıyor, çocuğunuz yoksa bile bayrağınızı alıp mutlaka bir kutlamaya en az 1-2 saat katılın ve bu muhteşem şenliğin bir kere daha keyfini çıkarıp doyasıya yaşayın.

Önümüze gelen ilk, okul bahçesinde bir 23 nisan açık hava etkinliğinde görüşmek dileğiyle…

dilegini-tut-melek-kartini-cek günlük burç


Okuduğunuz konu: 23 Nisan Gelince Neşe Dolmuyor mu İnsan ?
Web adresi : http://www.sihirlikadin.com/23-nisan-gelince-nese-dolmuyor-mu-insan/

Çeşitli alternatif bilgiler için:
23 Nisan Gelince Neşe Dolmuyor mu İnsan ? Google
23 Nisan Gelince Neşe Dolmuyor mu İnsan ? Yandex
Bugün: 25-May-2018 02:38:53
Ulusalarası saat: 24-05-18 23:38:53
Yazı tarihi ve Günü : 22 Nisan 2018Pazar

Benzer yazılar

Bir Cevap Yazın

Yukarı
Devamını oku:
Kavgacı mısın, savaşçı mı ?

GÜL DÜNYAYA – EMEL – ERDAL GÜNÜN ŞARKISI

ERKEĞİN 45 YAŞ SENDROMU MU, KADININ ERKEĞİ UNUTMASI MI ?

Kapat